Futbolcuyum hangi günler bacak çalışabilirim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sampiyon99 tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sampiyon99

sampiyon99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar (konuyu yanlış yere açtıysam özür) hemen konuya gireyim 17 yaşındayım lisanslı olarak futbol oynuyorum haftada ortalama 3 kez futbol antrenmanı hafta sonuda 1 maç yapıyorum, bunun yanı sıra fitness yapmak istiyorum fakat bacak çalışırken sıkıntı oluyor iyi fitness idmanı yemiş bacak 72 saatte kendine geliyor benim haftada 72saat dinlenecek vaktim olmuyor maça veya futbol idmanlarıma gidiyorum, profesyonel futbolcular,atletizimciler vs. nasıl bacak çalışıyorlar acaba bilen abilerim ve hocalarımdan yardımlarını beklıyorum..

10 yıldır bisiklet sürdüğüm için bacaklarım iyidir fakat daha iyi olması lazım bu arada 6 7 ay kadar fitnessle uğraşmışlığım var yani azda olsa tecrübeliyim

2. Bedirhan Aydın

Bedirhan Aydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba öncelikle tamamen kendi şahsi görüşüm olduğunu belirtmek isterim. Şimdi haftada 3 kere zaten antremanın var koşuyosun 1 de maç yine koşuyosun bacakların yeterince çalışıyo 10 yıldır bisiklet sürüyorum diyosun çok güzel bir şey bacaklar için bu. Bence fitness yapsan bir zararı olmaz çokda iyi olur çünkü kasların senin uyanık hareket halinde sürekli çok iyi verimde alırsın fitnesstan bacak antremanı içinde isteğe bağlı 2 haftada bir squat içerikli bacak çalışabilirsin bunu yanı sıra iyi beslenirsen çok çok iyi sonuçlar alırsın ayriyeten yaşın geçmemişken yüzme yapman kasların içinde iyi olacaktır öneririm iyi forumlar

sampiyon99 bunu beğendi.
  3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Şöyle yap demiyorum, ancak senin yerinde olsam antrenman günlerimden birini seçerim, mümkünse önünde ki dinlenme aralığı en uzun olanı tercih ederim ve o gün antrenmanımı tamamladıktan sonra 3 set squat, 2 set leg curl ve 2 set calf raises egzersizlerini ağır bir kg ile, maksimum düzeyde çalıştırır ve günü bitiririm. Haftada 1 gün yeterli.

sampiyon99, Created By Loss ve Balboa7 bunu beğendi.
  4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    futbolcular için haftada 1 gün temel hareketler belirleyip çalışmak yeterli

columbu bunu beğendi.
  5. thisismusto

thisismusto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    NETWORK SECURITY OPERATIONS ADMIN
    Yer:
    ISTANBUL
    önceliğine düşük yağ oranını koruyarak başlayabilirsin. sonrasında idmanın olacağı günler dinlenemediğin için hafta da 2-3 gün de fitness yapman ilerlemen için faydalı olacaktır. şahsen futbolcuların alt grup fitness ve istasyon çalışmaları vücuda oldukça yük bindiriyor. bu yüzden üst bölgene ağırlık verebilirsin.

6. sampiyon99

sampiyon99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 2 yıl kadar yüzme geçmişimde var
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Nisan 2015 ---
    olabilir, kaç tekrar yapmamı önerirsiniz hocam?

7. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Squat için 8 - 10 tekrar aralığı iyi, ancak arada bir kaldırabileceğin maksimum ağırlık ile 1 - 3 tekrar çalışman faydalı olur, böylece sinir sistemi de uyarılmış olur, bir kaç ay içinde farkı göreceğine eminim. Leg curl için de aynıları kabul edilebilir. Calf raises için tekrarı biraz daha yükseltmek lazım, şahsen 16 - 20 tekrar arası uyguluyorum, tavsiye ederim.

sampiyon99 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş