Göğüs çalışırken omuz kası ağrısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve o`fear|eren. tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. o`fear|eren.

o`fear|eren. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar 6 aydır bu sporla ilgileniyorum.Fakat geçte olsa farkettim ben göğüs press dumbell veya bench press farketmez ikisinide yaparken omuzlarımda ağrı hissediyorum bunun sebebi ne?Omuz kaslarınız güçsüz demeyin vücüdumda en ön plana çıkan kaslarım şuan omuzlarım baya geliştiler omuz pressde 50 kg ile çalışıyorum :) bench hareketinide doğru yaptığıma eminim anlamadım

2. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Omuz presste 50kg güzel bir performans :) 3 noktaya değinicem birincisi bench press ve türevlerinden önce güzelce bir omzunu ısıtın. Çünkü ciddi oranda omzunuzun ön ve üst kısmına stres biner. İkincisi ağırlığı alırken yavaş ve kontrollü olun kafanız önde kalmasın. Diğer verebileceğim tavsiye omuz çalışmasından sonra göğüs veya tam tersini yapmayın. Aradaki güne bacak kanat kol vs birşey yerleştirin.

3. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    rotator kaslarda yirtilma falan vardir istedigin kadar dogru yap hareketi genede azda olsa agri yapar zamanla gecer ama uzun surebilir bende yasadim

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. kültigin_ün

kültigin_ün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    pilates bantlarıyla öne açma yana açma yapın banta ayakla basıp. omuz kaslarınızdaki rahatlamayı hissedersiniz muhtemelen. diğer bir konu da barı tutuş açınız ve tutma genişliğiniz. biraz ağırlık eksiltip formunuzu düzeltmeye çalışın.

5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bench hareketlerinde veya flyda işin içine omzunu katarsan ağrır. Ağırlığı kaldırırken omzun kasılıyorsa yanlış yapıyorsundur buna dikkat et. Omuzunda yırtık da olabilir antrenmandan önce iyi ısın. Mesela bench press yapacaksn, normalde 20 kg ile çalışıyorsan bir iki set 5-10 kg ile çalış o bölge ısınsın.
    Ayrıca 50 kg ile çalışman o kasının çok güçlü olduğu anlamına gelmez. Binaların sağlamlığı açılışında değil depremlerde belli olur. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    bak kimse yazmamış KARDEŞİM SEN SPORA BAŞLAMADAN ÖNCE ISINMA HAREKETLERİ SPOR BİTİNCE SOĞUMA HAREKTLERİ YAPIYORMUSUN?
    Y

7. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Hadi canım :)

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. o`fear|eren.

o`fear|eren. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar ben omuz ısıtmadan zaten göğüs kası çalışmıyorum . Barı mümkün olduğunca göğüs hizasında tutarak çalışıyorum . Spor sonrasıda mutlaka gevşetme hareketleri zaten yapıyorum . Okadar amatör değilimki bana ısınmadanmı giriyorsun diyorsunuz benim amacım barımı yanlış tutuyorum yoksa bu genetik bir şey mi . Evet biraz yırtılma var omuzlarımdan göğüs aşağısına doğru ama onlarda deri yırtığı kas yırtığı olsa kası hareket ettiremem bile . Ben zaten omuzlarımın güçlü olduğu anlamını demedim 50 kg kaldırıyorum derken yeterince gelişmiştirki kaldırabiliyorum.Hani bana şunu dersiniz diye göğüs basarken omuz kaslarınız güçsüz olduğu için ağrı olması normal dersiniz diye o bilgiyi ek olarak verdim :) Cevaplarınız için teşekkürler başka bilgisi olan varsa paylaşabilirse benimle çok iyi olur

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kardesim kim cevap verse, yapiyorum ediyorum amator degilim diyorsun. Bence git omzunu bir doktora goster. Cunku geriye kalan tek alternatif bu ;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ArnoldBody ve KutsalSpartacus bunu beğendi.
  10. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    bench press formunuz yanlış,
    sırtınızı kısın.
    barı simetrik tutun
    belinizin altı boş olsun.
    ayaklar yere basmalı ve 90 derece olmalı.
    bar indirilirken J şeklinde indirilmeli, dirsekler dışarı bakmamalı.
    onun dışında tabiki rotator cuff kasları ısındırılmalı.

11. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Sağ, sol triceps te veya ön omuzlar da güç olarak bir orantısızlık olabilir, yani sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.
    Hareketin yapılışında özellikle bench presste bir sorun olabilir ne kadar basit görünse de çok fazla püf noktası olan bir egzersiz, yanlış anlaşılmasın amatörce yapıyorsunuz demek için yazmıyorum bunu ama dirsekleri çok yanlara açma, fazla ağırlık takıp ta göğsü sıkıştıramayıp yükün triceps ve omuza binmesi. Bir de dumbell preste avuç içleri birbirine bakarak çalışma şeklinin omuzlara daha az stres yüklediği söylenir, başarılar.

12. Cevikell

Cevikell Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    3mr3 de torifonta da bar kullanırken dikkat etmen gereken noktalardan bahsetmişler özellikle benc de barı dar tutman omuzdaki yuku azaltması açısından daha iyi olur ama esas olarak omuzda bi sakatlık soz konusuysa en onceligin bi doktora görünmek olmalı.Eğer bi sakatlık söz konusuysa yapman gereken dinlendirmektir. Akut dönem geçtikten sonra yavaş yavaş egzersizlere başlanabilir.

Sayfayı Paylaş