Göğüs ile ilgili sorunum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve askndnz tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar göğüslerim ile ilgili sıkıntım var oldugundan aşırı büyükler 1 aydır BB yapıyorum.Acaba eriyeceklermi. Bb yi bırakırsam tekrar bu hali alırmı Yardım bekliyorum.

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  3. illegal_590

illegal_590 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    jinekomasti olabilir sende belkide yağlanmadır doktora görünmen daha iyi olur bence inşallah jinekomasti değildir

askndnz bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

askndnz bunu beğendi.
  5. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer jinekomasti'yi açma imkanız varsa anlatabilirmisiniz?

6. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Jinekomasti erkeklerde hormanlardan kaynaklı meme büyüklüğüdür askndnz.
    Bendede varda bu hastalıktan değil çünkü diyete gırdıkten sonra vucut yağ oranı azaldıkça meme boyutumda küçülüyor bazen yok oluyor.Özellikle sende ergenlik çağında isen görülmesi mümkün olabilir.Bazı kızların bıyıklarının ve sakllarının cıkması buna ornektır.Hormon bozukluğundan.Testesteron eksıklığınden olabilir.Birdoktora başvurabilirsin.Bulunmadan önce sıkı bır dıyetı gır belkı erır gıderler:D

askndnz bunu beğendi.
  7. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba askndnz, eski bir jinekomasti hastası olarak sende de bu sorunun olduğunu çok net bir şekilde görebiliyorum. Doktora giderek meme dokusumu ya da yağ dokusu fazlalığının jino'ya yol açtığını öğrenebilirsin. Jinekomastide tek çözüm ise ameliyattır. Yağ dokusu fazla ise liposuction yöntemi (yaklaşık 30dk-1 saat arası sürüyor.) uygulanıyor. Eğer meme dokusu fazlalığı var ise önce fazla doku çıkarılıyor ve ardından tekrardan liposuction yöntemi uygulanıyor. Bu müdahele daha uzun sürüyor (yaklaşık 2 saat).
    Operasyon ve operasyon sonrası prosesi forumda jinekomasti konu başlığı altından öğrenebilirsin.

askndnz bunu beğendi.
  8. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    off :S peki ameliyat olsam tekrar devam edebilirmiyim vucut gelişimine ? ameliyat izi kalırmı ? nedir ne yapmalıyım %100 jinekomastimidir bu hastalık ?

9. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bu resimlerim yeni .. Biraz erittmişim sanırım sizce erimişmi ? Bence bu hastalık bende yok gögüslerimin büyük olmasının nedenide aşırı yağa baglıyorum siz ne diyorsunuz?

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme: 27 Nisan 2010
  10. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Flexor hocam siz nediyorsunuz ?

11. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    vucut yag oranini %11-13 e dusurdukten sonra gercekten sorun varmi resimlerden anlayabiliriz. Zaten sisman insanlara gidip bakarsan, hepsinin memeleri senin gibi, hatta daha beter operasyon kolay cozum, git lipo yaptir cektir yaglari normale doner iz filan kalmaz ufak bir sinek isirigi seklinde iz kalir gorunmez, jinodaki konu gercekten meme dokusunda buyume olmasidir, bunuda ancak doktor sana soyleyebilir. BB yaparak yag yakamassin, cardio yapmak zorundasin, gogus hareketleri calisarak sekle sokabilirsin goguslerini.

Operasyona dunya para harcayana kadar zayiflamaya calismak daha saglikli ve ekonomik.

SSUO ve askndnz bunu beğendi.
  12. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Teşşekkur ederım ama bı doktora gorunmek ıstıyorum bodybuilding yapmamda sakınca varmıdır diye. Hangi bölüme gitmem gerekir ve her devlet hastanesinde varmıdırgideceğim bölüm?

13. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Jinekomasti olduğunu sanmıyorum, resimlerden az çok anlaşılanda o. Herkesin vücudu aynı orantıda, göğüsleri aynı simetride veya bilmemneresinin bilmemnesi aynı bilmemnede olacak diye bir kaide söz konusu değil.

Büyük oranda sorunun yağlanmada olduğunu düşünüyorum. Body Building yapmanın göğüs bölgene ekstra bir zararı olacağını düşünmüyorum yağlanma veya hafif derecede bir aksilik mevcut olması halinde bile, zira ancak düzelmesi adına bir fayda sağlamaz o durumda. Bir hekim arkadaşa göstermende sakınca tabii ki yoktur, kafanda soru işareti olmaması adına baktırsan iyi edersin. Özellikle eşinizi dostunuzu sorup soruşturun ki yaz dönemine girerken Liposuction v.b plastik cerrahi yağ aldırma gibi yöntemlere başvuran insan sayısı oldukça fazla ve aynı oranda sağlanan rantta bu oranda oldukça büyük.

Resimlerde şekil bozukluğu olduğu su götürmez ama meme uçlarında hiçbir problem yok, hatta t-shirt giydiğin vakit hiçbir sorun yaşamadığını da tahmin edebiliyorum. Abartı durumlara sahip olan jinekomasti hastaları T-Shirt giyerken kumaş seçecek kadar rahatsızlık duydukları bir konumda oluyorlar bu hastalık dolayısı ile, herkese ''sen jinekomasti hastasısın'' tanısını 2 resme bakarak koymak hiç ama hiç doğru değil. Ailesi hekim ve eczacılardan oluşan bir Türk vatandaşı olarak söylediklerimi sindire sindire okursan, ona göre değerlendirirsen sevinirim.

Tekrar belirtmek isterim, öncelikle gidip bir hekim arkadaşa göstermelisin. Her türlü durumda operasyon en son çözüm olmalıdır. Gerektiği üzere...

Son düzenleme: 28 Nisan 2010
    askndnz bunu beğendi.
  14. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için bodybuilding ile eritme imkanım varmıdır ?

15. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Rica ederim, yağ yakımı için yegane çözüm tabii ki diyet ve kardiyo. En azından dinlenme günlerinde hiit cardio yaparsan fayda görebileceğini sanıyorum. Forumda bu konu hakkında yazılar mevcut.

Sayfayı Paylaş