Göğüs kasımın şekli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve METZ__ tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar ben uzun süredir spor ile uğraşıyorum. Bi kilo verdim aldım vesaire. sürekli böyle gitti. bi yandanda oldukça geliştirmeye çalıştım kendimi. güç olarak geliştirsemde özellikle göğüs kasım istediğim şekle ulaşmadı. endomorph vücut yapısına sahibim . 181 boy, 90 kg kilom var. programım 5 e bölünmüş durumda. kreatin, aminoasit ve protein tozuda kullanıyorum. Örnek olarak dumbell bench press de 2 set 25 25 ağırlık 12-10 tekrar son set 30 kg ağırlık 8 tekrar yapıyorum. Göğsüm biraz güçlü sayılır yani fakat ortadan başlayıp yanlara doğru bir kas oluşumu yok. ortası boş. açık. dışlar bayağı gelişmiş. çok şekilsiz duruyor. hiç güzel bi göğüs kası gibi durmuyor. nedir bunun çaresi. ?

2. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    arkadaşlar bi yardım lütfen

3. msakkoc

msakkoc Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    vala verdiği rakamlar icin bn 100 basıorum bnm ortası bos sayılır gelismeye devam ettikce dolucanı umuorum ama sen yinede göğüs antrenmanını cesitlendir gücünü arttırmaya calıs en önemlisi daa fazla hücrenin uyarılacagı bi antrenman bnmse sonra define oldun mu ii görünecektir

4. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    öncelikle şekil %100 genetiktir.bunu değiştiremezsin.ama şu var ki sen kasını geliştirip göğsünü doldurmaya başladıkça formuna öyle ulaşacaktır kasların.25-25 bench press yapıp henüz o seviyeye ulaşacağını sanmıyorum.bütün fibrilleri uyarman ne bileyim bi 90-100 kilo bench bastıktan sonra belli olur gibi diyeyim hani iyice meydana çıkar yani şimdi de bellidir ne olacağı ama o zaman daha belli olur:D anlatamadım tam gibi hissediyorum ama anlayışın doğru olsun:) merak etme bir hastalığın oomadığı sürece rahatsız edici bir şekil olmayacaktır.

5. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Eyvallah kardeşim o zaman ben yükleneyim iyice

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba metz, fotograf olmadığı için sadece tahmin ile yorum yapacağım,
    yağ oranını yüksek ise detaylı bir görünüm olmayabilir.
    bir diğer neden göğüs çalışırken omuz ve kollarını daha çok devreye sokuyor isen dışa doğru bir gelişme olmuş olabilir.press hareketleri esnasında kol gücünden ziyade itişi göğüs ile yapmamız gerekiyor.hareketin tepe noktasında göğüs kaslarını sıkman gerekiyor. fly hareketini çok fazla yapmış da olabilirsin.
    çüzümü göğüsü yanlara doğru genişletmekten ziyade biraz kısaltıcı hareketler yaparak ortada toparlanmayı sağlamak.
    benim sana tavsiyem 5-6 hafta aşağıdaki göğüs programını uygulaman.
    .
    4*10-8-6- 4 incline bunch press ağır ve tekrar sayısı azalarak
    3*10-8 incline dumbel press (30-45 derece arası) (son tekrarları supinated yani çevirerek)
    4*8 dumbell bunch press (ilk seti çok az eğimli)
    3*10-15 ağırlıkla dips
    1* maksimum tükenene kadar ayaklar yüksekte snav

sonraki ay duruma göre hareketlerden ikisini polaris ve cable crosover ile değiştirirsin.polarisi yüksek ve iyice sıkıstırarak yaparsın.

7. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Eyvallah kardeşim çok sağolasın. ben vücut resmimi atarım bugün olmazsa.

Sayfayı Paylaş