göğüs kaslarında sarkma problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve excreta tarafından 10 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık çalışmalarımı evde yapıyorum ve haftanın 3 günü kickbox antremanım var.Elimdeki ağırlıkları bara koyduğumda toplamda 55 kg yapıyor ve yaklaşık 1 yıldır bu ağırlıkla göğüs çalışıyorum(bundan önceki yıllarda salona gittiğimde 80-90 kg çalışırdım).Antremana üst göğsle başlıyorum ve dier press hareketi ve yana açış hareketiyle göğüs çalışmamı bitiriyorum.Problemime gelince örneğin lavaboda elimi yıkarken aynadan baktığımda sanki göğüslerimin içi boş gibi hafif sarkarak sallanması beni deli ediyor ama normal ayakta durduğumda gayet normaller.Sizdede böyle bi sorun varmı programa ek olarak ne ekliyebilrim mesela sonuna 3set şınav eklesem faydası olurmu yada tek çare tekrar salonamı başlamalıyım...:( Whey protein ve aminoasit kullanıyorum ve haftanın 3 günü sabahları 7-10 km arası düz koşu yapıyorum

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Hacim çalışırken kasların define yani yağsız ve sıkı görünmemesi doğaldır , antrenmana üst göğüs ile başlama omuzları erken yormak demektir ben önce düz sehpa da başlamanı öneririm ve hem hacimli hemde biraz olsun define gözükmesini istiyorsan antrenmanın sonunda az ağırlıkla ve çok tekrarla çalışman faydalı olacaktır.

3. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Kilo ve boy oranını verir misin

4. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yaş 30 boy 190 kilo 95
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2013 ---
    Üst göğüse biraz zayıf gibi geldiğinden öncelik veriyorum amacım hacim deil zaten biraz define gözükmek dediğin gibi antreman sonunda az ağırlık çok tekrar yapabilirim kas kaybına sebep olmaz inşallah birde drop seti önerirmisin?

Son düzenleme: 10 Aralık 2013
  5. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Setleri yaparken son set tekrarlarda falan zorlanıyosan drop set olabilir ama zorlanmıyosan gereksiz. Kilon boyuna göre iyi kiloyla alakası olduğunu zannetmiyorum göğüslerindeki sarkma büyük ihtimalle yediklerinle ilgilidir.Yada antremanında bir sorun olabilir(pek sanmıyorum ama). Bunlar olamaz diyorsan genetiktir yapcak bişey yoktur.

6. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    yememde sıkıntı yaratacak bi sorun yok büyük ihtimalle genetiktir bakalım ilerliyen günlerde inşallah düzelme olur saol yardımların için

7. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Pullover hareketini tavsiye ederim göğsün yukarıya daha çok bağlanmasını sağlar. Daha sıkı bi görüntü yaratır.

8. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Evet ekledim programın sonuna saol

BrockLesnar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş