Göğüs Anremanıyla Birlikte Yaptığım Bicepsi Çıkarmalımıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zzz tarafından 5 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle slm , konum ıns sılınmeez arama yaptım ama verimli bilgilere ulaşamadım o yüzden konu açtım ...

Ben Pazartesi günleri göğüs + biceps çalışıyorum , pazartesiden bıcepsı cıkarsam sadece göğüs çalışsam carsamba günü ise biceps+ triceps yapsam daha mı verimli olur sizce ? karar veremedim bazı kişilerden böyle duydumda :S

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    programın kalanıyla alakalı. sadece göğüs yapacaksan epey bir ustalaşmış olman gerekir vgde. sadece tek bölge çalıştırma üst düzey bir çalışma metodudur. programını tümüyle paylaşırsan detaylı olarak yardımcı olabiliriz

3. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Düşündüğüm program şu

Pazartesi : Göğüs

carsamba : biceps triceps

cuma : sırt kanat

ctesi omuz bacak

her antreman sonundada yaklasık 10 dakıka karın calısıyorum , evdede bazı gunler calısıyorum ...

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    aslında vg geçmişin var ise denenebilir ama programın yoğun olsun istiyorsan göğüs-triceps, sırt-biceps yapıp süpersetler yap derim.

5. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    denemekte yarar var, programım yoğun olmasın istiyorum zaten bölgelere daha çok önem verebilmek için

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:23 ----------

önerisi olan varsa yazabilir

6. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Göğüsle tricepsi aynı gün çalıştırmayın.Birbirlerini doğrudan etkilerler çünkü gögüsü geliştirmek için çoğu zaman itme hareketi yapılır buda baskının çoğunu triceps birazda ön deltoide bindirir.Sen bilirsin ama overtraining olma riski yüksek..Kolay gelsin.

1- Süperset bütün bölgeler için kullanılabilir. Süperset'in çeşitleri vardır.
    İzole Süperset; iki izole hareketin ardarda girilmesi. Dumbell fly, cable crossover gibi.
    Aşamalı Süperset; Egzersiz aralarında farklı kas grupları çalıştırılarak zaman kazanmak ve antrenman yoğunluğunu artırmak. Göğüs çalışırken set aralarında calf veya karın yapmak gibi.
    Zıt kas grupları; belkide en popüler olanı. Örneğin bir set biceps, bir set triceps girmek.
    Compund süperset; deadlift, squat, lunges gibi compund hareketlerin, yani birçok ayrı kas grubunu çalıştıran ölümcül hareketler. Daha fazla güç ve enerji gerektiren hareketler.
    Önceden yormalı süperset; önce bir izole hareketin yapılması ve ardından compound bir hareketin girilmesi. Leg extention ve ardından squat girilmesi gibi. İlk izole hareket leg extensions sonrasında quadricepsler yoruluyor ancak squatta quadricepslerin yardımına hamstrings, glute, ve iç bacak geliyor.
    Sonradan yormalı süperset; yukarıdakinin tam tersi. Bench press ve ardından cable crossover gibi
    Tri-sets; 2 hareket içeren süpersetin üçlü hali

Alıntıdır.

ozpirik ve sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş