Göğüs kası problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jackal6141 tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jackal6141

jackal6141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 5 aydır günde 50 adet şınav çekiyorum. Göğüs kaslarımda baya bir gelişme oldu fakat sorun şu ki, göğüslerim istediğim gibi dik ve sert gelişmiyor. Fakat üşüyünce veya ürperti olunca göğüs uçları sertleşiyor ve göğüslerim dikleşiyor o zaman görüntü muhteşem oluyor. Sürekli öyle olamaz mı sorun ne olabilir?

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    sürekli ereksiyon halinde gezebilirmisin
    işte o mantıktan yola çık...

Azi bunu beğendi.
  3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    madem üşüyünce öyle bir durum oluyor hazır yaz mevsimindeyiz soğuk suyla duş alabilirsin aynı durum ortaya çıkar diye düşünüyorum ancak üşütme sonucu hastalanabilirsin de gerçi ben yaz kış soğuk suyla duş alırım neden derseniz kendimi daha dinç hissediyorum.Hasta olmadım ancak benim hasta olmamam başkalarının da hasta olmayacağı anlamına gelmiyor tabiki.İlk soğuk suyla duş aldığımda çok üşümüştüm ama şu an vücut alıştı artık soğuk bile gelmiyor serin geliyor sadece diyebilirim.Bu bir öneri tabi ama riskli olabilir.

Son düzenleme: 27 Haziran 2011
  4. jackal6141

jackal6141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :) Arkadaşlar onu sadece örnek olarak verdim. Yani demek istediğim sürekli toplu ve sert görünmelerini nasıl sağlayabilirim? Göğüs uçlarım biraz büyük ve sanırım o yüzden istediğim gibi gözükmüyor.

5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Sürekli göğüs kaslarının sert olmasını istiyorsan bunu günde 50 şınav yaparak başaramazsın.Bunun için vücut geliştirme(BodyBuilding) egzersizleri hareketleri yapman gerekir.Bunun yanında sadece şınav çekmek istiyorsan göğüs kaslarını geliştimek için o zaman demek ki vücudun 50 sayısına alışmış yani 50 tekar artık vücudun için gelişme yerine aynı vücut bünyesini korumaya yönelik çalışıyor.O zaman rakamı arttır 50 yerine daha zorlanabileceğin bir sayıda yap ve göğüs kaslrındaki zorlanmayı hisset bu şekilde sertleşeceğini düşünüyorum.Ayrıca bunu set halinde yapar ve setlere bölersen yani 3 set şınav şeklinde yaparsan 1.set mesela arttırdın ve zorladın diyelim 1.set 60 tekar diyelim 2.set 60 3.set 60 tekar yapabilirsin ve set aralarında 1 dakika dinlenme ya da 45 saniye dinlenme gerçekleştirirsen daha sert göğüs kaslarına sahip olacağını düşünüyorum.

6. jackal6141

jackal6141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki teşekkürler :)

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bişey değil:) yalnız sorunun cevabını inşallah verebilmişimdir.Uzun uzadıya anlatmak isterdim nasıl yapacağını yalnız sadece şınav çektiğini söylediğin için bu işi sadece spor amaçlı yaptığını düşündüm yani fit bir vücut için özellikle göğüsler.Eyer daha kendini geliştirmek ilerlemek istersen bu konuda yardımcı olabilirim.İnşallah istediğine ulaşırsın.Başarılar.

8. jackal6141

jackal6141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdilik yeterli teşekkürler. Aslında bir salona yazılmayı düşünüyorum fakat fazla zamanım yok ileride bakalım :)

9. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON

haftada 2 gün sadece 1 saatini kendine ayırcak kadar zamanın vardır body salonları 10 a kadar açık oluyor bence haftada 2 gün 1 saatini kendine ayır vücudun hem sağlıklı hemde istediğin gibi olur üstünede profesyonel bir destek almış olursun..

10. jackal6141

jackal6141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru söylüyorsun :)

Sayfayı Paylaş