futbolcu kuvvet antrenmanı nasıl olmalı...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve merterdem7 tarafından 26 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. merterdem7

merterdem7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Futbolcu
    Yer:
    Istanbul
    Evet Arkadaşlar Bir Futbolcu İçin Hazırlanan Kuvvet Antrenmanı Nasıl Olmalı Hangi Bölgelere Yoğunlaşmalı Hangi Bölgeleri Çalıştırmalı Yorumlarınızı Ve Yardımlarınızı Bekliyorum Şimdiden Teşekkür Ederim Arkadaşlar...

2. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    genel kuvvettin artırılması için öncelikle normal fitness programıyla çalışılmalı. sezon başlamadan bir 1-1.5 ay önce çabuk kuvvet ve kuvvette devamlılık çalışmaları yapılmalı. bu arada fitness yaparken normal futbol antremanlarını aksatmaman gerekir. topla içli dışlı ol yani yoksa güçlencem diye topa hakimiyetini azaltabilirsin. çabuk kuvvet antremanı kaldırabildiğin max ağırlıkla ve yapabildiğin max hızla 3x8 olarak çalışabilirsin. kuvvette devamlılıkta ise kaldırabildiğin max ağırlığın %50-60 ile 3x15-20 şeklinde çalışabilirsin.

merterdem7 bunu beğendi.
  3. Middlesmex

Middlesmex Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    birnevi definasyon yapiyor gibi olcaksin kardio da gerek futbolcuysan kondisyon şart birde üstüne ağirlik calısırsan kiloyu koruyarak yağ yakma gibi birşey yapmiş olursun sen hacim değilde sıkılaş cok tekrar az agırlık zorlanmadan bide kardio tabi

merterdem7 bunu beğendi.
  4. merterdem7

merterdem7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Futbolcu
    Yer:
    Istanbul

Haklısınız Arkadaşlar Zaten Haftanın 2günü En Az 40 Dk Düz Koşu Yapıyorum Yani Pzrtsi-çrşmba salonda çalışıyorum salı ve perşembe ise koşu yapıyorum cuma-cumarteside evde şınav barfiks ve mekik çalışıyorum bana lazım olan nasıl bir antrenman programı hazırlicağım yardımcı olan birisi lazım program verin demiyoum sadece bir futbolcunun kuvvet antrenmanında hangi bölgeri çalışması gerek onu bilmiyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederm :)

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bacak bel ve karın kaslarına ağırlık ver bunlar seni dengede tutar ve yıpratıcı bir futbolcu yapar.üst vücududa ihmal etme tabi.

merterdem7 bunu beğendi.
  6. merterdem7

merterdem7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Futbolcu
    Yer:
    Istanbul
    örnek verecek olursak hangi hareketleri (egzersizleri) yapmak gerek ?

7. Middlesmex

Middlesmex Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bak bende futbolcuyum ama mevkiye göre fark var forvet isen omuz ama zaaten futbolcuysan kalıp şart sen kardio ile ağirlik yap agırlıktata her bölgeyi çaliştir en önemlisi karin ve bacak
    hareketleri hocan gösterir

merterdem7 bunu beğendi.
  8. merterdem7

merterdem7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Futbolcu
    Yer:
    Istanbul
    hem sağ açık hemde sol açık oynuyorum 2 ayağımıda kullanıyorum bana gereken çok iyi bir fiziki güç ikili mücadelelerde rakibi yıkan taraf almak bildiğin gibi koşmak için kuvvet şart bana bu doğrultuda bi antrenman sistemi lazım yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa özelden mesaj atarlarsa sevinirim :)

9. merterdem7

merterdem7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Futbolcu
    Yer:
    Istanbul
    merak ettiğim bir soru var futbolcuyum ve sizce hangi kuvvet antrenmanı sistemine göre çalışmam gerek ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:24 ----------

merak ettiğim bir soru var futbolcuyum ve sizce hangi kuvvet antrenmanı sistemine göre çalışmam gerek ?

10. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Salonda bacak antremanlarını maximum ağırlıkta yapman gerekir bence seni taşıyacak bacaklardır , Boyun kilon kaç ? birde ön bacak makinada kaç kg basıyosun ?

merterdem7 bunu beğendi.
  11. merterdem7

merterdem7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Futbolcu
    Yer:
    Istanbul
    boy 167 kilo 63 ön bacakta 60 kilo basıyorum benim sormak istediğim hangi kuvvet sistemine göre çalışmalıyım

Sayfayı Paylaş