Göğüs antrenmanı sorunu.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SamæL tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SamæL

SamæL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mağaza müdürü
    Üstatlar sorunum basit göğüs çalışırken İncline press, pec dec ve omuz press de ağırlık kaldırma sorunu yaşıyorum. Ne kadar zorladıysam 29 kilonun üzerine çıkamadım ki 29 kilo bile çok fazla zorluyor. Diğer programlarda sorun yok sayı ve kilo artışı sağlarken sayılar arası bekleme süremi 5 sn kadar indirdim. 20 gündür yapıyorum. Canımı sıkmaya başladı bu iş. Antrenörle papaz oluyorum sırf bu olay yüzünden. Bir yardım edin bir yerde yanlış var ama anlamıyorum.

2. SamæL

SamæL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mağaza müdürü
    Kimsenin fikri olmaz mı arkadaşlar.

3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Beslenmen nasıl ? Göğüs omuz press ne alaka faha detaylı anlatsaydin keşke ama anladığım kadariyla söyleyim. Kilo artışının olmamasınin sebebi ya fazla çalışmak yeterince dinlenmemek. Beslenmede önemli az kalori aliyorsan ondan olabilir az karbonhidrat aliyo olabilirsin. Komplex karbonhidrat tüket.

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Blonde doğru cevap vermiş. Ki zaten pec deck ve özellikle incline press beni de çok zorlayan hareketler arasındadır. Bu da bence sürekli ağırı düşündüğümüzden esneme hareketlerini es geçtiğimizi gösteriyor. Pec deck'i daha hafif ve daha çok set yapmaya bak. İncline press'i makinede yapabilirsin.

5. SamæL

SamæL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mağaza müdürü
    şöyle söyleyeyim bu çalışmaları makinede yapıyorum göğüs ve omuz için girdiğim pressler de sıkıntı yaşıyorum başlık olarak yanlış yazmışım açıkçası sonradan fark ettim. Antrenörün söylediği ağırlığı arttırmam ama olmuyor. Beslenmeme özen gösteriyorum antrenörün tavsiyesi ile kilomun 2 katı protein alıyorum gün içinde. çok fazla karbonhidrat almıyorum 74 kilo 171 boy olunca ekmek tüketimim yok denecek kadar az. işim nedeni ile vücut olarak çok dinlenemiyorum. uyku düzenim günlük 7-8 saat ki bu da normal açıkçası.

Makinede yapıyorum zaten. antrenör ne program verirse ne derse harfiyen uyguluyorum. bu yüzden zaten sıkıntı var ağırlığı set sayısını arttır dedikçe ben kendimi yükseltemiyorum. antrenör bu sefer yapamazsan göğüs omuz geliştiremezsin diyor. buda beni sıkıntıya sokuyor.

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Komplex karbonhidrati arttirman lazim. Kilon başina 4 gr alman yeterli. Alman gereken kalorideb 500 600 fazla almaya çalıs. Piramit set yap. Yardimli partnerli çalışmanda iyi olur.

7. SamæL

SamæL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mağaza müdürü
    aklımın köşesine not aldım antrenörle görüşeceğim bu konuyu. teşekkürler.

Sayfayı Paylaş