Göğüs Ölçüsü

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve mahony tarafından 22 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben bu spor a 3 yıl once basladım 4 ay gıttım bıraktım. gecen sene basladım 3 ay gıdıp bıraktım. bu sefer bırakmamak uzere basladım. su an 2 aydır bb salonuna gıdıyorum. gecenlerde hocam olculerımı aldı. göğüs ölçüm 93 den 95.5 olmuş. biliyorum belki komik rakamlar. sormak ıstedıgım sey su. göğüs ölçüsünün yüksek olması göğüs kafesiyle ilgili değilmidir. yanı gogus kasları da bu olcude etkılıdır ama gogus kafesı genıs olan birinin ölçüsü elbettekı daha yuksek cıkacaktır. dolayısyla bu sporu yaparak gogus kafesım buyuyecek degıl ya. sadece gogus kaslarım buyur o da genıslık anlamında pek fazla etkı etmez. sadece şişer. benım anatomik yapımdan dolayı sanırım gögüs kafesım küçük. genişlik olarak sanırım fazla bı beklentım olmamalı.. haklımıyım degılmıyım sız ne dersınız.

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Re: göğüs ölçüsü

Mahony, büyük ölçü diyecek olursan evet büyük göğüs kafesi büyük avantaj, omuz ölçüsünde de bu böyle, geniş omuz büyük omuz ölçüsü veriyor haliyle.
    ama vücut geliştirmede rakamlardan önemli bir şey varsa, o da görüntü, sen belki çok iri olmazsın, ama kas kalitesi kemik yapısından tamamen bağımsız bir şey.
    Dar omuzlu ya da küçük kemikli ama çok kaliteli kas yapısına sahip bir çok insan tanıdım, sahip olduklarından çok daha büyük kaslara sahip gibi görünüyorlardı.
    Askerde tanıştığım bir dostumu örnek vereyim, dar omuzlu, ama inanılmaz şekilli kaslara sahip biriydi, kollarını ben 43-44 sanıyordum, uzun lafın kısası sonradan ölçtü (dağ başında mezuramız yoktu) 39 cm. olduğunu söyledi, küçük eklem ve kısa kollar işte böyle bir etkiye sahip, benim kollarım tamamen define bir 39 olsa bile asla ondaki gibi görünmez, kollarım son derece uzun, aynı etkinin olması icin bende define olarak 43-44 cm. kol gerekiyor.
    Ölçü giyimliyken önemlidir, kas kalitesi üstünü çıkardığında kendini gösterir, merak etme.

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Karasan
    " Ölçü giyimliyken önemlidir, kas kalitesi üstünü çıkardığında kendini gösterir, merak etme."
    bu lafını cok tuttum yaa... cok dogrusun..
    1 yıl boyunca giyinik oldugun zamanlar ve cıplak oldugun zamanları kıyaslayınca, haciminde onemini belirtiyor..
    Bu arada 95 cm gogusu nerden olctun arkadasım? meme uclarının ustunden mi??

4. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karasan cok haklısın. ben ölçüyü degıl aslında goruntuyu onemsıyorum. o yuzden sormustum zaten. maşallah senın gıbı gogus kafesım olsa sormazdım bile. :) yanı kac cm cıktıgı benım ıcın onemlı degıl ama aynaya baktıgımda ıstedıgım kadar calısayım, gogus kaslarım gelişse de, senın dedıgın gıbı kalıtelı de olsa göğüs genıslıgım en olarak artmaz diyorum kendıme. ancak şişerim diyorum. işte bu noktada haklımıyım . bunu ogrenmek ıstıyorum. lafı cok uzattım ama idare et :)

bu arada pump forever gogus olcum meme ucları hızasından ...

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Mahony, Arnold der ki, yetiskinlikte bile göğüs kafesi genişleyebilir, ama elbette doğuştan geniş bir adam kadar olamaz.
    Sonuçta sende, elden geldiğince kaslarının hacmini arttırıp, göğüs idmanının sonunda pullover yaparsan farkı görüceksin, süratle artacaktır ölçün.
    Pullover yapan çok az, bizim salonda ben yaptığımda millet bana deliymişim gibi bakıyor, ne tuhaf değil mi, benim zaten geniş o bölgem, ama çok güzel bir alışkanlık, kasları çalıştırıp, kasların üstüne oturduğu çatıyı çalıştırmamak olmaz.

6. mahony

mahony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım programda pullover yok. zaten ne hocadan ne salondan memnunum. en kısa zamanda degiştirıcem. yalnız yıne bı sorum var. pullover hareketi göğüs kafesini etkiliyormu? ben sadece gögüs ü calıstırdıgını bılıyorum ama. benım programımda Dumbbell Flyes hareketı var, bu göğüs kafesini etkilemez mi? bi de pullover hareketi 3 cesit gördüm bodybuilding.com da. 1) Straight-Arm Dumbbell Pullover 2) Bent-Arm Dumbbell Pullover 3) Bent-Arm Barbell Pullover
    hangısını yaparsam iyi olur.

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba gogus kafesi acısından, agfır kiloya girmen onemli.. bunların icinde en agır kiloya girecegin dumble pullover olmasına ragmen.. Yusuf Yılmaz hocamın kardesinde astım problemi oldugu icin gogus kafesini buyutmek icin kendisine Yusuf Hocam sadece barbell pullover yazmıs, bu harekkette 100 kiloya kadar cıkmıs kardesi ve ben kendisini gordum cok guzel gogusleri vardı..

Sonuc olarka ben sana barbell pulloveri oneriyorum.... bunu decline bi sehpada yap

Saygılar

Sayfayı Paylaş