futbol maçından sonraki kas ağrıları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kmturan2 tarafından 3 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese saygılar.
    Ne zaman halısaha maçı yapsam ertesi gün özellikle kanat ve bel kaslarımda hafif ağrılar oluşuyor. Tıpkı body yaptıktan sonraki gün oluşan tatlı ağrılar gibi. Bunun nedeni nedir, futbol kanat kasını bile mi geliştirir? yoksa zararlı bişeymidir öğrenmek istiyorum. Teşekkürler

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    maça iyi ısınıp çıkın ben daha çok bacaklarda agrı yaşıyordum.en azından 15 dakika ısınıp sonrasında açma germe hareketleriyle hem daha iyi performans elde edersin hemde sakatlanma riski ortadan kalkar.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bel neysede kanatla futbolun bır alakası oldugunu sanmıyorum.

4. aliesmer111

aliesmer111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    mactan sonra açma germe yap bi aspirin iç bir şey olmaz ama açma germeyı mactan sonra muhakkak yap

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    enteresan, ben en zaman ham olarak bir maça çıksam ertesi günü kasıklarım ve bacaklarım ağrır. o yüzden maç başlamadan ilk önce; bir dizi kırıp onun üzerine yaslanarak öbür bacağı açabildiğim kadar yana açma hareketi yaparım...yani tek bacak üzerine çömelip diğer ayağı yana açma hareketi.

kaleci misin yoksa?

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    olay halı sahada oluştan kaynaklanıyor ...yani ,sert zemin...ve hele uygun "darbeyi emici ayakabı yoksa ,bu darbeler direkt olarak "bel ve sırt "bölgelerindeki kaslara yoğunlaşır ve oluşan mikro travmalar nedeniyle spazm dahi oluşabilir...

-iyi ısının, uygun ayakkabı...

-arkadaşların dediği üzere , "soğuma "ve "gerdirme ,esnetme "egzersizlerini 5-10 dakiak yapın...)

7. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet son maçımda kaleciydim o yüzden kanat kasları da ağrıdı. Fakat genellikle defans oynuyorum. Defans oynayınca da karın ve bel kasları ağrıyor. Bundan sonra kesinlikle maça ısınıp girmeliyim

Sayfayı Paylaş