Futbol ve Bacak Antrenmanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sif0n tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sif0n

sif0n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.. Normalde hiç kafama takılmayan ama bi arkadaşın bugünkü söylemleri üzerine kafama takılan bi sorun var. Başlıkta da görüldüğü gibi sağ açık mevkiinde futbol oynuyorum. Bildiğiniz üzre bu mevkide, diğerlerinde olduğu gibi hız çok önemli. Soruma gelecek olursak. Bana söylenen; ''çok fazla bacak çalışırsan, hacim çok fazla artarsa hantallaşıp yavaşlarsın. O yüzden bacak çalışma.'' Bu konuda sizin görüşlerinizi almak istiyorum. Gerçekten böylemidir? Eğer böyleyse alternatif antrenmanlar ne olabilir?

Dip not: 2 senedir vücut çalışıyorum 65 kilo başladım şu an 78 kiloyum boy da 1.74.

Daha dip not: Konuyu nerde açacağımı bilemediğim için burada açtım. Eğer daha uygun bir başlık varsa oraya taşınmasını rica ederim.

2. sif0n

sif0n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayıptır arkadaşlar hiç kimse mi bilmez :D

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bacak tabikide çalışmalısın, az tekrarlı ama yüksek ağırlıklı antremanlar yapmalısın. 5x5 gibi.

Bu şekilde çalışırsan beyaz kas liflerini geliştirirsin, bu kas lifleri sana yüksek hız ve güç verir ama dayanıklılk olarak zayıftırlar, kısa süreli ama sağlam koşular çıkarabilirsin bu şekilde. zaten sahada sürekli depar atmayacağın için problem olmayacaktır. Mesela bir sürat koşucusuna baktığımızda, bacak ve diğer tüm kasları oldukça gelişmiştir. ve oldukça hızlıdırlar. bu koşucuların beyaz kas lifleri yoğunluktadır.

Bacak yanında denge için karın, hız için sırt/kanat kaslarınada ihtiyacın olacak, bu bölgeleride geliştirmen yararına olacaktır.

Son düzenleme: 4 Mart 2013
    sif0n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş