Göğüs bölgesi sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yardımedın tarafından 1 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yardımedın

yardımedın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler. 6 aydır spor salonuna gidiyorum (boy : 175 kilo: 64) kilomda pek bir değişiklik olmadı ama yağ oranım %15den %9a indi. Sorunum ise göğüs bölgesindeki yağlar. üst göğüsle sorunum yok ama alt göğüs bölgem yağlı buda kötü bir görüntü veriyor.
    Göğüs hareketlerim şunlar :
    10x4 butterfly (40kg-60kg)
    10x4 yatarak göğüs açış(7.50-12kg lık dambıllarla)
    10x4 dumble bench press(7-15kg lık dambıllarla)
    10x4 pullover(10-17 kg lık dambıllarla)
    Birde bunları bitirdikten sonra butterflya girip 20kiloyla 200 tekrar yapıyorum hoca yağları eriteceğini söyledi ama hala pek bir fark yok. Ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.057
    Ödül Puanları:
    103
    Yağların erimesi için 200 tekrara falan ihtiyacin yok hatta bunu yaparsan kasların overtraining bile olabilir.AZ KİLO ÇOK TEKRAR YAĞ YAKIMINDA BİR İŞE YARAMAZ.YAĞ YAKMAK İSTİYORSAN EĞER İSTEDİĞİN BÖLGE NERESİ OLURSA OLSUN ( BÖLGESEL YAĞ YAKIMI DİYE BİR ŞEY YOKTUR ) KARDİYO VE DİYET YAPMALISIN.

Düzgün bir diyetle ve beslenmeyle 8 tekrarla bile istediğin sonuca ulaşabileceğine emin ol.
    Bir kez daha söylüyorum az tekrar çok kilo kaslariniza derinlik kazandirir yağ yakımına çok bir faydasi olmaz.Göğüs altındaki yağların yok olmasını istiyorsan önce Mutfakla barışık olmasın.Saygılar

yardımedın bunu beğendi.
  3. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    bölgesel yağ yakımı diye bişey yok ama çok tekrar hafif kilo da kasların aktif kalmasına ve yağ yakımına yardımcı olur.ama bu tekrar sayısında da dikkat etmek tabi.200 tekrar da fazla.maksimum 25 tekrar diyorum ben.3-4 hatta 5 sete kadar ayırabilirsiniz.kardiyo ve düzgün beslenme de şart.başarılar

yardımedın bunu beğendi.
  4. yardımedın

yardımedın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlar için teşekkürler. Her antremandan önce 20dakika (3.5km) koşuyorum ve haftada bir gün sırf kardiyo yapıyorum. Beslenme açısından çok düzenli bir diyet yapamam ama nelere dikkat etmeliyim hangi besinleri yemeliyim bilgilendirebilirmisiniz. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş