Göğüs şekil almıyor, yardım...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve champi10 tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. champi10

champi10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar. 19 yaşındayım 1.83 boy 80 kiloyum. Geçtiğimiz yıl 8 ay body yaptım üniversite hazırlığından dolayı 7 ay ara vermek zorunda kaldım. Şimdi ise 2 aydır devam ediyorum. Benim sorunum. Göğüslerimin gelişmiyor olması. Bu yıl 2 ay çalıştım, belki kısa bir süre ama geçen yıl 8 ay gibi bir süre spor yaparkende göğüsüm aynıydı, bıraktım başladım hala aynı. Biraz yağlı ve sarkık duruyo. Omuz, sırt, trapez, kol iyiyken göğüsün sadece hacimli olup şekil almaması vücudu göstermiyor diyebilirim. Ismarlama gibi olacak ama dediğim gibi yağlı olduğundan hep basık olması için çabaladım. Programım;
    üst göğüs 4*9
    yana açış 3*9
    benc press 4*9
    pullover 3*9
    alt göğüs 4*9
    kelebek 4*9
    hepsinide yardırıyorum resmen. ( örn: yana açışta 12,5-15 kilo civarı, pullover da 15-20 kilo civarı, üst göğüste 22,5-25, alt göğüste 17,5-20 kilo gibi basıp sınırlarımı zorluyorum) ama herşeye rağmen göğüs bir türlü olmuyo. Bazı zamanlar omuz ve bacak kanat çalışmam bittikten sonra üst göğüs alt göğüs giriyorum 4 er set yine fayda etmiyo. Ne yapmam lazım?

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş