göğüs kaslarında ağırlığı artıramıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve blastfire tarafından 15 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    merhaba arkadaşlar;
    ben salona başlayalı 3-4 ay civarı oluyor . Göğüs bölgesi haricindeki bütün bölgelerde ağırlıkları birkaç hafta arayla artırıyorum ama göğüsleri kaslarını artıramıyorum. 2 aya yakın bir süredir aynı ağırlıkla çalışıyorum. sizce bu normal mi ?

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    klavyenin bana verdiği yetkiye dayanaraktan beslenmeni arttırmanı öneriyorum.

Ayrıca şunları yaptığından emin ol ;

* Kullandığın ağırlık, vücudunun mevcut kapasitesinin izin vereceğinden fazla olabilir. Bu yüzden, ağırlıkları biraz azaltıp, formun iyi olduğundan emin olup, küçük artışlarla (örneğin her hafta 1-2 kilo artış) daha yüksek ağırlık denemelerine doğru ilerlemen. Sabırlı ol.

3. boksbody

boksbody MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    2.751
    Ödül Puanları:
    123
    birde bel ve tricepsleri güçlendirmeni tavsiye ederim
    bunlar bench için destekleyici etkiyi alabileceğin bölgelerdir
    özellikle triceps için triceps dips

dishiwelet bunu beğendi.
  4. semihberk

semihberk Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yüksek ağırlıklarda yardımlı çalışabilirsin son tekrarlarda.

5. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    destekli calışmayı denedim ama aynı ağırlıkta haftalarca destek alıyorum nerdeyse. ama ağırlığı daha hafif artırmayı deneyeceğim. ayrıca teşekkürler arkadaşlar

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı sisteme takılıp kalma.Farklı çalışma sistemleri dene.Ama her halukarda son set en agır şekilde gir.
    Başarı sağladığım bir sistemden bahsedeyim deneyimli bir kişinin yardımıyla.
    Ör:İlk 3 set max agırlık-10kgx8,son set max ağırlı x failure

Not:thetramp'e selam:)

7. samet_61

samet_61 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bende mevcuttu ıdmandan once bulgura agırlık verdım cellucor c4 kullanmaya basladım ve dırek kılo artısı son set cıkmayan agırlıklar rahat cıkmaya basladı ayrıca triceps bolgenıde guclendır ;) piramit cıkısı seklınde calıs uzun kardıyo sonrasında agırlıga baslama,12-10-8 seklınde her setten sonra kıloyu arttır son 8de maxımum gırebılecegın kıloyu zorla bu bende kılo basmada artısı guclendırmıstı...

8. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    peki bunları deneyeceğim teşekkürler herkese :)

9. himmetsevinc

himmetsevinc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar. Yaşadığın bu problem birçok fitness sporcusunun başına gelmektedir. Bu duruma sporda platoya erişmek adı verilir. Yani ulaşmak istediğin seviyeye gelemeden ara bir hedef oluşması ve burada takılıp kalarak daha ileriye gidememek de diyebiliriz. Bu durum iki şekilde olur. Birincisi ağırlık arttıramamak, ikinci durum ise vücut ölçüsünde artış sağlayamamak. Bu durumun çeşitli sebepleri vardır.
    En başta gelen sebep aşırı çalışmak ve dinlenememektir.
    İkinci sebep psikolojik etkenlerdir. Yani azmin kırılması, ilerleyemediğini hissetmek
    Üçüncü bir sebep beslenme eksikliğidir.
    Gidermek için ise çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bir anlatım http://adrenalinebox.com/sporda-platoyu-asmak/ linkinde bulunmaktadır. Ben kısaca bahsetmek istiyorum. Öncelikli olarak yaptığın öalışma sistemini değiştirebilirsin. Örneğin piramit çalışıyorsan, kırmızı kas liflerini yeterince geliştirememiş olma ihtimalinden dolayı bir müddet kırmızı kas liflerine etki edecek olan 8-12 tekrarlı setler yapabilirsin.
    Spor programına aralıklı olmak koşulu ile tüm vücut antrenmanı ekleyebilirsin.
    Arttırma setler yerine eksiltme setler yapabilirsin. Eksiltme set kimi kaslar için arttırmadan çok daha etkilidir.
    Hareketleri doğru yapamıyor olabilirsin. Antrenörün varsa seni izlemesini isteyebilirsin.
    Makine ve bar ile çalışmaların yerlerini değiştirebilirsin.
    Burada anlattıklarım konunun temelidir. Moralini bozmayıp amlattıklarımı bir denemelisin. Platoyu aştığında geride kalan zamana bakıp gülümseyeceksin. Yeterki azmin kırılmasın. Başarılar diliyorum.

10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    873
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Tricepsleriniz nasıl ?

11. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    yani onlar da çalışırken bir sorun yok. periyodik aralıklarla ağırlığı artırabiliyorum

Sayfayı Paylaş