Göğüs geliştirme sıkıntısını aşanlar bir baksın lütfen..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozpirik tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Eskiden göğsünü geliştirmekte zorlanıp bu sorunu aşan deneyimli bodycilerin nasıl aştığını öğrenebilir miyiz? Eminim bu sorunu yaşayan benim gibi pek çok insan vardır.. Hareketleri nizami yapmaya gayret gösterdiğim halde daha çok omuzlarım yoruluyor nedense.. Bu arada evde bench sehpası ile çalışıyorum.. Yaptığım hareketler barla düz bench press, incline dumbbell fly, incline dumbbell bench press (mekik sehpasında yapabiliyorum incline'ı). Sorunu aşanlardan özel taktik geliştirip geliştirmediklerini merak ediyorum (göğüs çalışma süresi, hareket tarzı vs..)

bench_O

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Göğüs kasları oldukça büyük kaslardır.Sen göğüs için çok fazla hareket yapıyorsun bence ki vücut her yere besin yollamak zorunda kalıyor buda güçsüzlüğe sebep oluyor.

Sadece 2 hafta boyunca Dumbbell fly ve Bench Press dene hareketleri tam nizami yap ve sayını kendin tamamlıyabilcek bir ağırlık seç.Ayrıca haftadaki antreman günün MAX. 4 gün olmalı aksi takdirde vücut kendini yenileyemez ve buda seni güçsüzleştirir.

ozpirik ve Admin1 bunu beğendi.
  3. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Barla yapılan press hareketlerinde istediğiniz verimi alamadığınızı düşünüyorsanız Dumbell ile çalışmaya başlayın ilgili hareketler

dumbell üst göğüs press
    dumbell üst göğüs fly
    dumbell bench press
    dumbell yatarak yana açış

Barla çalışma tümden bırakıldığında sağ sol taraf arasında asimetri olabilir dikkat edin . Bu konuları okumanızda fayda var :

https://www.bodyforumtr.com/antreman/ic-gogus-(inner-pec)-gelisimi-a161.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/dumbell-bench-press-ile-bar-t883.html

ozpirik bunu beğendi.
  4. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ne zamandır bu sporu yaptığını yazmalısın.

göğsün geri mi kaldı diğer bölgelere göre yoksa sen özellikle göğüse mi önem veriyosun?

göğüste hacim için yapmış olduğun üç hareket yeterlidir nizami yaptığın müddetçe.

press hareketlerinde omzun yorulması normal çünkü ön omuz kasları presslerde aktiftir.

ozpirik bunu beğendi.
  5. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Diğer bölge hareketlerini 2 hafta boyunca hiç mi yapmayayım? Yoksa göğüs için sadece bu 2 hareketi mi yapayım demek istedin? 2 hafta sırf göğüs ne zamandır düşündüğüm bir şey aslında ama onu kastetmedin sanırım :)

6. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    kastetmedi tabi sen normal progamını uygula göğüs için bench le flyı yap demek istedei

7. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

2 hafta boyunca her antremanında göğüs için sadece 2-3 hareket yap :)

8. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Zaten 3 hareketim var.. "düz bench press, incline dumbbell fly, incline dumbbell bench press"

Yanlız şöyle birşey de var. Ben göğüs ve biceps için çalıştıktan sonra (3'er hareket) 1 adet bacak, 1 adet kalf ve bir kaç adet de önkol için kısa çalışmalar da yapıyorum. Birden çok bölge olduğu için böyle bir sorun olabilir mi? Bir de evde yalnız çalıştığım için benchleri pek zorlayamıyorum.. Son tekrarım 4-5 filan oluyor. Bu yüzden kaldırdığım kilo pek artmıyor bench'de.

Sayfayı Paylaş