Göğüs Simetrisi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve spriinter tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. spriinter

spriinter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba
    Yaşım 19 boy 1.74 kilo 61
    Body Buildinge 51 kilo başladım 6 aydır kısa aralıklarla ( vizeler,finaller,hastalık) vererek devam ediyorum.
    Ektomorf vücut yapısına sahibim ve vücudum asimetrik , özellikle göğüs bölgesi. Sol göğüs sağ göğüse göre daha şişik. Bu şişiklik spora başlamadan önce de vardı yani benim yanlış şekilde antreman yapmamla alakalı değil. Biraz daha kilo alıp , kas kütlesi kazanarak sağ göğüsle sol göğüsün asimetrikliğini en aza indirebilir miyim ?

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer antrenmanla ilgili bir sorundan kaynaklanmıyorsa ve antremanlarda hareketlerde sağ-sol dengesizliği yaşamamanıza rağmen böyle bir sorun devam ediyorsa muhtemelen genetiktir . İlerleyen zamanda ne olacağını kestirmek cok mümkün değil . Asimetriklik tamamen kaybola da bilir hiç gitmeyede bilir o yüzden şimdilik bunu kafaya takmadan devam etmelisiniz. Kas kütlesi aldıkça yavaş yavaş düzelip düzelmeyeceğini kendisi belli edecektir

3. spriinter

spriinter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    antremandan kaynaklı bi sorun değil. Tamamen geneetik

4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    geliştikçe farkedilmicek kadar azalır en azından psikolojik olrak düzelirsin genelde dısardan asırı dikkatli bakılmadıkca belli olmaz ama antrenmanları beslenmeni akstma tabiki birde kişinin kendisi aynada çok dikkat ettği için göz sürekli küçük tarafa kayar o yuzdende moral bozar

Sayfayı Paylaş