Göğüs eşitlenmesi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve APerfectLie tarafından 15 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Petrucci

Petrucci Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Sol göğsü sağ taraftan büyük olan arkadaşlar acaba masa başında ve bilgisayar başında çok vakit geçiriyor olabilir misiniz? Şahsen bende de aynı durum var sanırım ve bu benim masa başında uzun saatler kalmamdan kaynaklanıyor gibime geldi. Belki vücudun sol göğüs tarafında daha fazla yağ biriktirmesi bu büyümeye sebebiyet veriyor olabilir mi?

2. Bolvadin

Bolvadin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni gördüm.
    Evet bilgisayar başında da masa başında da oldukça vakit geçiriyorum.
    Ama sol göğüsümün yağlanmadan ziyade kaslı olduğunu düşünüyorum.
    Fakat sol belirgin sağ ona göre daha sönük duruyor sorun bu.Ama kafaya takmamak lazım.
    Mesela bana hep şey söylerler bench press yaparken.Sağ elin yamuk indiriyor derler.Bunları düzeltmek lazım heralde.

3. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    aklıma bişi geldi chest press makinesininde eğik olma gibi bi ihtimali olabilirmi?

4. underdark04

underdark04 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    elektrik
    Yer:
    cyprus
    bu konuların üzerinden 2 yıl geçmiş ama yinede yazmak istedim, benimde sol gögsüm daha büyük ve şekilli. sag taraf küçük ve çok kötü. bench press e yattıgımda bile sag tarafım komple alçakta kalıyor, sankide gögüs kafesi sol tarafa göre daha küçükmüş gibi.. bunun nedenlerinden biri ise 17 yaşında BB ye başladıgımda smith machine 'de bench press çalışıyorduk ve kendimi çok zorluyordum... fazla agırlık oldugunda kaldırırken kıvrılıyordum... sonuç olarakta sol gögüsü çok zorladıgım için bayaa büyümüş.... şu an 27 yaşındayım ve halen daha gögüslerimi eşitlemekle ugraşıyorum.... BB'yi 1 yıl yapıyorum 1 yıl bırakıyorum.... şu ana kadar oyle geldim.... şu an cok kararlı ve istikrarlı çalısıyorum, çalısırken sag gogsumun zorlandıgını hissetmek için elimden geleni yapıyorum.. ayna'ya her baktıgımda bayaa moralim bozuluyor.... birçok tavsiye okudum ama yinede yazmak istedim .. TAVSİYELERİNİZİ DİNLEMEYE HAZIRIM...... Gögüslerimin MELİH ÇÖLOGLU gibi biri buyuk biri küçük olsun istemem...:D:D:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:45 ----------

http://bodyspace.bodybuilding.com/animal182/

5. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    ya benimde tam tersi sağ göğsüm sol göğsüme göre daha büyük ve şekilli bu beni çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım ilerde düzelirmi

6. bbostanci88

bbostanci88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Adsız.jpg

Son zamanlarda alt göğüsün bitiş çizgisi arasında fark dikkatimi çekmeye başladı sağ ve sol tarafın bitişi farklı nasıl böyle yaptım bilmiyorum büyük ihtimal girilen ağrılıkların dengesizliklerinden kaynaklanıyorduk fakat çözüm nedir lütfen beni aydınlatın :D

çizgisi yukarda olan göğsümü aşağıya çekmeliim yoksa diğerinin alt tarafını çalışıtırarak yukarıya mı bunu nasıl halledebilirm..

bu sıralar genelde üst göğüse yönelik çalışıyorum yaptığım hareketler incline bench, cable cross ve incline dumbell press..

