GÖĞÜS SORUNU (SARKMA) VS ACİL YARDIM LÜTFEN.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Yanke01 tarafından 24 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yanke01

Yanke01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar herkese öncelikle selamun aleyküm. 18 yaşındayım 1.77 boyunda 72 kilo ağırlındayım kilom normal göbeğim falan hiç bişeyim yok fakat göğüslerimden çok şikayetçiyim büyük değil gibi ama sarkık galiba bazı bu durum beni çok rahatsız ediyor vücudum iyi sayılır ama sırf bunun yüzünden her t-shirti giyemiyorum bazı tshirtlerden hafif belli oluyo bu durum çok sinir etmeye başladı beni. Ellerimle göğüsüme biraz baskı uyguladığımda göğüs uçlarım belirginleşiyor ve öyle gayet iyi normal duruyor fakat 1-2 dakika sonra geri eski haline dönüyo. Nedense normal halinde göğüs uçlarım hiç belirgin değil. Doktora gözükmeyi düşünüyorum jinekomasti için fakat jinekomasti olduğumu düşünmüyorum göğüs uçlarında büyüme gibi bi sıkıntı yok büyümeyi geç göğüs uçlarımda ki nokta bile ancak göğüsüme baskı uyguladığımda oluşuyor.
    Her neyse arkadaşlar 3 ay kadar spora gittim (20 gündür gidemiyorum tatildeyim tekrar başlıcam şimdi) ilk ayda tabi temel hareketler falan ısınma süreci 2. Ay bölgeselde göğüs gününde bench press üst göğüs fly 3. Ayda göğüs gününde ise bench press dumbell fly üst göğüs cable crossover ve pullover yaptım. Her gün olmasada antreman çıkışı 5-10 dakika arası kardiyo çalışması yaptım. Beslenme olarakda sıkı bir diyet yaptım protein ağırlıklı beslenme düzgün karbonhidrat alımı yaptım hayatımdan şeker tuz un yağ falan herşeyi çıkarttım fakat göğüslerim halen aynı durumda lütfen biri yardım edeblirmi bu 3 aylık süreçte kilo verdim vücudum daha iyi oldu fakat göğüslerim hala aynı lütfen birisi yardım etsin

2. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Aynı sorun bende de var hocam fakat korkmanıza gerek yok. Kiloluyken sonradan kilo verdiyseniz göğüs bölgesinde yağ kalıyor, bu yağı eritmek için de sağlam bir cardio gerekiyor.

Göğüs ucuna ellediğinizde veya soğuk suyla temas ettiğinde uyarılıp küçülmesi, sıcakta ise göğüs ucunun büyüyüp genişlemesi bu sebepten gerçekleşmektedir.

3 doktora gittim, 2 tanesi ne olduğunu söylemedi "Rahatsız oluyorsan ameliyat edelim" dedim. Aile dostumuz olan ise "Sadece yağ var sporla düzeltebilirsin" dedi.

Günümüzde jinekomasti ameliyatı olduğunu zannedip doktorlara para kazandıran binlerce erkek var. Uyuşukluğu ve sabırsızlığı bırakıp spor yapmak gerekiyor.

3. Yanke01

Yanke01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Aga ben çok çok aman aman obez gibi kilolu değildim ama kilo fazlam vardı yani dediğim gibi 3 ay boyunca çok sıkı bir diyet yaptım 1 gün olsun ne diyetten ne antremandan vazgeçtim hayvan gibi göğüs antremanı yaptım hatta göğüslerimi falan sıkınca baya sertleşmeye başladı. Anlanadığım nedem göğüslerim bu halde hala şuan vücut yapım iyi falat sadece göğüsler kaldı. Hayvan gibi büyük göğüsü olanlar bile 3 ayda eritiyor benim ki neden bu halde. Hocam şimdi cardiomu diyosun? Haftada kaç gün kaç saat yapmak lazım ve ne zaman geçet acaba tahminen bu durum

Son düzenleme: 24 Temmuz 2016
  4. Emreclk52

Emreclk52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    evet kesinlikle göğsünüzde yağ birikmiş olabilir veya ergenlikte östrojen salgılanmış olabilir ki sanmıyorum bol bol kardiyo hareketleri yapın emin olun düzelecektir aynı sorun bendede vardı

5. Yanke01

Yanke01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    fotoğraf atsam daha kesin konuşabilirmisiniz acaba ve birde ne haftada kaç gün kaç dakika yapmam lazım ve sizinki ne kadar zamanda düzeldi?
    Re

6. Emreclk52

Emreclk52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    fotoğraf atarsna iyi olur göbeğin yok ve göğsün var biraz değişik göğsünde hala yağ bezesi kalmış olabilir benim kilomda vardı göbek filan kilo verdiğimde hepsi indi seninki biraz farklı gibi ama çözülemeyecek birşey değil bence ben 2 ayda zayıflamıştım

7. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Burada ne desek yalan olur. Gidin bir genel cerrahi uzmanına size ultrason randevusu verir, sonrasında yağ dokusunu inceler ve bir karar verir.

Benim tahminimce jinekomasti değildir, göğüs vücudun en az hareket eden bölgesi olduğu için eritmeniz zor oluyor.

8. Yanke01

Yanke01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    image.jpeg image.jpeg
    Yeterince anlaşılır gözüküyomu bilmiyorum ama fotoğraftaki gibi belki çok çok aşırı birşey yok fakat bu durum beni sinir ediyor istediğim gibi giyinemiyorum açık renk, dar t,shirtlerde vs belli oluyor ve buz yüzden hep koyu siyah renk şeyler tercih etmek zorunda kalıyorum. Dediğim gibi 3 ay boyunca sıkı bir diyet ve antreman yapmama rağmen durum böyle .Şimdiden yorumlarınız yardımınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş