Göğüs çalışmaya korkuyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Warrior tarafından 25 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba. Bir sorunum var ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben 1 ay önce jinekomasti ameliyatı oldum meme dokusu değil sadece yağlar alındı. Eskiye göre harika oldu gerçekten. Ancak ameliyat olanlar bilirler ameliyattan sonra göğüsler dümdüz tahta gibi olmuyor. Yani yine biraz çıkıklık var, ama çirkin durmuyor ve dediğim gibi memnunum.
    Şimdi gelelim soruna. Ben göğüs çalışmaya korkuyorum. Nedeni de göğüs kasları gelişince dediğim bu çıkıklık eskisi gibi çirkin görüntüye yol açabilir diye. Böyle bir şey olabilir mi? Yoksa tam tersi göğüs çalıştıkça daha da güzel ve şekilli mi olur göğüslerim.

2. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada belirtiyim yağ yakmaya ve kilo vermeye çalışıyorum. 75 kiloyum.

Teşekkürler

3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben de 11 gün önce ameliyat oldum; üstelik benimki biraz daha ağırdı. Genel anezteziyle oldum. 3 gün yattım. Şuan korse takıyorum; doktor 2 ay takmalısın dedi. Ben de 12. günde (yani yarın) ilk defa salona gidip; benc press yapma hayali kuruyorum. Kastettiğin yer meme ucuysa; tekrar eski haline döneceğini sanmıyorum. Çünkü o bölgeye tekrar yağ birikmesi lazım; kasın da yağa dönüşme ihtimali olmadığına göre bir problem olacağını sanmıyorum. Benim gögüsler dümdüz oldu. Üstelik gögüsler gidince göbek daha büyük duruyor :D

4. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler salvadore_xp. Meme ucunun hemen altında sertlik var yani meme dokusu yağ değil. Dediğim gibi dümdüz tahta gibi değil göğüslerim. Sen öyle olduğunu söylemişsin ama korseyi çıkarınca daha net görürsün. Benim de sargı bezi varken dümdüzdü ama çıkarınca öyle olmadığını gördüm :) Tabi benim sadece yağlar alındı, senden anladığım kadarıyla doku da alınmış. Benim merak ettiğim göğüs kasları geliştikçe bu dokuyu öne itip çirkin bir görüntü sağlar mı yoksa geliştirirken şekillendirip daha güzel görünmesini mi sağlar?

Fazla yorum gelmemiş, bir tane resim koyayım belki görünce daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Önemli bir konu ilgilenir ve bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    http://img329.imageshack.us/img329/773/954ic2.jpg

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bench pressi sadece dış görünüşünüz için değil en önemli kasımız olan kalp için yapmanızda hareketin değerini arttırmakta ve diğer hareketlerden ayırmakta

jinekomasti Ameliyatı geçirmişler için söylüyorum 4 haftadan önce ağırlık altına girmeyiniz zaten ameliyattan sonra humerusa vuran bir ağrı 8-10 gün aralığında sürmekte yine 10 güne yakın bir morarma süreci 2 hafta sonra koşu 4 haftadan sonrada ağırlık çalışabilirsiniz. Bu ameliyattan sonra yapılan hata bir glutamine almamak ikinci olarakta 4 hafta sonunda hayal kurulan benchte zirveleme ağırlık girmek burada 4 hafta sonra uzmanlar ağırlığa girin diyor ağıra girin demiyor 4 haftanın sonunda bence 2 hafta daha hafif ağırlıklarda oyalanın ameliyatın başında ve iyleşme sürecinde glutamine alınması iyleşmeyi ve ameliyat edilen bölgedeki hücre yenilenmesine olumlu yönden destek veriyor.

diez bunu beğendi.
  6. karakedi

karakedi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp ogrencisi
    Yer:
    antalya
    flexor on numara yazmıs. tamamen ıyılesme saglandıgında m. pectorales major lerın ıcını sısırmeye bak cok guzel durucaktır. gereklı egzersızlerı forumda arama yapıp bulabılırsın. gecmıs olsun.

Sayfayı Paylaş