Göğüs antremanım için hareket tavsiyeleri?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MaviRuh tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar konu başlığında bile nasıl açıklayacağımı bilemedim. Şöyle başlıyım açıklamaya;
    Benim göğüs ölçüm 88. Benim amacım ise bunu 105 gibi bir rakkama çıkartmak fakat ileri doğru göğsü şişirerek değilde yana doğru genişletmek açmak istiyorum. Bunun için hangi kas bölgelerini çalıştırmam gerekiyor? Ne gibi egzersizler,hareketler uygulıycam bilmiyorum. Forumda ve internettede pek bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    88'den 105'e dediğin gibi çıkarman %0 ihtimal, istemesen de göğüsünü kaslandırmak zorundasın o ölçü için, sırtını da beraber. o dediğin saadece sırtından ölçü alırsan olur, öyle de bir ihtimal yine %0. Yapabiliceğin tek şey bu konuda bol bol dambıl fly yapmak.

3. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, başka ne gibi hareketler önerirsin?

4. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    cable cross'unda yardımı olabılır ama göğüsünde bir kas kütlesi olması lazım. o kütlesiz genişleme mümkün değil yanlara doğru.istemesende göğüsünün kaslanması lazım yanlara doğru genişlemesi için.
    ama herseyden önce göğüsünü yanlara doğru acman için öncelikle bench press yapman gerek. uzun lafın kısası göğüsün kaslandıkça o yan çizgi genişler..

5. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gittiğim spor salonundaki abiler programımı ikiye bölmemi söyledi birde, haftada 4 gün gidebiliyorum. mesela 2 gün Kanat & Göğüs yap, 2 gün Omuz & Kol yap dediler peki ya sırtı omuzla berabermi yapsam daha faydalı olur ya da göğüslemi
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Aralık 2013 ---
    Tamam işte benim demek istediğimde o, yandaki kaslarını çalıştırmak istiyorum. :D

6. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    haftada 4 gün zaten ideal. ama çalışma tarzını anlamadım kanat göğüs-dinlenme-omuz kol-dinlenme-kanat-göğüs-dinlenme vs.. gibi mi gidiyor ?
    eğer öyleyse o programı istisnalar dısında hocanın sana vermesi mümkün değil çünki.

7. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim antreman programım normalde karışıktı, fakat spor salonundaki ağır abiler dediki bir gün göğüs, birgün omuz gibi böl programını ya da 2 gün Göğüs&kanat 2 Gün Omuz & Kol çalış dediler. Bende bunu gidip hocaya sordum oda dedi şampiyonaya hazırlanmıyosun sen gerek yok ama öylede yapabilirsin dedi.

8. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Hocaya sana göre bir program çıkarmasini söyle, özellikle ilk günlerde senin hocan, hocan :)

9. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocaya bana göre bir program çıkartmasını söyledim, açıkçası tamda istediğim tarzda bir program çıkarttı. Çıkarttığı program omuz, göğüs ve kanat ağırlıklı. Onada biraz daha "Tyler Durden" tarzında bir vucut istediğimi söyledim zaten. Fakat altına kaç set ve kaç kilo çalışıcağımı yazmamış. Az set çok ağırlıkmı yapsam ya da çok set az ağırlık mı ( 3x12 20kg ya da 2x7 40kg gibi..) uygulasam daha çabuk istediğim sonuca varırım ya da hangisi daha faydalı olur ?

10. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    ölçü almak istediğini belirmişsin programını yazmadıgın ıcın bılmıyorum hedef vucuda ulaşman senin beslenmenden geçer.
    kilo hafif olmicak, 4x10 vermişse,(kesinlikle zorlamadan, nizami) 4x10 yapacagın bır kilo secmelisin bunu senin bilmen gerek.
    o vucutta ise fitnessden çok beslenmenin gücünü görüyorum. gereklı kutleyı aldıktan sonra beslenmenı de ayarlarsın o zamana kadar zaten daha bılgılı olursun sormak yerıne arastırmayı tercıh edersın =)

11. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kanka vermemiş işte onu :D 4x10 falan yazmıyor. Ayrıca diyetisyenden bir diyet programıda aldım. Hocayla görüştülerde.

12. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    hocana neden sormadın bunu ? ki hocanın bunu sen sormadan da oraya yazması gerekırdı oda ayrı bir konu..
    programı yazarmısın ? genel olarak 4x8-10 gibi tekrarlar ilk aylarda yeterli olucaktır hedef ne olursa olsun.

Sayfayı Paylaş