GÖĞÜS SORUSU

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jan99 tarafından 10 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. jan99

jan99 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dans
    Yer:
    istanbul
    göğüs antremanlarımda göğsümden ziyade daha çk triceps ve omuz kenarları ağrıyor yanıyor
    bir şeyleri ben mi yanlış yapıyorum yoksa öyleolması doğalmı?

2. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    aynı sorun bendede var bazen göğüslerm cayır cayır yanıyor bazen ise omuzlarm ağrıyor hangisi doğru?

3. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
  4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bench press çalışırken eğer barı biraz dar tutuyorsanız ve dirsekler vücuda yakın konumda ise tricepse vurur, birazdaha açık tutuş ve dirsekler ve üst kol vücuda 90 derece yapacak şekilde açarak çalışmak gerek, incline bench press yaparken açı fazla dik ise ön omuzla paylaşıyor, hatta bazen kaçınılmaz oluyor bu çokta negtif birşey değil aslında, biraz ağırlığı düşürüp daha yedire yedire göğse konsantre olarak çalışıldığındada ortadan kalkabilir belki, mesela benim genellikle ağırlığın altında can çekişir vaziyette çalıştığım antrenmanlardan sonra oluyor bu.

5. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1 bucuk senedir calisiyorum, karin kasimdan baska hicbr bolgede yanma olmadi

6. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar size tek tavsiyem...Forumdaki hocaları dinleyin ama....İlla onlar soyledi diye de o hareketleri yapmaya çalışmayın....Hangi harekette vucudunuzun çalıştıgını hissediyosanız onu yapın...
    Bunu da tabe zamanla anlarsanız hareketleri deniye deniye....

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Peki oldu...
    Cagoya katılıyorum çok doğru söyledi.
    Siz deneye deneye öğrenin, forumdaki hocaları kaale almayın o zaman :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Ne demek istediğini çok iyi anladım, keşke forumdaki hocaların imkanı olsada çalıştığınız salona gelip sorularınıza bizzat uygulamalı gösterebilse, malesef böyle bir imkan yok esasında çokta gerek kalmıyor izah ederek bağzende hareketlerin videoları ve fotolarını göstererek te çok iyi yardımcı olunduğuna inanıyorum, hiç kimse kaale almayacağı tavsiyeleri duymak için insanların vakit ve emeğini suistimal etmek istemez.

8. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Nasıl yani .Ben anlayamadım açıkçası bu tepkini .Genel olarak yapılan hareketler standarttır. Antrenman resimleri bölümündeki hareketler arasından program çıkarılır.Sadece doğru yapılıp yapılmaması hakkında yorum yapılıyor burda ki soruda bununla ilgili .Kimsenin amuda kalkıp bacak çalış dediği yokki. (anlayışın için teşekkürler.)

Soruya gelecek olursak bench presste barı göğsün üst tarafına boyna yakın yere indirirseniz omuz kapsülüne zarar verebilirsiniz. Aynı şekilde incline bench presste çok geniş tutarsanız barı yine omuza biner ağırlık.Triceps için açıklamayı centaur yapmış zaten.

kolay gelsin ...

9. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    özellikle incline press te omuzlarına vuruyodur tahminimce çok yukarda yapıyosundur çoğu kişinin hatasıdır bu. üst gögüs hareketi die gögüslerinin üstüne indirirler barı ve ön omuz hareketine dönüşür hareket. incline press te bar ı tam gögsüne indir sorunu halletmiş olursun. ama tabi biraz vurucak çünkü yardımcı kas. bench press yaparkende söylendigi gibi dar tutuşlarda vurur. zaten arka kol gögüste en çok yardım eden kas grubudur. açılara tutuşlara ve indirişlere dikkat etmek lasım arkadaşlar..

10. donatello

donatello Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    :badgrin: :badgrin: :badgrin: zaten mod arkadaşlar yukarıda yazmış aynı şeyleri. ikinci baskı olmuş seninkiler...

11. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tutuş pozisyonuna dkkat et söylemişler zaten. bech e yatığında kolarını vucut izasında olduğu anda bak dirsekteki açı 90sansa ideal bi tutuştur. sana bu hareketi arkadaşınla birlikte yapmanı öneririm hatalarını düzelsin sen belki göremiye bilirsin

Sayfayı Paylaş