Göğüs kılı ve Vücut geliştirme

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve cevrentekin tarafından 16 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cevrentekin

cevrentekin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar ben vücudumdaki kılların artmasının vücut geliştirme sporuna ara vermem arasında bir ilişki kuruyorum acaba benim düşündüğüm gibi düşünen ve özellikle göğüs bölgesinde ki kılların arttığını gözlemleyen arkadaşlar varmı? yaşım 24 ve bundan 2-3 sene öncesine kadar göbek deiğimin alt kısmında az miktarda koyu renkli tüy vardı, göğüs bölgemde ise açık renkte belli belirsiz tüyler vardı. yaklaşık 8 senedir bu sporu yapıyorum ve en fazla 3-4 ay ara vermişimdir, o da yaz aylarında. gerçi 2 senedir toplam 4 ay filan çalışabildim,ancak şu an göğüs kısmımda koyu renkte tüyler çıkmaya başladı bu normalmi acaba, tüy çıkmasına sebep olabilecek hiç bir ilaçta kullanmış değilim. kısacası demek istediğim spora uzun süre ara vermiş olmam göğsümdeki kılların artmasına sebep olmuş olabilirmi? bu konuda bilgisi görüşü yahut kendi vücudunda böyle bir izlenimi olan birileri var mı acaba? birde vücudumuzda çıkan tüylerin yaşla nasıl bir ilgisi var? yani 30 yaşında da hiç çıkmayan bir bölgeden tüy çıkabilirmi? sizin fikriniz ne?

2. DR_MeRt

DR_MeRt Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önceden spor yapıyordun ve bırakınca kıllarda artma ve koyulaşma oldu diyosun... Daha önce kıllarını kesmşk olabilirsin ondan olmuşta olabilir....
    Kuvvetle muhtemel spor yaparken erkeklerin testesteron oranlarında azalma olur. Bunun nedenide testesteronun o dönemde kas yapımı ve onarımına kullanıllamısı ile ilgili... sporu bırakınca vucudun buna tepki olarak bizim hirsutizm dediğimiz kıllanmayla tepki vermiş olabilir.. Kıllanma yanında eğer saçlarının önlerinde ve tepelerinde dökülmeler varsa düşüncemin doğru oldugunu destekler...
    Korkmana gerek oldugunu sanmıyorum. doğal olarakta artma olmuş olabilir.. normalde kıllanma beklemediğimiz bölgelerde kıllanma olursaozman endişelen ok.

3. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı kişiler erken yaşta bazı kişiler de daha geç yaşta kıllanır. Bazıları ise hiç kıllanmaz. : ) Eğer çok rahatsız oluyorsan tüy dökücü vs. kullanabilirsin.

4. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Vücut geliştirme sporunun doğal testosteronu artırdığı bir gerçek hatta bağzıları bacak antrenmanı gününün akşamı libidosunun artığını hissettiğini bile söyler.
    Androjenik steroidlerden dolayı kıllanma olmuş olabilir ilaç kullanmayan biri için zamanla doğal hormonun artışından dolayı olmuş olabilir. Sadece sporla değil yoğun cinsel aktivitedende kaynaklanan hormon artışı olabilir.
    Vücut kıllarını zamanında traş edilmişse veya alınmışsa veya devamlı tüyleri zayıflatan döken ilaçlar kullanılıp bunun kullanımı kesilmişse olabilir. Hatta deniz kumuyla veya judo, güreş gibi sporlarla aşınarak kopmuş tüyler bu şekilde uyarılarak artmış olabilir.
    Genetik olabilir; genetiğinizde belli bir yaştan sonra kıllanmanın artışına göre bir mirasınız olabilir.

Sayfayı Paylaş