Göğüs idmanı hakkında yardım.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Dogan10 tarafından 17 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dogan10

Dogan10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm,

Benim bi sorunum var. Boyum 1.94 ve itişili hareketlerde ( bench, makineli bench, dambell yana açış, üst göğüs press vs) çok zorlanıyorum .Bugüne kadar çalıştığım hocalar boyumun ve dolayısıyla kollarımın çok uzun olmasından zorlandığımı söylediler. Normal çalıştığımda hangi bölgeyi çalıştırdıysam o bölgenin çalıştığını dolayısıyla ağrıdığını hissederim ( mesela ön kol sonrası 1 kg dambell bile tutamam ) ama göğüs çalıştığımda göğülerimde bir ağrı olmuyo.Bugün yeni bir hoca ile çalışmaya başladım hareketleri onun gözetiminde yaptım ama bana hareketleri doğru yapmama rağmen hareketlerde daha çok omuzumu kullandığımı göğsüme etki etmediğini söyledi. Hareketleri standart bir şekilde yapıyorum hiç bozmuyorum ama gerçektende göğüs çalışırken ön omzun daha çok ağrıyor.Bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var.

Birde uzun süre basket oynadım ve body i basketbolun bir parçası olarak yaptım.Bir 5 sene ara verdim ve yaklaşık 2 ay önce sadece body'e tekrar başladım. Şu anda standart olarak protein tozu ve amino asit kullanıyorum. Geçen gün çok ucuz bir fiyata weider nos-x 10 ürününü buldum ve kullanmaya başladım. Supplement kombinasyonum sizce doğrumu.

2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Bende uzun süre basketbol oynadım . Tümüyle dumbell ile çalışmanı öneririm .

Dumbell üst göğüs press 3x10
    Dumbell üst göğüs fly 3x10
    Dumbell bench press 3x10
    ve son olarak dips 3x10

Supplement lere gelince whey , glutamin , multivitamin , omega-3 öneririm en başta . Pre-workout için nox almak sana kalmış .

Dogan10 bunu beğendi.
  3. Dogan10

Dogan10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim.

Sendede itişli hareketlerde ekstra bir zorlanma oluyormuydu bunu merak ediyorum çünkü itiş yapılan mesafe uzun boylularda gerçekten çok fazla .

4. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Kol boyunun uzun olması ben sınırlıyordu . Bench press de göğüs yerine triceps ve omuzlarıma vuruyodu . Platoya girdim bir süre hiç kilo arttıramadım . Hocamlada konuşup sadece dumbell ile çalıştım iki ay muazzam güç artışı oldu çünkü dumbell ile çalışarak daha yüksek bir gerilim elde edilebiliyor. Ayrıca dumbell ile çalışarak iç göğüsüde doldurmayı başardım ve kolda tümüyle güçlendi .

5. Dogan10

Dogan10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol arkadaşım

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden forum kuralları madde 25.gereği başlığınız kilitlenmiştir.

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş