futbol ve body building

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve lubu tarafından 4 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 2 yada 3 halısaha yapmanın kas gelişimine çok olumsuz etkileri olduğu doğrumu?Bana hoca haftada 2 - 3 kere halısha yaparsan kas bekleme dedi bu ne kadar doğrıu?

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Roberto carlos belkide haftada 7 gün halı saha yapıyordur

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Heh :lol:

Şöyle düşünün, genelde atletlerin vücutları iyidir, basketbol/futbol vs... fark etmez, ve normal ağırlık kaldırmanın yanında, haftada kaç kere antreman/kondüsyon/maç yapıyorlar. Ve bunlar mahalle maçı değil, bu işi yapmak için büyük paralar alıyorlar(yani maçların şiddetini düşünün).

4. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Soru güzel,eminim birsürü kişinin aklındaydı bu soru.
    flexor ve sarc gerekli cevabı vermişler ancak bende bir şeyler eklemek isterim
    ben basketbol oynuyorum,yaz döneminde ankarada çiftliğe çıkarız 3-4 tur koşarız takriben 8 km felan eder.
    ona göre beslenirsin ,ona göre yaşarsın ,gidip orda burda gezmezsin,hem salon idmanını yaparsın hem cross hem ağırlık bu bir yaşam tarzıdır aşktır,belki biraz off-topic oldu ama toparlamak gerekirse ,insan vücudu o kadar hafife alınacak bir düzen değil,çok güçlü çok dayanıklı sen idmanınla bunu daha da ileri taşırsın ve de eğer futbol basketbol futbol tarzı sporlar kaslarını daha uzun ve ince görünmesini sağlar ha bu demek değildir hacim alamazsın ama bu işi profesyonel anlamda yapan insanlara bak derim mesela Ben Wallace onun bir belgesel tarzı yaz idmanını anlatan videosu vardı.Kendisi der ki:ben hem basketbolcuyum hem vücutçuyum bunlar ayrılmaz ikilidir ikisinede aşığım der.Profesyonel spor ağır işçiliktir.
    Yani demek istediğim haftada 3-4 halı saha hiç mi hiç kasmaz arkadaşım
    Biraz uzun oldu :oops:

5. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocam o zmn gönül rahatlığıyla halısaha yapabilirim ayni dimi..Futbolu çok seviyorum çünkü..

6. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aartun bu arada sana da teşekkür ederim..

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Ben söylenenlere tam katılmıyorum.

Haftada 3 halısaha maçı eğer eğlencesine değilse ve maksimum performans sergilenerek yapılıyorsa
    body antrenmanlarındaki başarınızı ciddi olarak sarsar.

Hedefi tam belirleyip buna göre hareket etmek daha doğru olur diye düşünüyorum.

8. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    @masteer

Hedefi tam belirleyerek hareket etme derken tam olarka neyi kastediyorsun ?

Bence halisaha Off-günlerde hem eglenceli hem verimli bir cardio antremani yerine konulabilir.

Benim cok destekledigim cardio antremani Interval-Training'i halisaha da kismen de olsa uygulaniyor.
    Bir sprintin ne kadar efor sarfederek atildigini herkes biliyodur.

Hali saha düzenli olarak abartmadan haftada 1-2 kez yapilmasi bazal metabolizmayi kesinlille hizlanidracaktir.

Tabi bu yazdiklarim dogrudan salonda ki performansi etkilemeye yönelik söylemler degil, sadece definasyona girmek isteyenler ya da diet yapmak isteyenlere yönelik

Yine de benim israrla üzerinde durdugum sey, halisahanin OFF-günlerinde yapilmasi, yani salona gitmediginiz bir gün..

Saygilar

9. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bence haftada 1 gün uygun üstü iyi değil. sonuçta orada baya bi efor sarf ediliyor. eğer kilo alıp kas yapmak istiyorsanız sıkı bi halı saha maçında sıvı ve kas kaybı yaşayabilirsiniz. bu haftada 3 gün olursa o zaman daha fazla kayıp demek. ha çok ama çok iyi beslenen birisi için sorun olmayabilir............

10. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Eski fenerbahçeli futbolcu Samuel Johnson ve Uche nin çok iyi vücutları vardı 42-43cm kol vardı adamlarda üstelik çok hızlı ve güçlüydüler ikiside önlibero oynuyodu.

11. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    lubu sen de bendensin desene bi yerde oynuyomusun klüp flan istersen özele gel yada burda cevap ver aslında bu futbol vs vs sporlar yağ yakımnı hızlandırıp kasların daha iyi görünmesinin sağlarlar ben de fb altyapısındayım :d

12. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Bende haftada 3 gün futbol antremanı yapıyorum Bu body'de gelişmeme engel olurmu?

Sayfayı Paylaş