Göğüs çalışma programım ve kafama takılan sorular

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AzizK tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Göğüsümdeki yağlar nedeniyle ve göğüslerimin biçimsiz ve iğrenç durduğu için göğüs antremanı yapmaya karar verdim ve kafama şu sorular takıldı

1- Yaptığım hareketlerle göğüs bölgemi toparlayıp yağları yakabilirmiyim ?
    2-6 KG'lik dumbell ile çalışıyorum bu ağırlığı düşürmelimiyim yükseltmelimiyim (6 KG'de zorlanıyorum)
    3-Yaptığım hareketlerde yaparken ağrı yada kasılma hiç denecek kadar az oluyor sadece titreme oluyor ve kollarım yoruluyor sizce doğrumu yapamıyorum hareketleri ?
    4-Başka hareketlerde eklemelimiyim yoksa azaltmalımıyım ?

Yaşım 16 boyum 1.73 kilo 76 yağlı vücuda sahibim şuan diyet yapıyorum ve yanında günlük yarım saat koşu bandında cardio yapıyorum

Yaptığım Hareketler

Hepsi 3x10

Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Pullover

Başka hareketlerde eklemelimiyim yoksa azaltmalımıyım ?

2. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    1- Bölgesel yağ yakımı yoktur göğüs çalışarak göğsündeki yağlar gitmez sadece sıkılaşır ve şekillenir.Kardiyoya devam et bütün vücudundan orantılı şekilde gidicektir yağlar.

2- Kaç kilo ile çalışacağını biz söyliyemeyiz.3x10 yapıyorsan 3. setin son 2 tekrarında zorlanmalısın.Fakat diyet yapıyorum demişsin nasıl bir beslenmen var bilmiyorum ama yetersiz beslenirken kası bu kadar zorlaman kötü sonuçlar doğurabilir.Yetersiz besleniyorsan 3x16-20 yapmanı öneririm.Bu sayede diyet döneminde kaslarını korursun ideal yağ oranına düşünce ağır girip kassal kilo alımına başlarsın.

3- Çalışırken göğüslerinde hissetmiyorsan ağırlığı bunun 2 nedeni vardır.
    *Tricepslerin(arka kol kasların) çok güçsüzdür.Bu nedenle daha göğsün yorulmadan arka kol kasların yorulur ve göğüsü tam verimle çalışamazsın.Eğer bu durum var ise arka kolunu güçlendiricek hareketler yapmalısın ve bu süre içinde göğüs programında daha çok fly tarzı tricepsin az kullanıldığı hareketler olmalı.
    *Ağırlık yetersiz geliyordur eğer salona yazılamıyorsan veya ağırlık alamıyor isen tek çaren şınav çekmek.Ayaklar gövdeden yüksekte şınav ve normal şınav işini görücektir.Ama dikkat etmen gereken yer ön omuz kaslarınla değil göğüslerinle kaldırmalısın kendini.Yani kolların vücuduna dik olmalı.

4- Üst göğüs için incline hareketler deneyebilirsin.(ayakların gövdenden yukarıda şınav güzel olucaktır)

AzizK bunu beğendi.
  3. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmem iyi protein ağırlıklı besleniyorum fakat jinekomasti şüphesinden doktora gittim meme dokusu oluşmuş dedi göğüs bölgesine yoğunlaş dedi ağırlık kaldırarak amacım göğüslerimi sıkılaştırmak ama hareketleri yaparken göğüslerde hiçbirşey hissetmiyorum yani hissetmesem bile gelişirmi yoksa hareketimi yapamıyorum ?

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu gelişim ve yağ yakım işi öyle çabucak olacak bir olay değildir
    yıllarca sürebilir
    bir yanlış yaparsanız hiç olmayabilirde
    o yüzden abartmadan kitabına uygun bir şekilde yapmaya devam edin
    gerisini zamana bırakın sabredin

AzizK bunu beğendi.
  5. socalledsuperman@gmail.com

[email protected] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben yıllardır kendi çapımda vucut geliştiriyorum, 1 ay kadar salona gittim onun dışında evime aldığım barfiks barı ve kilogram kilogram dumbellar ile çalışmaktayım.
    fotoğrafta gözüken 1 ay öncesinde falan çekilmiş bir fotoğraf lakin gördüğünüz üzere göğüs kısmı karın bölgesine göre çok çok zayıf. 167 boyundayım 61 kilogramım. Göğsün hacmini geliştirmek ve genişletmek istiyorum ne yapabilirim ?

6. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hocam bana çalışma programını yollarmasın vücudun harika gözüküyor göğüs bölgeside halledilebilir çünkü bildiğim kadarıyla en hızlı gelişen bölge

7. socalledsuperman@gmail.com

[email protected] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hocam karmaşık aslında benim programım ama yazıyim, isim olarak söyleyemiyicem sana ama mesela farklı türlerde şınav çekiyorum.

omuz genişliğimi düşün, kollarımı omuz genişliğinde açıp, dışa doğru 1 er karış açıyorum, o genişlikte 30 şınav çekiyorum göğsüm yere değiyor her seferinde, tam 30.şınavda kendimi biraz yukarı fırlatıp ellerimi çarpraz şekle getirerek 20 tane'de öyle şınav çekiyorum. Bunu günde 4 set yapıyorum.
    Mekik programı 150 x 3 ( yarım mekik )
    barfix çekerken ise, kollar yine şınav pozisyonundaki gibi aralık verilmiş bir biçimde başım barfix barını geçicek şekilde 30 x 3 yapıyorum.
    günlük programım bu.

dediğin gibi göğüs en kolay geliştirilebilir yöntem ise bana yardımcı olur musun ?
    konu açamadım, yeniyim bu forum olaylarına :)

8. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    150x3 mekik zor değilmi ? :) ben 30 tane anca yapabiliyorum 30x3 şeklinde neyse zamanla arttırırız programın gerçekten iyi uygulayacağım.

Göğüs bölümü demişsin hocam bende göğüs antremanlarına başladım flexor hocanın açtığı konu ile göğüs bölümüne baktım ve göğüs bölgesini en harika şekilde geliştirip çalıştıran dumbell fly hareketini yapıyorum 6kg lik dumbell ile 10x3 halinde yapıyorum gerçekten faydalı kolumu kaldıramıyorum göğüslerimde acı ve gerilme var cidden bu çok iyi dumbell fly hareketi nasıl diyorsan
    bkz:https://www.youtube.com/watch?v=eozdVDA78K0 ben 6 kg yapıyorum eğer sana 6 kg az gelirse 10 kg ilede yapabilirsin.

9. socalledsuperman@gmail.com

[email protected] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hemen bakıyorum, ağırlıkları ne kadar çok arttırırsan o kadar çok yakarsın vucudunu.
    teşekkür ederim :)

10. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önemli değil :)