Göğüs (bölge) genişletmek

Konusu 'Bayanlar Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve behswank tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. behswank

behswank Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, 1.63 boyunda 47 kiloyum. 21 yaşına giricem bu sene.
    Omuz 92 cm
    Göğüs 73 cm
    Bel 61 cm
    Kalça 88 cm

Ve bu ölçüler zayıflıktan dolayı değil, kiloma göre kaslı görünüyorum. Fitness yapmıyorum, uzak doğu sporlarından birini yapıyorum. (Bunu da söyleyince bulmasınlar beni. :D )

Fakat bir sorunum var. Bacaklarım ve kalçam gayet iyi duruyor, atletik bir vücudum var. Ama üstü görmeyin yani.. Karnım falan da iyi karın kaslarım parçalanmaya başlıyor. Belim 61 cmken göğsüm 73 cm olunca kendimi bir yağmur damlası gibi hissediyorum veya keloğlanın yolluğu. Şekli tahmin edersiniz.

Kendi alanımda da şınav çekerken ben hep hoca görmesin diye yapıyormuş gibi davranırdım. Bu yüzden omzum ve sırtım da gelişmedi. Omuzlarımı güçsüz hissettiğim için de 92 cm gibi gelmiyor bana hiç. Sağlam ve orantılı olmak istiyorum.

Yukarida yazdıklarımla ilgili bir şeyler söylemenizin dışında bir de sorum şu!
    Verdiğim bilgilere göre göğüs ve kalça oranı ne olmalı? Yani göğüsü genişletmek istiyorum arkadaşlar, ne kadar genişletmeliyim? Çok önemli çok, üzülüyorum böyle. Altım 21 yaşında, üstüm 14. Şaka tabi ama ince yani neyse teşekkürler. Beklemedeyim.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Bu yaşta göğüs kafesini büyütmen zor. Arnold'ın zamanında yaptığı squat-pullover superset tekniğinin ne kadar işe yarayacağı da meçhul. Standart göğüs egzersizleriyle bölgeye bir miktar kütle eklesen de, senin istediğin geniş görüntü için daha çok omuz ve sırt çalışmaları gerekli. Geniş tutuş barfiks, her türlü row ve bütün omuz egzersizleri üst bölgeyi daha geniş gösterir.

Sayfayı Paylaş