göğüs antremanı ve biceps&triceps haftada 3 kez

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve iRock337 tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    beyler ben göğüslerime kafayı takmış bulunmaktayım daha önce 6 ay haftada 3 gün günde 2 bölge çalışarak çalışıyordum ama göğüslere takmış durumdayım. sizce böyle çalışmam benim için yararlı olur mu.. ilk gün göğüs/biceps 2.gün göğüs/triceps son günde göğüs/biceps sizce böyle çalışırsam daha çabuk bi etki görebilirmiyim göğüslerimde ve kollarımda. yoksa eski şekilde çalışmaya devam mı etmeliyim

2. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Cok sacma oyle bisi yaparsan gogus gelismez bende ilk bssladigim zamanlar takmistim kafayi goguslere surekli gogus calisiyodum hicbisi degismedi
    sonra fullbody ye gectim cok daha fazla verim aldim

StormBlast ve iRock337 bunu beğendi.
  3. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim yorumun için bro. bilgim ve tecrübem olmadığı için bilgim yoktu pek

4. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Gelişmez,aksine küçülür overtraining olursun kardeşim.Göğüs kası büyük bir kas.Göğüs kasının antrenmandan sonra en az 48 saat dinlenmesi gerekir.En mantıklısı herkesin yaptığı gibi haftada 1 defa düzgün çalışman yeterli olur.

iRock337 bunu beğendi.
  5. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim kardeşim saol.birde bişey daha sorabilirmiyim.meme ucunun kendine has bir rengi olur pembe.bende o pembe yer bazen çok yumuşak oluyor bazen çok sert oluyor şekilli görünüyor.yumuşak olduğu zaman ucu şişiyor gibi görünüyor o zaman şekilsiz duruyor.bunu sürekli sert halde tutmam için birşey yapmam gerekiyor mu herhangi bi haraket veya dikakt etmem başka bi durum.yardımcı olursan çok sevinirim

6. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Sirtin bacagin omuzun yokmu senin :)) hadi diyelim pek onemsemiyorsun diger kaslari bunlari calismazsan yine gelisemezsin ve haftada 3 gogusle overtraining durumu meydana gelir suankindende kotuye dusersin

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Gerekli acıiklamalar yapılmıs ben de ekleyeyim birkaç tane . Göğüsün büyümüyorsa bunun birçok sebebi olabilir ama en önemlileri beslenme ve yanlıs antrenmanlardir . Antrenman programini yazarsan daha yardımcı olabiliriz . Bir bölgeyi birden çok calismanın sana herhangi bir faydasi olmayacaktir eğer Bölünmüş yani split programlar izliyorsan . Göğüs kasını geliştirebilmek için öyle çok ahım şahım hareketlere ve programlara ihtiyacin yok . Bench press Incline Press Dips gibi hareketler son derece yeterli olacaktir ki tek bir hareketle bile çok çok daha ilerleme kaydedebilirsin . Benim tahminime göre sen hem yanlıs programla hem yanlıs kilolarla ve yanlis formla calisiyorsun . Göğüs ucu çoğu kişide öyledir ve çoğu zaman vücut ısısıyla ilgilidir. Örneğin sıcak bir ortamdayken göğüs ucun dediğin gibi büzüşük şekilsiz bir hal alir ve göğüsü de kötü gösterir . Lakin soğuk bir ortamda aniden dediğin gibi sert bir şekil alır

technical1967, redpack ve iRock337 bunu beğendi.
  8. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    çok teşekkür ederim açıklaman ve yardımın için.antreman programımsa şöyle sadece göğüs günü çalıştığımı yazıyorum.bu arada ben 1.81 boy 83 kg ım. antremanımsa şöyle.pazartesi biraz ısındıktan sonra bench press yapıyorum toplamda 30 kg ile çalışıyorum bar hariç 15 sol 15 sağ tarafta olmak üzere.daha sonra butterfly yapıyorum 50 kg ile.daha sonra incline press yapıyorum 30 kg ile aynı şekilde.pullover yapıyorum 16 kg ile.daha sonra cable crossover 25 kilo sağ ve 25 kilo sol olmak üzere.göğüs antremanı bitince biceps çalışıyorum 3 haraket..göğüs haraketlerimin hepsi 3x12 şeklinde

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bacaklarini calistirmadan vücudunun hic bir bölgesi istedigin gelismeyi göstermicektir.Bacaklarina paralel olarak diger bölgelerde gelisicektir.Tabii tüm vücudu kapsayan düzenli bir antreman planiyla.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2014 ---
    Bacak calismayan lütfen burda bende VG yapiyorum diye yazmasin.

Son düzenleme: 19 Mart 2014
    redpack bunu beğendi.
  10. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Aynen ayrı bi bacak günü yapman en temizi olur bacak çalışmak büyüme hormonu ve testosteron salgılanmasına daha doğrusu salgılanmasının artmasına sebep olur buda senin için önemli birşeydir. Ayrıca bacak çalışmak sana bunları sağlamasa bile üst vücudu iri bacakları ince olan biri bana kalırsa hiç estetik ve dengeli durmaz.

11. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    şimdi bn haftada 1 gün bacak çalışsam ve bacaktan 5 gün sonra göğüs veya biceps veya triceps filan çalışsam da o bacak çalışmış olmam etki eder mi yoksa bacak gününün ertesi gün mü gelişmesini istediğim bölgeyi çalışayım

12. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Bacağı düzenli ve doğru olarak çalışman tüm vücuduna etki eder bunun 2 günü 5 günü yok uzun vadede bacak çalışan ve çalışmayan insan arasındaki fark belli olur bacak gününün ertesi günü gelismesini istediğin bölge çalış diyede birşey yok fark etmez

13. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    dostum göğüsün hacminin artmasını istiyorsun bana kalırsa şöyle yap
    4 set yap antremanlarını 1. set ısınma seti gibi düşün ilk sette düşük kiloyla çalış
    ondan sonraki her set arttır son sette de yüksek ağırlıkla gir setler 20-14-10-8 gibi mesela

14. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

denemelisin bence içinde kalmaması acısından o tatminsizlik duygusunu atmak adına böylece yanlış bir programın gelişimmine nekadar kötü etki ettiğini hatta hiç etki etmediğini birincil elden farkeder daha sonrada harcadığın zamana paraya ek olarak takıntın da bir üst seviyeye gecer yanındaki arkadasların hergün ilerleme kaydederken

Sayfayı Paylaş