Göğüs Ve Karın Kası İçin

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve vaio tarafından 21 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. vaio

vaio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar,maddi durumum el vermediğinden body salonlarına gidemiyor ve kilo almak için karbonhidratlı takviyelerden alamıyorum..

Boyum 1.78, Kilom 55. 12 yıldır basketbolcuyum..

Şimdi zaten açıkçası vücut yapamıyorum..Ama sırf böyle imkanlarım olmadığından şekilsizde gözükmek istemiyorum..

Evde her gün düzenli olarak karın ve göğüs için yaptığım bir kaç şey var..Acaba boşunamı yapıyorum yoksa yinede devam etmelimiyim? Şunuda belirtmek isterim sadece seşil olarak biraz düzene girmesini istiyorum..

Yaptığım Antrenman :

Mekik : 75 defa hiç durmadan..

Ağırlık ile kollarım için 30 dakika çalışıyorum ....

Göğüs içinde şınaw çekiyorum..Yaklaşık 40 defa...

Önerileri bekliyorum..

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Re: Göğüs ve Karın Kası için

Tekrar sayılarını devamlı artırmaya çalış.

Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri bölümünü incele orada aletsiz veya dumbbell kullanarak yapılabilecek birçok hareketin gösterimleri var.

Beslenmende proteini yabana atma.

Kolay Gelsin.

3. vaio

vaio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorum için teşekkürler..Hareketleri inceledim.Özellikle mide hareketlerini uyguluyorum..Dumbbell çalışmamda resimdeki hareketlere baktım ama sadece bir bölümünü uygulayabiliyorum..Göğüs içinde öyle..Kısıtlı yani..

Ama Şınav çekerek göğsüme şekil aldırmayı azda olsa başardım gibi.Eskiye göre biraz değişiklik var yani..

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Sınav yawas fakat etkili bir calısma seklidir.. Kendi vucut agırlıgınla calıstıgın hareketler, seneler sonra, hayat boyu koruyacagin kaslara sebep oluyorlar. Barfiks, sinav buna ornek... Babamda bi ornek vermek istiorum.. hic agırlık calısmamıs dumble bile eline almamıs, ama gunde 150 tane sınav cekermis, 10 sene boyunca aralıksız.. zayıf oldugu donemlerde gogus ve sırtının sekline inanamazsınz...

5. vaio

vaio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bende aman aman hemen mucizeler bekleyen biri değilim..Şınav gerçektende çok işe yarıyor..Yavaş yavaş şekillenmeye başladı..Çok mükemmel değil ama hiç değilse iyidir..

Mekik çekerek zaten karın kaslarım oluşmaya başladı..Uzun dönemdir uyguladığımdan şekil olarak idare eder seviyede..

Tek derdim göğüs..Sanırım temmuza doğru birazda olsaşekilleneceğine inanıyorum..
    En azından kısa dönemde biraz şekil verdiğine göre 4-5 ayda oluşur diye düşünüyorum..

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    hic bırakma,a hayat tarzı yap.. proteini arttırmaya calıs..

Saygılar

7. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Vaio...şınav çekmenin çeşitli şekilleri vardır...ayakları bir sandalyeye koyarak vücut ağırlığını öne vererek daha ağır göğüs çalışmaları yapabilirsin...tek tekrar yerine 3 veya 4 tekrar yap yani ayakların yukarda eller yerde iken 15 şınav çek (yapabilirsen daha fazlada olabilir)1 dakika dinlen tekrar yap böylece 3 yada 4 tekrar yap....

Elleri geniş açarak yada elleri bitiştirerek şınav çekmede değişik bir yöntemdir....Şınavı dahada zorlaştırmanın bir yoluda 3 sandalye arasında yapmak..böylece sandalyeler arasındaki boşluktan daha fazla aşağı inerek kaslarda gerilme yapabilirsin...

Mekik çalışmalarında yavaş yavaş mideni kalçana doğru bastırarak yatarken nefes alıp kalkarken üfleyerek yap...kalktığında mideni sık kasları sıkıştır...

8. vaio

vaio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam Şınavı iki şekilde çekiyorum..

1.si klasik şekilde yerde...

2.side evdeki koltuğu ayaklarımı koyup ellerimi açarak yapıyorum..Sizin belirttiğiniz yöntemlerde önemli..Onlarıda uygulamaya başlayacağım..Aslında Şınav yönetemleri ile ilgili resimler mevcut olsa daha yararlı olacak..

Mesela Forumdaki egzersiz resimlerinden mide hareketleri çok işime yaradı..

Yorumlar içinde ayrıca çok teşekkür ederim..

9. vaio

vaio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Unutmadan Mekik ve Şınav için bana bir sayı verseniz..

Mesela 3 set tekrar yapsam..Her set kaçlı olmalı?

Yapabildiğin kadar demeyin ama..Sistemli çalışmayı seven biriyim..Limiti zorlayabilirim..

Siz tavsiye edin bende ona göre fazla gelirse kendime göre bi ayarlama yapar günde günde artırırım..

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Vücut ağırlığınla çalıştığın için bodyciler gibi 3*8 veya 3*12 gibi setler sana kısa ve kolay gelecektir. 3*30 şınav ve 3*60 mekik yapmaya çalış. Ama bu kesinlikle kendini nasıl hissettiğine bağlı bence bu sayıyı kendin belirle ve her gün 1-2 terkar arttır. Sonunda da 3*60 şınav ve 3*120 mekiğe falan ulaşırsan heralde baya dayanıklı olursun.

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Şınavı yapacaksan eger 3 sandalye şınavı yap en az bench kadar etkilidir sag elde bir sol elde bir ve ayaklarda bir
    vucut sandalye seviyesinin altına inene kadar in ve yavaşca yuksel bunu 1 dk 4x15 yada 4x20 yap daha sonra yerde parmakların birbirine bakıcak sekilde ve parmak ucların birbirine temas edecek sekilde
    4x10 yada 4x15 yap mekikte ise 3 set yap her yoruldugunda (yanma oldugunda) bir set bitsin 1dk dinlen yenidem yorulana kadar

12. vaio

vaio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tüm hocalara ve forumdaki arkadaşlara yorumlar ve öneriler için çok teşekkür ederim..

Antremanlara başladım..6-7 Ay sonra gelişme kaydedebilirsem eğer resimleri ekleyeceğim..

Görüşmek üzere..

13. mitt

mitt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müh. adayı
    Yer:
    adana
    tam olarak karın için hangi hareketleri yapıyosun?? bnde mekik falan yapıyorum ama faydasını pek görmedim ayrıca bi yerde okudum iki gün üst üste karın calışmanın hiçbir faydası yokmuş doğrumu acaba.şimdidn teşekkürlr.

14. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    DuE bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş