Göğüs Problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Draqo tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar , uzun zamandır göğüslerime hacim kazandıramama gibi bir problemim var. Çok ciddi boyutlara ulaştı. Omuzlarımın çalışmaya harika tepki vermesine rağmen göğüslerin hiç tepki vermemesi kötü sonuç veriyor. Benim programım ;

bench press 4set piramit
    dumbell fly 3x15
    incline press 4x8
    pullover 3x15

sırası da böyle. beslenme açısından sorun yok fazla bile var. programımda bir sürü değişiklik denedim işe yaramadı 2 yıldır. önerilere açığım :)

2. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Değişik bir sorun var zannersem göğüslerin geri kalması olayında. Program da gayet normal ve güzel bir program. Yeterli kilolara da ulaşabiliyorsan genetik sıkıntısı olabilir. Omuzların geliştiğine göre düzgün de besleniyosun. Forumda alman hacim antrenmanı isimli bir makale var aratırsan bulabilirsin.

Draqo bunu beğendi.
  3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık artışı açısından hiçbir problemim yok aksine çokta iyi. enteresan bir durumla karşı karşıyayım yani :) genetik malesef sanırım

4. yvzmst

yvzmst Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bar mı yoksa dumbell 'lamı çalışıyosun?
    eger bar ile çalışıyosan dumbella çalışmayı dene derim. bazı kişilerde dumbell daha etkili sonuçlar veriyo bunu deneyebilirsin istersen.

Draqo bunu beğendi.
  5. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell press'in hacim bakımından daha az etkili olduğunu düşünüyorum ama denemek lazım.

6. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Drago,
    Ne kadar bir sürede gözlem yaptın. Programın makul. Bazen sonuçlar biraz daha geç alınabiliyor.
    Ben de barbell yerine dumbell ile press öneriyorum. Bir press bir açılış hareketi de iyi. Press hareketlerinde kiloları biraz daha arttırmayı deneyebilirsin. Fly hareketi için aynı cesareti hemen gösterme, omuz sakatlanmalarına yol açabilirsin. Pullover ile programı bitirmek de gayet iyi bir seçim. Başta da dediğim gibi gelişim için yaptığın gözlem süresi önemli. Göğüs antremanları sonrasında ben her hafta istisnasız en az 3 gün gerilim ve ağrı hissediyorum. Bunu hissedebilecek ağırlıklara kontrollü olarak girmelisin.

7. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0

yaklaşık 2 yıldır. 1.5 yıldır tepki alamıyorum diyebiliriz. presslerde piramit yaptığım için zaten maksimum ağırlığıma ulaşıyorum. dumbell fly zaten izolasyon hareketi olduğu için ağır girip zorlamanın anlamı yok.

8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bende de böyle bir problem vardı. Definasyona girdim koşularla falan aynı programla hacim konusundaki platoyu aştım şimdi yavaşta olsa gelişim oluyor. Belki sende böyle böyle bir şey deneyebilirsin.

Sayfayı Paylaş