7. mesut7893

mesut7893 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğretmenlikte öğrenci
    Yer:
    bolu
    kardeş dambıl benc press göğüs kaslarına ayrı ayrı odaklanmanı sağlar.iki taraf arası dengesizlik için bunu deneyebilirsin ayrıca tek tarafla çalışma işe yarar yani önce sağ sonra sol çalıştırırsın

8. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    umarım cevap alabilirim diğer bütün yorumları okumama rağmen aklımda hala soru işaretleri var benim sol göğsüm küçük sağ göğsüm büyük evde çalışıyorum salonda değil bu yuzden ona göre cevaplar verirseniz sevinirim dambıll ile çalışmayı bırakıp bar ile çalışsam zamanla eşitlenir mi gözle görülen bir fark var sağ taraf daha büyük

9. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    konunun açılmasının üzerinden bayağı bir zaman geçmiş bendede bu sorun var vücudumun sol tarafı sağ tarafa göre çok daha gelişmiş özellikle göğüste bariz belli oluyor ama sağım solumdan daha kuvvetli sağ kolumla tek el şınav çekebilirken solumla hiç çekemiyorum. sağ kolum solumdan 2-3 cm kısa ve şınav falan çekerken sanırım harekeri tam yemiyor daha çok sol zorlanıyor

10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    dumbbell ile bench press yapmak iyi olsada şöyle olumsuz yanı var hangi kol güçlü ise o daha iyi performans sergiliyor ve böylece sağ yada sol göğüste eşitsizlik meydana geliyor bar ile yapılan bench press daha iyi eşitlemek için çünkü barla bench press yaparken iki kolda güç harcar zayıf olan kolda güçlü olana ayak uydurmak zorunda kalacağından eşitsizlik daha az olur ha şunuda unutmayalım ne yaparsak yapalım %100 simetrik vücut yapamayız illa ki azda olsa eşitsizlik olur

11. dgnykrtls

dgnykrtls Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sol tarafta kalp var bu yüzden Sol göğüsünüz daha büyük.göğüs büyüdükçe fark kapanır.takmayın yanı cok.yüzde 95 in Sol göğsü daha büyüktür

12. Civardagezer

Civardagezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır takip ettiğim ve benim için çok değerli bilgilere ulaştığım bu forum için hepinize minnettarım. Ben de bir göğüs eşitsizliğinden muzdaribim. Kısaca anlatmaya çalışayım.

Geçen sene 4 ay vg yaptım, bir sene ara verdim, bu süre içerisinde kısa bir dönem evde de çalıştım. Evde göğüs çalışmam farklı bölgelere etki eden farklı şınav tipleriyle oldu. Ama fark ettim ki sağ göğsüm sol göğsümdan daha büyük ve şekilli. Alt çizgi sol tarafta daha yüksekte, sağ tarafta ise daha aşağıda ve daha geniş bir çapta daire çiziyor. Ve küçük olsan sol göğsümün yan tarafının altı daha boş gibi.
    Yaklaşık 3 ay evel tekrardan başladım. 1.83 boyunda ve 72 kiloyum. Yağ oranım çok düşük ve vücudumun vg'ye tepkisi güzel. Göğüs ölçüm yaklaşık 3 ayda 7cm arttı (96dan 103e çıktı). Çalışmaya devam ederek farkın kapanabileceğini düşündüm (ki; hocam da en başta bunu söylemişti). Ama fark bir türlü kapanmadı. Şişkinliğinde bir sorun yok gibi, sadece resimde görüldüğü gibi daha hacimsiz. Alt göğüste sıkıntı var sanırım.
    (FOTOĞRAFLARDA ÇOK DAHA ABARTI DURUYOR, AYNADA SANKİ BU KADAR ÇOK FARK GÖRMÜYORUM)
    3 hafta evel program değiştirerek tek bölgeye yönelik çalışmaya geçtik ve programım şu şekilde;

Bench Press:
    10-10-8-6 (ağırlık arttırarak)
    Dumbell Press:
    4x10
    Inc. Bench Press:
    10-10-8-6
    Inc. Dumbell Press:
    4x10
    Dumbell Fly:
    4x10
    Pull Over:
    4x10
    Decline Dumbell Press:
    4x10

Gerçekten çok moralsizim. Kabusum oldu resmen. Hatta bu yazıyı uyku tutmadığı ve sabırsızlandığım için gecenin 4ünde yazıyorum. Daha evel bu konu ile alakalı açıılan başlıkları inceledim, yabancı forumları da dolandım. Net bir cevap alamadım. Şu an da net bir cevap alma konusunda pek umudum yok ama şansımı denemek istedim. Malum yaz geliyor, bu şekilde tişörtümü bile çıkaramam maalesef.

