göğüs hareketlerini iyi yapamıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ec0 tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bench basarken ön arka kol kısmında acı oluşuyor bileğimdede ama göğüste hiç acı yok sizce bu neden diğer göğüs hareketlerindede aynı hiç ağrı acı yok göğüste ağırlığı düşürüyorum 15-20 kaldırıyorum ama ben max 6-8 yapabilceğim ağırlık istiyorum 1.5 sene spor geçmişim 2 ay ara verdim yeniden başladım 2.haftam

2. farukaan

farukaan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bench basarken göğüsler çok acımıyor zaten,yani en azından benimkiler acımıyor..Üstünden 1 gün falan geçtikten sonra hafif hafif sızlıyorlar o kadar..

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    çok hafif acısını hissedilmicek kadar az ben acısını hissetmek istiyorum sizdedemi aynısı oluyor benim kol kısmı acıyor bundan dolayı bırakıyorum

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bilek extensorlerini geliştirmen işe yarar diye düşünüyorum. çoğu powerlifter sporcusu reverse barbell curl, reverse curl vb hareketler yapıyor diye biliyorum.

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bilek kası var azda değil

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sen yinede dediğim iki hareketten birini çalışmana ekle. bileği biraz daha güçlendirmenin zararı olmaz

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    iyide ön ve arka kol kısmındada oluyor göğüs az belirgin ama kol bilek bunlar iyi bunlarıda geliştiriyorum ama göğüs kötü durumda

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman göğsünü geliştirmek için dumbbell flye, pullover, cable crossoverlar gibi varyasyonları deneyeceksin. ya da barbell bench press yerine dumbbell kullanabilirsin. pliyometrik şınavlar çekmek te işe yarar göğüsünle ilgili sorun yaşıyorsan

9. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    bilekte ağrı olması normal bence çokta anormallik yok,benimde ağrı oluyor bazen...
    çözümüde bilekleride iyi ısıtmak gerekiyor antrenmanda önce.Birçok kişi ısınırken,bileklerini hatta ve hatta parmaklarını bile ısındırmıyor.Bence bileklerini ısıt.En basit yöntem iki elin parmaklarını birbirine kilitle hafifçe sağa sola,aşağı yukarı salla,daha sonra avucunu yumruk yap aç 6-7 kez.
    Arka kolda çok fazla ağrı oluşuyorsa bench sırasında barı dar tutmandan kaynaklanıyor olabilir.Biraz daha geniş açıyla tutarsan arka kola binen yük azalır.

10. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    dumbbel flye ve benzeri hareketlerdede oluyor bir cable crossverda sorun yaşamıyorum dumbble press yaparkende aynısı oluyor barı zaten dar tutmuyorum dar tutuca arka kol hareketine girer geniş tutuyorum ben ısınma olarak 3 set hafif ağırlıkla bench yapıyorum ısınma hareketleri neler olmalıdır esnetme germede varmış ama nasıl yapıcaz ? bana antrenör hiç bişey öğretmedi adam akıllı biraz bilgi almak isterim bu konuda

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    göğsünü ısıtmak için çok az kilolarla ve yavaş şekilde dumbbell flye ve pec-deck flye/machine flye yapabilirsin. göğsünü ağırlıksız esnetmek içinse bir sütunu flye yapacakmış gibi tutup göğsünden hafifçe dönerek ısındırabilirsin. bileğini ısındırmak için hafif bir ağırlıkla dumbbell wrist curl yapabilirsin, bileğini hafifçe döndürebilirsin vs vs opsiyon çok yani :D

12. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tüm vücudu ısındırsam daha iyi olmasmı ?

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    o da olur tabi ama şöyle düşün, göğüs çalışacaksan bacaklarını ısındırmaya ne gerek var? göğüs çalışacaksan omuz, triceps, bilek az da kanat ısındırman yeterli diye düşünüyorum. neden kanat diye de soracak olursan muscle and fitness ın bu ay ki sayısında kanat kaslarının da ikincil olarak faaliyet gösterdiği söyleniyordu:D

14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    peki ısınma olarak neler yapmalıyım ben bench veya kelebekte hafif kilolarla 10-15 yapıyorum 3 set filan

15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    1 set hafif kilo flye, 1 set hafif kilo bench press, yine 1 set hafif kiloyla lateral raises ya da dumbbell press yapabilirsin ardından, sonrası omuzu ve göğüsü anlattığım gibi ısındırabilirsin, biraz da bileğini ısındırırsan tamam zaten. şu da var belli süreden sonra göğsün mesafe alacağından bu kadar çok ısınma yapmana bile gerek kalmaz, sadece açma germe yapıp başlarsın. yukarıdaki hafif kiloyla olan hareketleri de art arda yap bir de he onu unutma sakın yoksa tam ısınmış olmazsın :D

16. cacala

cacala Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Düzce-Akçakoca
    aynen ya bende ağrı yokta kolda göğüsü hissetmiyorum resmen benchte. patlak bi basket topum var onun üstüne koyuyorum elleri birleşik (kapalı) o şekilde şınav çekiyorum direk gögğüs yanıyo :) bak bunu dene :)

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    antremandan önce esneme çok tavsiye edilmez ama bilekler için gerekli kanımca..elinizden tutarak bilekleri iyice esnetin..

bunun yanında bench press yaparken baş parmağı bara sararsanız yani başparmak altta kalmazsa bileğe gelen yükte azalacaktır..bunu da deneyin..

son olarak ya bileklik kullanın ya da bileklikli eldiven kullanın..

tabi önkolları ayrıca geliştirmeyi de unutmayın..

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş