Göğüs çalışırken birtürlü hakkını veremiyorum yardımlarınız gerekli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dts_1994 tarafından 2 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    3. ayımdayım salonda,önceden sitedeki evde olan programı yapıyordum sorum şu göğüs idmanında birtürlü tam verim alamadım,ufak ağrılar oluyor ama adam gibi çalışmadığımı düşünüyorum,programım şöyle
    Bench Press
    Fly
    İnc. Bench Press
    İnc. fly
    Cable Cross
    Bench pressleri dumbellarlarada denedim yinede iyi sonuç alamadım,40-45 kilo ile çalışıyorum,kilo düşürmek istemiyorum,çoğunlukla bench presslerde tricepse yükleniyorum,sizce hata nerde ?

2. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    hareketi tam yapıyomusun tam indir çene ye doru değil karına doğru alt göğüs tarafına getircek şekilde indir bide ne dar tut barı nede geniş

dts_1994 bunu beğendi.
  3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Eğer tricepslere fazla yükleniyorsan ilk hata barı tutuş mesafendedir.2nci olarak ağır düşürmek istemiyorum mantığı ile gitmek yanlış bizim sporumuz gelişmek, ağır kaldırmak değil.Hafif kilo tak 2x25 tekrar setlerini dene bench presste hareketi yaparken barı alt göğüse değilde meme uclarının 4parmak boyun tarafına yakın indir.İnşallah düzelir bende 3ay bu problemi yaşamıştım sonunda düzelttim.

dts_1994 bunu beğendi.
  4. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimari ve Çevre Tasarımı
    Yer:
    Antalya
    Nefesini düzenlemeye çalış ve Bench presse yattıktan sonra ardı ardına kaldırma yavaş yavaş hissederek çalış bendede aynı problem vardır biraz yavaşlatarak daha iyi hissetmeye başladım

Birde ne kadar doğru bir hareket emin dğlm ama Kaldırırken 2 ayağını kırıp havaya kaldırıp daha çok baskı yapmak mümkünmüş çünkü ayaklar yerde olursa ayaktan destek alınıyor Hissetiğim kadarıyla

dts_1994 bunu beğendi.
  5. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    saolun ilgilendiğiniz için dediklerinizi dikkate alacağım biraz daha geniş tutacağım barı triceps olayı için,nefese ve indirip kaldırma zamanınada dikkat ederim birde bench pressten dumbbell bench press e geçmeyi düşünüyorum duyduğuma göre daha iyi etki ediyormuş bardan

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    anatomik tipiniz nedir?!...

yani, göğüs formu nasıl, ailede nasıl?...göğüs kasları gelişmiş yapı mı arzediyor, yoksa düz bir göğüs formu mu mevcut?!...

"kunduracı göğsü " tabir edilen formasyonu mevcut mu?!...

bunlar çok önemli..

hareket yönünde cevap vermeden önce açığa kavuşturulması gerekir...))

dts_1994 bunu beğendi.
  7. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    anatomik tipim endoyada mezoyada uyuyor,ikisinin karışımı gibi,anatomide bir problem yok gayet memnunum,tavsiyeleri dikkate aldım 50 kg ile çalışıyorum ve iyi verim alıyorum programı biraz değiştirdim

bench press
    incline bench press
    dumb. fly yada butterfly
    pullover yada inc. fly

her hafta değiştiriyorum biraz,göğüslerde baskıyı artık hissediyorum

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bende mesela dumbelldan aldığım verimi bardan alamadım. ve barla çılşmıyorum artık. sizde kendinize en iyi etki eden metodu deneme yanılma yontemiyle bulmalısınız. mesela bir ornek daha vereyimkendimden. genelde dips barda el mesafeleri bellidir. yani omuz genişliğinden daha geniş. yani bir dips aletini gozunuzde canlandırın. o mesafe bana uymadı. yani ben bir tuelu dipsten verim alamadığımı dusunuyordum. daha sonra dipsi daha dar tutmak için bir aparat yerleştirdim tutus mesafesi tam omuz genişiliği oldu. hatta omuza sıfır diyebilirim. şimdi dips atarken goguslerimin patlayacak gibi olduğunu hissediyorum. bunun gibi deneme yanılmalar yapmaktan çekinmeyin. zaten mantığını bir buldunuzmu bir daha antrenman yapmak için sabırsızlanacaksınız. iyi çalışmalar saygılarımla ..

