göğüs hareketleri istediğim bölgeye vurmuyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve baki_1990 tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. baki_1990

baki_1990 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    yaklaşık 2-3 yıldır ara ara molalar vererek budybuilding yapıyorum.Haftada 2 kez göğüs çalışıyorum ama bitürlü göğüslerim istediğim kıvama gelemedi.antremanlarda orta üst ve altgöğüs çalışıyorum.ara ara alt ve üst göğüsü dumbell ile yapıyorum.çalışmalarda daha çok kollarımı 90 derece açarak belimin arkasında hafif boşluk bırakarak yapıyorum.bi türlü çözemedim ama nedense göğüs antremanlarımdan sonra hep resimdeki bölgeler gelişiyor.altgöğüs hareketini doğru yaptığıma inanıyorum ama bilemiyorum.ne önerirsiniz bana ?

2. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    belinin altına destek koy.bench türlerini basarken göğüsün tam altına gelmesine dikkat et.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ağır kilolarla dumbell fly yapıyor olabilirsin o yüzden orda gelişim hissedebilirsin
    ancak tam gelişim uzun zaman alır

4. baki_1990

baki_1990 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.dumbell fly hareketini çok yapmıyorum genelde, yani o hareketten olcağını düşünmüyorum.forumda bikaç yazı daha dikkatimi çekti.barı presslerken omuzları geride tutmak avantaj veriyomuş.normalde ona dikkat etmiyodum.birde İncline Bench Press yaparken hareket omuzlarıma çok vuruyor ve ağıran omuzlarla hareketi düzgün yapamıyorum.

Sayfayı Paylaş