futbolda sert şut

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve okankut tarafından 23 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şut atılırken bacağın hareketlerini incelemek gerekmez mi..
    bu durumda bacağı ileri önce götüren kaslar kalf mi sizce! bence kalfin etkisi son 10 cm de belki..
    bence bu işin içine sırasıyla karın, alt sırt, glutes (kalça) , bacak topa yaklaştıkça etkisi daha artan quads ve en son kalf giriyor..

Son düzenleme: 14 Mart 2008
    hasanugure bunu beğendi.
  2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu işin kaslarla pek alakalı olduğunu düşünmüyorum, Mert diye bir arkadaşım var, çocuğu bacakları incecik ama benim 2 katım sert şut çekiyor... Sonuçta kasların güçlüde olsa bacağın geliş açısı, vururken diğer ayağın yerden kesilip kesilmemesi, belin durumu gibi durumları düşünmek gerekiyor. Carlos vururken diğer ayağı yerden kesiliyor, ve beli büyük ölçüde dönüyor ancak Rivaldoyu hatırlarsanız o vururken vücudu arkaya doğru yatıyor, beli çok az dönüyor ve tamamiyle sağ ayağının üstünde duruyor, ama onunda topu füze gibi gidiyor. Peki Rivaldo'nun ayakları kalın mı? Hayır, ince ve uzun ama teknik konuşuyor...

3. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    evet kalça kaslarının güclenmesi ve çok kalsiyum alıp bacak kemiklerini güclendirmek yogurt yemene baglıdır vb tur yiyeceklerle
    ama tafsiyem bol yoğurt

Sayfayı Paylaş