dts_1994 bunu beğendi.
  9. musa541

musa541 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kardesim barı yavas indir hızlı kaldır

Ocensers ve dts_1994 bunu beğendi.
  10. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    arkadşlar bende göğsü incline bench butterfly bench press pull over yapıorum bi de bi sorum var acaba bench pressten sonrada dumbell fly mı yapsam sonra pull over sizce ?

11. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    pressleri ilk yaparsan daha iyi olur sonuçta press flydan daha temel,çoğu kişi incline ı başta yapıyor ama ben ilk olarak Bench press yapıorun programım değişiyor ama şöyle:
    Bench Press
    İncline Bench Press
    Dumbbell Fly ya da Butterfly
    Pullover ya da Cable Crossover ya da İncline dumb.Fly

12. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba bende hafif derecede kunduracı göğsü var.göğüs idmanımda hangi hareketlere daha cok önem vermeliyim?nasıl bir program izlemeliyim ?

not:hafif kunduracı göğsünden kastettiğim göğsümün ortasında şerit şeklinde bosluk var.

13. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    çok ağır basmakta daha z ağırlıkla yap tam göğsüne vursun ağrısı

14. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

15. FRANKCEO

FRANKCEO Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Benim gözlemlediğim, bazı kişiler özellikle bench press hareketinde, göğüsü zayıf kaldığı için triceps ve omuz kaslarıyla kaldırıyor. Yanlız başına değil tabiki, ama çok ağır kilolar altına girildiği için diğer kaslarla zorla kaldırılıyor.

Bende bu şekilde sorun yaşadım bu nedenle Dumbell Bench Press hareketini uyguluyorum, daha hafif kilolarla. Daha iyi sonuç aldığımı düşünüyorum.

Tavsiyem:

Dumbell Bench Press 4x 8
    Incline Dumbbell Bench Press 4x10
    Decline Dumbbell Bench Press 3x8
    Dumbbell Flye 4x12
    Chest Dip 4 x zorlanana kadar

16. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer göğüsün hakkını verebilseydik göğüs en kolay gelişen kas grubu olurdu. Genellikle göğüs çalışırken yükün çoğu kollara bindiğinden dolayı ağrı duymamanız normaldir. Kolay gelsin.

17. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bench ve inh bench i 4 er set
    -------------------------------
    bench press eller dar olmasın geniş olması daha zorlar sen turcagın yerden 5- 10 cm acık tut
    fly yerine dumbel press yeterince agır olsun bunda yeterince gergin olsun 3 set

ve barı bench çalısıyosan gögüs kasının tam ortasına getir yeterince asagıya kadar indir
    gögüsüne degecek kadar indir 3-5 cm fakat degmesin yükü boşaltır

II.ise bench i dengede olduguna cok dikkat et en önemlilerinden
    dogru tutuyorsan gögüsün gerilir hissedersin yanlış tutuyorsan kollarından teki yorulmus olur genellikle saglaklar solda daha fazla kaldırır.

Son düzenleme: 26 Eylül 2011
  18. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    barı alt gögüse dogru indiririm ve geniş tutuş ile kavrarım.
    gögüsüm gelişmiyor gögüs ü hissetmiyorum diyen arkadaşlara baktıgımızda görünürde ufak hatalar yapıyorlar ama bu hatalar hareketin etkinligini götürüyor.

omuzları sırtı sehpadan ayırmamaya özen göstermeliyiz barı gögüse indirdigimizde kol tam kırık olmalı ki agırlık gögüs ve tricepsler kontrolü alltında olsun.
    agırlıgı eklemler üzerinde baskı yapacak şekilde kontrolsün kaldırıyor bazı acemi arkadaşlarımız ağır çalışma sevdasından vazgeçelim hafif ağırlık ama doğru çalışmak çok daha yarar saglar.

Sayfayı Paylaş