Göğüs için sadece şınav çekmek yeterli mi?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve cranberries tarafından 28 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. cranberries

cranberries Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yavaş yavaş zayıflıyorum yediklerime dikkat ederek. Göğsüm için sadece 2 günde bir 20 tane şınav çekiyorum bu yeterli mi yoksa sayısı artmalı mı ya da farklı egzersizlerde yapmam gerekir mi?

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Amaç göğüs kası yapmak ise yalnızca şınav tabi ki yetmez.

3. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Sadece şınavla olmaz ama çekersen setler halinde 100 150 çek dumbell bench press yap salona gidiyorsan bench press yap

4. cranberries

cranberries Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yok evdeyim salona gitme durumum yok henüz. şınavı da tam çekemiyorum. belim yere değiyor anca o şekilde yapıyorum ki kollarım zorlanıyor o yüzden sorun etmiyorum bu şekilde çekmeyi. kasdan ziyade hem toparlamak hem de zayıfladığım için etkilenmesin diye.

5. KDV

KDV Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    İstanbul
    İnternette "How to Push Up" olarak arattırarak doğru şınavın nasıl çekileceğini birkaç video izleyerek öğrenebilirsiniz. 4 set maksimum tekrar yapmanızı öneririm. Yarım yamalak, yanlış formda çektiğiniz şınavlar, şınav değildir. O yüzden çektiğiniz tam şınav başına "bir, iki, üç" diye sayın. Gerekirse 3 tane çekin ama tam ve doğru çekin. Sürekli olarakta 4 set-makisimum tekrar yapmak zorunda değilsiniz. Bir rakama hedef koyup, set ve tekrar sayılarını not ederek o hedefe ulaşmaya da çalışabilirsiniz. Örneğin: 50 şınav'a hedef koyun. Tek seferde 5 tane tam şınav çekebiliyorsanız. 10 set yaparak 50 şınava ulaşabilirsiniz.

6. Filtrefiks

Filtrefiks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Subaylık sınavına hazırlanıyorum ve bayanlarda 20 şınav isteniyor.altı aydır spor yapmama rağmen bir tane bile çekemiyorum.her denememde yere çakılıyorum.bununla ilgili teknik birçok yazı okudum video izledim nafile.acaba kaçırdığım bir yer mi var.öğrenilecek birşey mi yoksa benim için mümkün değil midir yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim

7. zaferzgc

zaferzgc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İlk etapta dizlerini yere koyarak veya bir sandalye yardımıyla destek alarak yapabilirsin daha sonra devamı gelir zaten

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hem ayranım dökülmesin misali ile boş yere şınav çekmene hiç gerek yok, bu işin bir sürü teferruatı var beslenmesi egzersizi dinlenmesi gibi bir sürü ayrıntıları var. Salona gitmeden adam akıllı göğüs kası yapamazsın ki sadece göğüs çalışmak da ayrı bir mantıksızlık zaten

9. Filtrefiks

Filtrefiks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bunu denedim hicbir katkısı olmadı.artık tam şınava ggecebilirim dediğimde başa dönüyorum yerdeyim..

10. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    street workout programlarına bakıp oradan şınav çeşitlerini öğrenip ona göre çalışın.hacim için 12 tekrarı geçmeyin.dirseklerinizi kenarlara açmayın ki omuzlarınızın canını çıkarmayın,göğsünüz çalşsın.forma ve setler arası dinlenme süresine çok dikkat ederek günaşırı yapacağınız 4er setlik 3-4 şınav çeşidi göğsünüzü geliştirecektir.hatta arka kolunuzu ve omuzlarınızı da geliştirecektir.hatta bir de barfiks çekme imkanı bulabilirseniz barfiks çeşitleriyle sırt ve biceps kaslarınızı da çok güzel bir şekilde çalışabilirsiniz.zaten 1-2 hareket de karın ve bacaktan yaparsanız buyrun size full body workout.hem çok güzel kalori harcatır hem de kas kütlenizi artırırsınız/korursunuz.street workout yapanların vücutlarına bakarsanız şınavla göğüs kasının(hatta vücuttaki diğer kasların da ) nasıl geliştiğini görebilirsiniz.

Filtrefiks bunu beğendi.
  11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Arkadaşlar burası bayan forumu soruyu soran bir bayan

Bence her gün 20 x2 ile başlayıp set ekleyerek alıştukça çoğaltmanız gayet yeterlidir fitnes mıodel yarışmasına girmeye karar verince diğer hareketlere bakarız şnavları diz üstünde çektiğinizi var sayıuorum setleri arttırarak tam şnava geçmeye çalışın

Filtrefiks bunu beğendi.
  12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşın profilinde bay diyo

13. Filtrefiks

Filtrefiks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle tesekkür ederim.bi tane bile şınav çekemezken şu an 10 15 tane çekebiliyorum.tekniğim yanlışmış megerse kollarımı açık tutmadıgım için triceps ve göğüste zayıfmış o yüzden dar tutmamalıymışım..
    20 şınav 100 puan bayanlarda bu yüzden 20 için ugrasıyorum nereden nereye.ilginize minnettarım

14. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    15 yapan 20 yapar. 10 saniye bekleyin 5 daha 10saniye 5 daha 5 olmazsa 2 - 2 ama tamamlanir herşey inatla. Azminizi tebrik ederim.

Filtrefiks bunu beğendi.
  15. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    amaç belli sayıda şınav çekmek ise öncelikle belli varyasyonlarda başlayıp ufak ufak tekrarları artırmaya çalışmak lazım.dizler yerde kalarak şınav çekmeye başlanabilir,belli bir süre sonra tam şınavın kontrollü şekilde negatifi (yani yukarıda dirseklerin kilitli olduğu pozisyonda başlayıp kontrollü şekilde yavaş yavaş aşağı inmek)yapılmaya başlanıp gittikçe süre artırılmaya çalışılabilir.2 günde bir çalışmak uygundur.toplam ne kadar süreniz var acaba?

Filtrefiks bunu beğendi.
  16. Filtrefiks

Filtrefiks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    4 günüm var fakat hallettim sayılır büyük ölçüde..tesekkür ederim yine de

zeo64 bunu beğendi.
  17. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Umarım subaylık sınavında başarılı olursünüz ve geçtim diye gevşemez ilerlemeye devam edersiniz.

Filtrefiks bunu beğendi.
  18. Filtrefiks

Filtrefiks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sonuc olumlu da olsa olumsuz da olsa sporu bırakacagımı sanmıyorum.zaten temel hareketlere daha çok önem veriyordum.squat deadlift vs bir de şınav eklenince tam oldu

19. Emre 12

Emre 12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    17 yaşında birisiyim kilolu değilim 1.76 boyundayim veya 67 kiloyum ama göğüs bölgesi bayagi yağlı üst kısım biraz sert ama alt tarafı yağlı spor a 3 ay önce başladım ve 2 ay ara verdim ve şimdi devam ediyorum bayagi ağrılarım var ve bu bölümü eritmek istiyorum spor yetersiz kalacak gibime geliyor evde extra yapabileceğim bir şey ya da sporda yapabileceğim şeyler varmidir onerilerinizi bekliyorim

Sayfayı Paylaş