Bu konudan daha evel muzdarip olan ve daha sonraları dengelemeyi başaran var mı aranızda? Süresi de hiç önemli değil benim için, bu sporu bırakmaya hiç niyetim yok. Ama en azından 3 ayda (yaza kadar) az çok dengeleyebileceğim, büyüklüğü eşitleyemesem de sol tarafı şekle sokabileceğim bir yöntem var mı?

Bu haftadan itibaren 77 servis Optimum Gold Standart Whey kullanacağım. Bunun da bir faydasını görebilir miyim tek bölge programıyla?

Yardımcı olan, hatta olmaya çalışanlara şimdiden çok teşekkür ederim. Umarım alacağım cevaplar karşısında içim az çok rahatlar da kırılan hevesimi onarabilirim. Gerçekten çok mutsuzum.

Saygılar...

13. Civardagezer

Civardagezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

14. t_firewall

t_firewall Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    çalışmalarına bir sure dumbbella devam et (bar kullanma gögüs çalışmalarında) ve zayıf olan kısmı 2 set daha fazla çalış(tek bir dumbbella sadece sol tarafı çalışmalısın, zamanla düzelecektir..Unutmadan set aralarında streching yapmayı ihmal etme)..

Son düzenleme: 27 Şubat 2015
  15. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    @Civardagezer Aynı sorun bende vardı hala var dips çalışarak düzeldi bende iyi bir gelişme sağladı bu yönde.Sıkmayınca normal duruyor bende ama sıkınca yine aynı senin göğüsündeki gibi şekli alıyor.Dips çalışmanı öneririm gerçekten etkili oluyor.

16. Civardagezer

Civardagezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok çok teşekkür ederim. Bugün hocama ve salondaki tecrubeli arkadaşlara da danıştım. Sıkıntı yapmamamı, bir dönem kendilerinin de bu sorunla karşılaştıklarını söylediler. Bir de senden cevap alınca moralim tazelendi.

Aslında programımda "Decline Dumbell Press" yerine Dips var. Ama ben daha yeni olduğum ve yeni yeni kuvvetlenmeye başladığım için Dipsi tam olarak beceremiyorum. Ama sürekli denemeler yaparak alışmaya çalışıyorum. Umarım kısa sürede toparlarım. Senin de bu sorunun üstesinden gelmen dileğiyle. Çok sağol.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2015 ---
    Çok teşekkür ederim arkadaşım. Tavsiyeni dikkate alacağım kesinkikle. Hatta bugün göğüs çalışmamda sol tarafa daha fazla konsantre olarak 1 set fazla girdim solu. Bir şekilde üstesinden geleceğim inşallah. İçime su serptiniz, sağolun.

Son düzenleme: 28 Şubat 2015
  17. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Zamana bırakıcaksın tabi her şekilde çözülecek dips de barfiks gibi şınav gibi yaptıkça artan bir şey.Teşekkür ederim en kötü derdimiz böyle olsun :)

Civardagezer bunu beğendi.
  18. k20turbo

k20turbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese selamlar konunun üstünden yaklaşık 4 yıl geçmiş fakat 3 aydır spor yapıyorum yağlarımı yaktım kaslarım belirginleşmeye başladı fakat bugün sol göğsümün sağ göğsümden daha küçük, sağ göğsüm daha hacimli ve alt çizgisi belli oluyor farkettiğimde moralim çok bozuldu. Solağım günlük hayatta hep sol kolumu kullanırım bundan dolayıda bench press te sol kolda bi halsizlikte oluyor ne yapmam gerekiyor moralim çok bozuldu daha önce böyle bir durum yaşayıp düzeltebilen varmı ? varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş