Göğüs Kesme Sorunu (SS)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aŞoT34 tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    S,a arkadaşlar benim bu göğüslerle başım hep dertteydi halada dertte azalsada. 1 ay önce falan gerçekten dengesizlerdi ama bu ay biraz düzeldi. Hatta şöyle birşey var dün body gitmeden önce aynada göğüslerime şöyle bi baktım biraz azalsada, dikkatli bakılınca bariz belli. Yan durunca falan sol göğsüm sağa göre dolgun, şekilli,parçalı.. 1 Ay önce durum da aynıydı bıraz hacım farkını kapadım. Sağ göğsüm için aynısını diyemiyiceğim. Sağ göğsüm bıraz daha hacımlenmıştı eskısıne göre ama yan bakınca aynaya göğsün yanında çizik yoktu hala. ve dün2 haftadan sonra tekrar başladım göğüs ve biceps calıstım. Max ağırlıkla hatta son setlerımde yardımlı çalıştım. Antreman 1 saat sürdü ama 10dk set dinlenmesi ve 2-3dk zaman kaybı muhabbet oldu istemedende olsa :) Her hareketımı nızamı yaptım ilk defa barbellle biceps çalışırken kemer takma ihtiyacını duydum :D ve dolgu olarak 2side eşitlendi 1 antremanla. Çok sıkı d.b.press yapmıstım. Sorun şudur ki bu ay güzel başladım mayıs sonuna göğüs olarak güzel bitirmek istiyorum.Göğsü şekillendirmem için neler önerirsiniz ? Fotolar tel ile çekildi ama ufaltınca bıraz netlesiyor.Bir süre

resimdeki gibi yapmayı düşünüyorum salona yeni geldi.göğüs bar hareketlerını makıne ıle yapmak eşitsizliği giderir diye söylentıler var. Ama bu hareket göğüsü hacimlendiriyor nasıl şekillendirdiğini bilmiyorum. Yanlara çizik atıyor mu ? Dambıl fly da göğüse doğru elımızı kapadığımızdaki noktadan bahsediyorum. Hala anlamamış olan varsa zaten resimden anlarsınız..
    Buyrun ;

Göğüslerin genel duruşu

Sorun olmayan sol göğüsüm

Sorunlu olan sağ göğüsüm

Fotoğrafta ki fark çok değil gibi ama gerçekte durum öyle değil.
    Bir süre makınede çalışıcam..
    Ben düşüncelerimi yazdım.. Yanlışlarım ve eksiklerim olabilir.. Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.. Saygılar

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Çevrendekilere sor boyle bir simetri bozuklugu gozelerine carpiyor mu diye. Fotoda birsey belli olmuyor cunku, ikiside ayni gozukuyor. Ayrica benim dusuncem daha baslarda bu kadar ufak seylere takilmamak lazim, bu orantisizliklar ilerde azilicak cunku.

kytol ve aŞoT34 bunu beğendi.
  3. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Çarpıyor sordum. Dediğin gibi bu simetri sorunu bir şekilde minimuma indirilicek ilerde ama şimdiden indirmek varken bunu zamana bırakmak istemiyorum.

4. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Senin bu sorunun anatomik yapindan kaynaklaniyorda olabilir. Ayrica gogus, biceps triceps gibi tek tarafli calisilabilinecek bir bolgede olmadigi icin bunu gidermenin en iyi yolu normal antreman rutinine devam etmek ve zamana birakmaktir. 2-3 ay sonra bu farkin iyice kapandigini goruceksin. Simdiden iyi calismalar.

aŞoT34 bunu beğendi.
  5. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    resim aynı dediğin gibi..biri dikine çizilmiş diğeri sanki yağlı kalmış gibi..

aŞoT34 bunu beğendi.
  6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sag kolundakı trıceps kası daha gucsuz ve ufak oldugundan gogus calısırken presslerde yuku daha cok sol koluna atıyor olabılırsın ve boylece sag taraf daha az stress altına gırmıs olur..

Sorununun nedenı belkıde bu olabılır aklıma bu geldı..

Ha soylede bır sey var bende de aynı durum var az da olsa, senın anlatmak ıstedıklerını cok ıyı anladım o yuzden ve yukarıdakı onerıyı getırdım..

Duhanakyuz ve aŞoT34 bunu beğendi.
  7. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    anlatmak ıstedıgını anladım ama şöyle durum var 2 kolumda duzgun hatta ölçüleri eşit.bench dumbell press yaparken 2 kolda aynı yuku tasıyor gouslerde yanma hıssı aynı.ama bar ile yapılınca olay değişiyor..bar bazen yamuluyor düz tutmakta çok zorlanıyorum daha çok sol göğsüm yanıyor.dumbellde öyle değil eşit yanma hissi..hocam bana dips önerdi kesmek için. işe yararmı acep deneyip görücez.yağlı gibi diyen arkadaslar var benım yağ oranım normalden fazla değil lakin aynada anlayabılıyorum.camın kalıtesızlıgı yuznden de fotorafla derdımı tam anlatamadım ama yazı ve foto olunca anlasılıyor..

8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    umur35 çok doğru bir tehşis koymuş , aynı şekilde 1 ay öncesine kadar sol tricepsim ile sağ tricepsim arasında büyük bir fark vardı, adeta estetiğe aykırı bir görüntü oluşmuştu, dolayısyla sol göğüs daha çok gerilim alıp daha güzel gelişirken sağ göğüs verimsiz kalıyordu, bu sorunu sol tricepsi sağa eşitleme ile aştım şu anda giderek göğüsler arası fark kapanıyor gibi, bakalım eşitlenmeleri ne kadar zaman alıcak.

saygılar

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benımde sag gogusum sola gore bıraz buyuk aynada bellı olmuyor elımle tutunca cok az ama anlasılmıyor ama sadece fark var arada elımle bakınca

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Dedıgın gıbı barda daha cok sorun yasıyorsan bır muddet dumbell press calıs bakalım bır faydasını gorecek mısın..

Bırde gogus cızmek ıcın yapılan dıpste hafıften one dogru egılıp bacakları gerıye dogru atacaksın unutma..

aŞoT34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş