Futbolda Üstünlük

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BassHunter tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba öncelikle sorularımın ayrıntılı olacağını söylemeliyim.

Uzun zamandır futbol oynamaktayım fiziksel eksiklerimi gidermeye çalışıyorum.

1.Sorum(Hızlanma): Futbolda defans mevkisinde oynuyorum arkaya atılan uzun toplarda çabuk hızlanıp topa forvetten önce müdahele etmem gerekiyor. Bu çabuk hızlanmayı nasıl sağlarım.

2.Sorum(Omuz omuza): Savunmada oynarken sık sık teke tek durumlarda kalıyorum. Rakipler forvetler olarak fiziksel olarak üstün( 1.85-1.90 boy/ 80-90kilo) bu adamlarla uzun süreli omuz omuza müdahelelere girip nasıl ayakta kalırım.

3.Sorum( Hava Hakimiyeti): Nasıl max. yüksekliğe min. sürede ulaşırım

Kendi özelliklerimi ve imkanlarımı yazmam çözümlerinizde etkili olacaktır.
    Tekniğim, oyun bilgim çoğu savunma oyuncusundan yüksektir.

Kilo: 66
    Boy: 1.80

Hergün gidebileceğim tam teşekkülatlı bir spor salonu, havuz, haftada 1-2 kere yapılabilecek halısaha maçları, hergün oynayacağım küçük çapta bir saha(zemin plastik karışımı) gibi imkanlarım var. İstediklerime ulaşmak için neler yapmalıyım.

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sorular biraz ayrıntılı fakat hiç fikri olan yokmu. Genel bir yorumda işime yarar.

3. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
  4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Body de daha yeniyim fakat futbolda birkaç şey biliyorum. Öncelikle hızlanma için bence kondisyon ve güç gerekli. Bunun için body-fitness çalışarak kendini güçlendirebilirsin. Aynı şekilde omuz omuza mücadele içinde body yaparak güçlendirmelisin. Hava hakimiyeti hakkında pek bilgim yok. Ama bunların hepsi için body şart bence. Çünkü Tuncay Şanlı' nın bir röportajını okumuştum. Diyor ki: Biz Türkiye deyken sadece yaz tatillerinde fitness yapıyorduk o da göbek yapmamak için. Ama burası İngiltere ligi ve çok güçlü bir lig. Bu yüzden neredeyse hergün fitness yapıyoruz çünkü güçlü olmamız lazım.

5. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    videolar işime yaradı fakat daha fazla fubola(soccer) yönelik olan fikirlere açığım.

Sayfayı Paylaş