Göğüs bölgesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve messi93 tarafından 2 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle konuyu nereye açacağımı bilmediğimden buraya açtım.
    Yaşım 19 (yakında 20 olacağım).
    Boyum 1.73 civarı.Geçen sene 70-73 kilo arasıydım.Bu durumdan rahatsız olup.Diyet ve spora başladım.Spor dediğim şınav- mekik (evde yapılacak hareketler)
    Kısa sürede 10 kilo verdim şuan 60 kg civarıyım.
    Şöyle bir sorunum var.Göğüs bölgem yağlı bu yağlardan kurtulmak için napmam gerek.Ayrıca benim göğüs yapım güvercin göğsü denilen şekilde, biraz ileri çıkık.Son 2 gündür bunu kafaya taktım.Bu yağları eritmem lazım ama nasıl.Kas yapma gibi bir niyetim pek yok açıkcası.Çok kas olmadan bu yağları nasıl eritebilirim

2. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunlarda resimlerim
    http://img439.yukle.tc/images/8104IM...502_160408.jpg
    http://n1305.hizliresim.com/19/2/mp80v.jpg
    Göğüs bölgem biraz yumuşak.Bu bölgeyi sıkılaştırmam lazım nasıl yapabilirim ? Ama göğüs kafesim güvercin göğsü denilen şekilde olduğu için kas yapmayacağım.Çünkü göğsüm zaten ileri çıkık gözüküyor.Kas yapıp daha fazla ileri çıkmasını istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.Son olarak jinekomasti olma ihtimalim var mı ?

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Jinekomasti falan yok sadece yağ var, tüm vücuda bakıcak olursak yağ oranın düşük değil. kilo verdim demişsin ama yağdan verememişsin fazla anlaşılan.

Düşür karbonhidrat + yüksek protein + kararında yağ (doymamış yağ, zeytinyağı, ceviz, fındık, fıstık vs) şeklinde beslenme ve düzenli kardiyo ile yağ oranını azaltmalısın.

4. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

Bunlara gerek yok. Boyu 1.73 kilon 60 ? daha ne kadar yağ yakabilir zaten sadece göğüs bölgesinden şikayetçi sırf orayı sıkılaştırmak için tüm vücuttan 1 beden ufalmak istemiyorsa dediğini yapmaz. Şınav ve mekikle nasıl 10 kilo verdin kısa bir sürede orasını bilemiyorum ama göğsü yağlardan arındırıp sıkılaştırmanın yolu antrenmanla olur evde yapıyorum diyorsun o zaman sadece fazla fazla şınav çekebilirsin iyice yak her gün.

5. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ramazan ayında karar vermiştim zayıflamaya.Oruç tutmanında faydası oldu.
    Şınav'ı uygulayacağım. Aşırı kas yapmaz demi ?

6. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Hızlı kilo vermen yaşınla alakalı biraz metabolizman hızlı olunca kilo verebiliyorsun. Ancak kilo vermeyle yağ yakmak biraz farklı kulvarlar. Vücutta herhangi bir anormallik yok. Güzel bir başlangıç programıyla istediğinden daha fazlasını alabilirsin.

Ayrıca yarışmacıları görüp ben kas istemiyorum deyişinden kurtulmanız gerek. ;)
    1. Zaten o gördükleriniz kazara yapılacak olan başarılar değil.
    2. Ağırlık çalışınca 1 ay sonra sabah kalkınca HULK olmazsınız...

7. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saolun cevaplar için.Bende biliyorum öyle bir den olmaz ama benim göğüs kafesim güvercin göğsü denilen şekilde olduğu için istemiyorum.Zaten ileri çıkık bir görüntü var.Daha da ileri gitmesini istemiyorum sadece.

8. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
  9. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Az ağırlık derken. 4 kg iki dumbıl var bende bunlar yeterli olur mu yoksa daha mı az olması lazım. Kardiyo da neler yapıyorsun

10. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

:) gerçekten o kadar kolay mı görünüyor bu iş ? Biz boşuna uğraşıyoruz o zaman. Sorunun cevabı hayır :)

11. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay gözüküyor demedim :D Sadece göğsüm ileri çıkık zaten daha fazla çıkmasını istemiyorum. Teşekkürler

12. Pektus Derneği

Pektus Derneği Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Marmara Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi
    Yaşınız ortez / korse tedavisi için uygun. Bunu deneyebilirsiniz. Çünkü sizin yaşlarınızda göğüs kafesi bölgesi yumuşaktır ve birkaç aya ortez tedavisi ile güvercin göğsü probleminden kurtulabilirsiniz.

13. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Güvercin göğüs olan fenomen bir fitness model var mı bildiğiniz kas kütlesi fazlayken nasıl duruyor merak ettim ?

Sayfayı Paylaş