Futbol ve fitness

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Mert Batu tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mert Batu

Mert Batu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşımdayım yaklaşık 2-3 senedir vücut geliştirme ile uğraşıyorum baya bir ilerleme yaptım fakat Beşiktaşın pilot takımına başladım ve orda liglere çıkıcağım bu yüzden antrenör bana fitnessi bırakmamı söylüyor fakat ben bırakmak istemiyorum o kadar emek boşa gidicek ne yapabilirim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

2. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Benim tavsiyem bırakma ama çalışma sistemini değiştir izole hareketlerden uzak durarak haftada 2 3 antrenman yap tekrar sayılarınıda 10 un altına inme 15-20 olarak devam et. Yaşında küçükmüş şimdi gördüm barfiks şınav dips gibi hareketlerle ağırlıksız çalışmanı öneririm bide sıçramalı squat yap çok faydalı olur.

3. Mert Batu

Mert Batu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada 3 gün antrenmanım var zaten onun haricinde 3 günde burpee 30x4 leg raise max x 5 ve 10 dakika ip atlama var programım çok ağır zaten antrenör bana diyorki bizim için vücut büyümesi önemli değil diyor esnekliğini kaybedersin diyor bunu fitness hocama söylediğimde çok güldü bırakma diyor bana hocada ama ailemde bana diyorki futbolu meslek olarak edinceksen bırakmak zorundasın diyorlar bırakmak istemiyorum aslında bende

4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bırakmak zorunda değilsin ki ama tabikide ağır antrenmanlar ve fazla kas kütlesi iyi olmaz senin için onun için barfiks şınav dips ile çok güzel fit bi üst vücut yapabilirsin ki bence yapmalısında tamam futbolcu olacan ama yinede her açıdan vücudunun iyi olması lazım.

5. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de yıllarca futbol oynadım 2 yıl 2. Ligte vs .. Futbol camiasında vücut geliştirmeye olumlu bakılmaz. haklılarda .. hacimli bir vücut futbol için elverişli olmaz gerçekten . ama hatlarını ortaya koyacak düzeyde kuvvet antrenmanları yaparsan yararını bile görürsün..
    Fazla heves etme vücut geliştirmeye ben sakatlandım yeni başladım hacim antrenmanlarına. keşke hala futbolcu antrenmanları yapsam da küçük kalsam diyorum. Oysa can atardım futbol oynarken vücut geliştirmek için . Uzun lafın kısası elindekinin kıymetini bilmeli insan:) futbolcu olmak istiyorsan gereklerine uymalısın..

6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    öncelikle hem yorucu futbol antremanı yapıp hemde hardcore bodyci vücudu yapmak imkansız beslenme yetersiz kalır ve halin kalmaz kısacası iki sporada aynı derecede önem veremezsin profesyonel futbolcu olacaksan ki bu devirde yapılacak en güzel işlerden biridir vg sporundan fitness sporuna geçiş yapabilirsin dips şınav barfiks jump squat gibi ağırlıksız vg yapabilirsin hem fit bir vücudun olur hemde futbol antremanını olumsuz etkilemez sonuçta fit vücut yapıp iyi futbol oynayan bir çok futbolcu var ama hacimli bir vücudu unutmalısın

7. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    zaten futbolcuysan vücudun düşmez hacmini bile korursun kendin şınav dipsti mekikti barfixti böyle şeyler yapsan bile yada dedikleri gibi sadece temel hareketleri abartmadan formunu korumak için aynı kiloda uzun süre yapabilirsin

Sayfayı Paylaş