Göğüs kafesi kemiği ağrısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve killmepls tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. killmepls

killmepls Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar normalde dips yaptıktan sonra oluyordu fakat o dipsi bitirince geçiyordu. Dün one arm dumbell row yaparken biraz ağır bir ağrı girdi acı yani kemikte ama geçer sandım fakat geçmedi spora devam edemiyorum korkuyorum yardım lütfen

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ağrı kemiğinde değildir, muhtemelen göğüs kasını kaburga kemiklerine bağlayan tendonlar da zorlanma sonucu meydana gelmiştir. Bir müddet ara vermelisin, tendonlar kaslardan daha geç toparlanır.

Balboa7 ve Created By Loss bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun zaman dips yapmadıktan sonra başıma gelip 2 hafta kadar sürmüştü. Yatağa yatıp kalkarken bile fena ağrıyordu namussuz. Kendi kendine geçer, bu arada göğüs için stretching egzersizleri işe yarayabilir. Birkaç günde de bitebilir daha uzun da sürebilir o yüzden bence de spora ara vermek iyi fikir. Veya sadece bacak ve kardiyo çalışırsın. Hareketleri kontrollü yapmak tekrar olmasını muhtemelen engeller. Dips falan yapacak olursan vücudunu aniden aşağı bırakma, yavaş ve kontrollü yap.

Balboa7 ve Created By Loss bunu beğendi.
  4. killmepls

killmepls Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar cevabımı aldım peki bacak ve omuz hareketlerinde sıkıntı yaratırmı bu ağrı one arm dumbell rowda olmuştu yani kanat

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Press hareketlerinde sorun olabilir, yana veya arkaya açış daha tolere edilebilir belki. Biraz da ne kadar kötü olduğuna bağlı ama epey rahatsız ettiğine göre bence riske atma. Ha riske atıp da büyük bir sakatlık değil bu ama iyileşme süresi uzayabilir. Boşver, geçene kadar üst vücut çalışma gitsin. 1 hafta üst vücut çalışmadın diye bir şey olmaz. Yoksa ben bench press de yaptım o ağrıyla ama sanırım akıllıca bir iş değildi, şimdi olsa yapmam.

6. killmepls

killmepls Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam aynen riske etmem. bacakta sorun olmaz ama onu yapıyım

Sayfayı Paylaş