göğüs idmanlarında büyük sorun

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve speedtouch tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    öncelikle herkeze selamlar saygılar arkadaşlar, son 1 haftadır yaptığım göğüs idmanlarında büyük bir sorun yaşamaktayım, göğüs bölgemin çalışmadığını hissediyorum , ne bir ağrı ne bir yanma, hiç bir hissiyat yok, bütün ağırlık kollarıma biniyor ve göğüs bölgemi çalıştıramıyorum, önce 3 çarpı 10 set chest press makinesi , ardında 3 çarpı 10 kelebek, kollarımda derman kalmayana kadar yapıyorum fakat son bir haftadır, hiç bir şekilde göğsüm çalışmıyor, hareketi yanlış yaptığımı da düşünmüyorum fakat olmuyor, yardımlarını bekliyorum
    saygılar

2. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Serbest ağırlıklarla çalışmayı denemelisin.Bench press / Dumbell fly / pullover gibi.Hareketleri yavaş ve göğsüne hissederek yap.Sorun olacağını sanmıyorum.Kolay gelsin.

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Geregınden agır calısma..

Yapabıldıgınden daha hafıf bır agırlık sec ama daha yavas yap..

Bu son programına baslayalı 1 bucuk 2 ay olduysa program degıstırmeyı dene.. ;)

4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım yeni başladın ve adaptasyon programını uyguluyosun yanılıyormuyum ?

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    aslına bakarsak cadocx yeni başladım fakat adaptasyon programı diye birşey duymadım, flexor hocanın yazdığı programı uygulamaya çalışıyorum, fakat son 1 haftadır göğüs bölgem çalışmıyor, cosanostra ve umur kardeşlerimin tavsiyelerini yarın ki idamnımda denicem bu arada cadocx adaptasyon programı nedir tam bilmiyorum eğer durumumla alakalı bir bağlantı varsa açıklarsan sevinirim, göğüs idmanı yapıp göğüs çalıştıramamak gerçekten kendimi çok kötü hissetiriyor bana :(

6. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Makina ile yaptığım hareketlerde ben de daha az hissediyorum göğüs bölgemi. Bu yüzden bar veya dumbell ile çalışıyorum daha çok. Umur35 in söylediği gibi biraz daha yavaş yapmayı deneyin bir de..

7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    hareketi nizami yap . agir basacam diye nizamiyeti bozuyor olabilirisn. birde harekeri hizli yapma yavas indir yavas kaldir. kolunu dirseklerden kilitleme hep biraz kirik kalsin

8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    herkeze değerli tavsiyeleri için teşekkürler ederim, yarın dediklerinizi uygulıycam ve sonucu yazıcam :)
    saygılar

9. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    makinelerle yapılan çalışmalar kaslar için izole çalışmalardır.. amaç kaslarınızı ve eklemlerinizi ağırlığa alıştırmaktır.. günlük hayatınızda yaptığınız işte ağırlıkla ne kadar haşir neşir olduğunuza ve genetik yapınıza göre bu adaptasyon programı 5-6 haftayı bulabilir..

hacim ve güç kazandırıcı antramanlar yani temel hareketler serbest ağırlıklarla dumbel ve barla yapılanlardır..

kendinizi hazır hissediyorsanız hocanıza danışarak yeni 1 program isteyebilir. yada ağırlıkları yedirerek ve tekrarları yavaşlatarak istediğiniz yanma etkisini yaşayabilirsiniz..

iyi forumlar

10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Herkeze değerli tavsiyeleri için minnettarım arkadaşlar, sabit ağırlıkları geçtim bu hafta ve idmanlarımda gözle görülür bir fark hissettim, çok mutluyum sayenizde sağolun :D

Sayfayı Paylaş