Göğüs ve bicepslerin aynı gün çalıştırılması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve denizgnr97 tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Arkadaşlar benim gözüme gerek forumu gezerken gerek başka kaynaklardan araştırma yaparken birşey takıldı bu bir tesadüf müdür bilmiyorum ama göğüs ve biceps genelde hep aynı güne denk geliyor bende böyle yapıyorum ama bunu çoğunluk bir püf noktası olduğundan falan mı yapıyor yoksa sadece tesadüf mü hocalarımdan yardım bekliyorum... :)

2. KVP

KVP Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tesadüf, göğüs çalışırken tricepsde çalışır bu yüzden tricepsle çalıştırılmaz. Göğüsle birlikte bacak çalışanda var kişiye göre değişiyor

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Göğüs çalışırken bicepsleri hemen hemen hiç kullanmazsın. Cable fly v.b. haraketler haricinde bicepsleri göğüs antremanında pek kullanmadığından göğüs antremanının üstüne biceps çalışabilirsin.

Onca press haraketini yaptıktan sonra triceps çalışmak pek akıl karı olmaz değil mi?

Yada iyi bir sırt antremanının üstüne biceps çalışmakta öyle.. Zaten çekiş haraketlerinde bicepslerin yorulmuş olacak..

Daha ileri safhalarda başka görüşlerde var tabi göğüsün üstüne triceps önceden yorma filan.. Ama yeni başlayan biri için kesinlikle tavsiye edilmez verim alınmasına imkan yok..

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Püf noktası falan yok illa göğüs biceps calısacaksın diye bir şey yok

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    göğüste zaten tricepste etkilenir yani triceps çalışılmaz en ideali bicepstir , sırt çalışanlarda oluyor

6. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Ben ikisinide denedim. Çünkü göğüste tricepsler ısınıyor sırtta da bicepsler. Fakat kesinlikle uzak durun derim. Göğüsten sonra triceps girdiğim zaman bir hareketi bile tam tamına yapamıyorum.

7. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Göğüs çalışırken triceps çalışır bu bu yüzden tricepsle çalıştırılmaz dedin.

Peki sana bi soru..

Göğüs+ bicesp yaptım ertesi gün omuz+ arka kol çalıştım. Şimdi burada iki gün triceps çalışmış oluyoruz buda gelişime engel olmaz mı :)

Eğer göğüs+triceps aynın gün çalışsak diğer günlerde bu kas grubu dinlenir ve gelişim kayderiz.

8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    böyle küçük noktalar önemli triceps yardımcı kas olarak çalışır ve sen hareketi nizami yaparsan (kol açıklığı vs.) tricepslere binen yük azalır zaten tavsiyem 2 pressten fazla girilmemesidir buda tricepslerini yormaz ısındırır ben kendi programımda çok ayrı günlere aldım ama aynı güne alıp denemeyi düşünüyorum. kendi kanaatim bu

Sayfayı Paylaş