Göğüs Kası Yapmak Aklıma Takılan Bir Sorun Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alican_52_ tarafından 27 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alican_52_

alican_52_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belirtiyorum ben jinekomasti hastasıyım yaşım 18 boyum 1.80 kilom 70 yaklaşık 5 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum artık tedavi olmak istiyorum ama 5 senede düzelmediği için büyük ihtimal ameliyat olmam gerekiyor benim kafama takılan soru göğüs içindeki o fazlalık yağ dokusu alındıktan sonra göğüs kası yapılabilirmi orantılı bir kas dokusu çıkarmı ortaya ameliyat sonrası kas yapmaya çalışıldığında nasıl bir sonuçla karşılaşabilirim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. qwaxs

qwaxs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle büyük geçmiş olsun bende de bel fıtığı vardı doktorum vücut geliştirme yaparsan omurgaya yüklenme yoksa durumun daha kötü olur diye uyardı. Bende sırtımı geliştirip fıtığımı yenmeye karar verdim ve body'e başladım. Ayakta hiç ağırlık kaldırmadım. En çok mekik hareketleri iyi geldi. Çok yararını gördüm. Sadede gelirsek sana önerim şu önce doktoruna başvur sana kimse yap yada yapma diyemez doktor tavsiyesine göre hareket et. Ve body'ye başlarsan fazla yüklenip zorlama yarardan fazla acı verir tecrübeyle sabit.

3. alican_52_

alican_52_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için tşk doktora zaten gidicem ama malum okul var fırsat olmayacak ona onun için 2-3 ay sonra doktora gitmeyi düşünüyorum ozamana kadar bir ön bilgi almak istiyorum benim merakım sadece göğüs kası yapmaya çalışırsam kas çıkarmı çıkmazmı estetik bakımdan bir kusur yaratabilirmi.

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    forumda onlarca konu var hatta muhtemelen bu konu da kilitlenir.ama ben söyleyeyim tabikide senin deyiminle kas çıkar :) kısa basit bir operasyonu var,0 iz bırakarak bu işi hallediyorlar ve sen spor hayatına rahatlıkla devam ediyorsun.

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Cerrahi mudahale ile meme ucu kesilerek, içerideki meme dokusu ve yağ dokuları çıkartılıyor, sonra meme ucu dikiliyor. Kaslarla ilgili bir işlem yok, yani ameliyat oldukdan sonra, antremanlara başlayıp göğüs kasını geliştirebilirsin.

Eğer ameliyat olacaksan, Liposakşın değil de yukarıda dediğim işlemi yaptırt. Liposakşın ameliyatından sonra iz kaldığını söyleyenler var.

6. alican_52_

alican_52_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin bilgiler için teşekkürler ama senin dediğinin aksine liposaksında meme kenarına açılan ufak bi delikten işlem yapıldığı için gözle görülen hiçbir iz kalmayacağını çok yakında bakınca anlaşılacağından bahsediyor doktorlar diğer yöntemde meme alındaki kesik diğer yönteme nazaran biraz daha iz bırakıyormuş

7. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle geçmiş olsun. operasyonu geçirdikten sonra göğüs kaslarınızda problem olcağını sanmıyorum çünkü memeyi açtıkları zaman en üstteki tabakayı çıkarttıkları için göğüs kaslarınıza problem çıkartacağını düşünmüyorum. Fakat siz yinede doktorunuza iyice danışın. Başarılar.

8. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    yanlış yazdınız herhalde cerrahi müdahalelerde iz kalıyor ama yağ alma denen Liposakşın olayında küçük bir delikten girilerek yapılıyor aşağıdaki videoda ne demek istediğim anlatılıyor

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=WvAoKn9PiWg[/YOUTUBE]

9. alican_52_

alican_52_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler doktordan önce beni aydınlattınız youtubede gezerken bir videoya denk geldim bu videoda rahatlamamı sağladı jinekomasti ameliyatından sonrada simetrik kaslar oluşuyormuş.

https://www.youtube.com/watch?v=3OvJhs7_mTc

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:06 ----------

sana katılıyorum liposaksınla yapılan ameliyattan iz bile kalmıyor denebilir attığım resimdede bu bariz belli oluyor sadece meme altında ufak noktalar halinde fazla dikket etmedikçe belli olmayan izler kalıyor

http://www.turkeltaub.com/wp-content/uploads/2012/02/RG-Gynecomastia-AP-post.jpg

10. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ama malesef jinekomasti isen liposaksın işe yarayacağını sanmıyorum çünkü meme dokusu bu yöntemle alınmıyor sadece yağ alınıyor meme dokusu varsa cerrahi bi işlem kaçınılmaz.

11. alican_52_

alican_52_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet orasıda testler sonucu anlaşılacak zaten

Sayfayı Paylaş