Göğüs Şoklaması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Desperate81 tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    İnternette ve forumda böyle bir sey bulamadım ama yıllardır bu sporu yapan ve salon işleten bir abimizden böyle bir şey öğrendim siz ne diyorsunuz bunun hakkında.Yapılış şekli ise şöyle
    Boş bar 1o tekrar ,ara vermeden,
    5 kilo 5 tekrar ,ara vermeden,
    10 kilo 5 tekrar ,ara vermeden,
    15 kilo 5 tekrar ,ara vermeden,
    20 kilo 5 tekrar ,ara vermeden,
    25 kilo 5 tekrar bunun ayda 1 veya 2 kere yapılması gerektiğini söyledi bu şekilde göğüs uyarılıp daha iyi bir gelişme sağlanıyormuş sizin görüşleriniz önemli şimdiden teşekkürler...

2. Türkolmak

Türkolmak Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı,Asker,Sporcu (:
    Yer:
    Nereye ! (:
    Göğüs hiç denemedim ama aklıma gelirse göğüs antemanında denerim.

Heralde göğüs press hareketinde yapılyordur bu şoklama olayı yoksa diğer hareketlerde biraz zorlar. :)

Şoklama olayını bende ayakta yana açış omuzda yapıyorum 3 tane dumbell ile yapıyorum.

Örnek: 3 kg > 2 kg > 1 kg (tabi tekli dumbell olarak yani 3 kg sağ el 3 kg sol el :D )

Bu şekilde 12 - 10 - 8 tekrar hiç durmadan yapıyorum ve yeniden başa dönüyorum.
    3 x ( 12-10-8) oluyor. Son seti yaparken artık kaslar sızladığı için biraz zor geliyor.

3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol paylaşım için tabi kilolar herkesin kapasiteine göre olur herhalde birde 3x max sistemi var gerci öyle bir sistem yok ama bizim hoca söylemişti perişan ediyor adamı acaba kaslarımı çalıştırdımmı diye soru işareti aklında kalmıyor arada bir uygulamak lazım..

4. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben hocayla bire bir konusamadım kız arkasımın gittigi salonun hocaı nette de denk geemedim yogun biraz ben max 70 giriyorum acaba kac kiloyla calısmalıyım

5. Türkolmak

Türkolmak Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı,Asker,Sporcu (:
    Yer:
    Nereye ! (:
    70 kg ile benc press yapıyorsanız ve acaba doğrumu diyorsanız şöyle diyeyim.

70 kg ile kaç tekrar yapıyorsunuz. Eğer 4 tekrardan fazlasını yapıyorsanız sorun yok fakat zorlanıyorsanız 60-65 kg ile daha sağlıklı tekrarlar yapabilirsiniz.

6. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    3 hafta kadardır agırlıkları bıraktım sadece sınav dips ve peck deck calısıyorum benim sorunum goguste aslında su ne kadar nizamı yapsamda hareketi gogsum degil omuz baslarım sızlıyor

7. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Gögüs girmeden önce ön omuzu bir güzel ısıtmayı dene

Sayfayı Paylaş