Full Body Program ile ölçü alabilen var mı aramızda ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Scipliton tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bu soruyu soruyorum çünkü ben zamanımı boşa harcıyor gibi hissediyorum.2-3 aydır düzensiz de olsa ağırlıklar ile aram var.Bu süre içerisinde bench press 37 kiloya(5x5) barbell row 35 kiloya kadar çıktı.Evde çalıştığım için hack squat yapabiliyorum ancak 40 kilo ile 5x5 basabiliyorum yine.Kilolar bu seviyede aşşağı yukarı.Şimdi gelelim asıl konumuza.Benim uyguladığım programı birazdan alta yazacağım.2 haftadır uyguluyorum ve ağır da giriyorum ancak antrenman gecesi ne ağrı var ne sızı.Ayrıca her kas grubunu tek hareket ile çalıştığım için psikolojik olarak az çalışıyorum gibi geliyor.

Uyguladığım program şu;

Hack Squat-Stiff Leg Deadlift-Bench Press-Military Press-Triceps Extension-Barbell Row-Barbell Curl-Wrist Curl

Bilek ve omuz dışında (5x5) çalışıyorum.Haftanın 3 günü bu program ile çalışıyorum.

Eğer split çalışssaydım bu programı uygulayacaktım;

Pazartesi:Biceps-Triceps
    Salı:Göğüs-Sırt
    Perşembe:Biceps-Triceps
    Cuma:Bacak-Omuz

Kol takıntım olduğu için haftada 2 lemezsem rahat edemem :D Ne dersiniz ? Yol yakınken split programa geçeyim mi

2. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Bende Full body ile ilk tanıştığımda çok cazip gelmişti. Antrenman sonrasında vucutta genelde oluşan dolgunluk motivasyon sağlıyor. Bunun yanında değişiklik açısından da monoton sıkıcı tempodan çıkartabiliyor insanı. Üstelik hakkını vererek yaptığında kilo vermene de yardımcı oluyor. Kattıkları bu kadar, ölçü aldım mı hayır, mevcudu korudum mu evet, denemiş tecrübe etmiş oldum mu evet, bir daha dener miyim amacım mevcudu korumaksa evet,şuan kullanıyor muyum hayır.

3. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8

Teşekkürler hocam değerli yorumunuz için;

Anlaşılan ben bu programı 4 hafta uygulayıp sağlam bir split programa geçicem.

4. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Yukarı

5. hooliqan35

hooliqan35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Daha once 6 ay split yapip 4 ay ara vermistim suan yaklasik bir aydir full body yapiyorum. Omzum ve sirtim eskisinden daha iyi durumda

6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    491
    Ödül Puanları:
    93
    5x5 her ne kadar ölçü alınabilecek bi program olsa da elinde daha iyisi varsa kullanmak zorundasın. O da 8-10 arası tekrarlar. Fullbody devam et ama tekrar sayılarını biraz arttır. Ayrıca haftanın 3 günü aynı hareketleri yapacağına push pull legs yapıp splitteki gibi 1-2 kas grubuna yoğunlaşabilirsin

7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Benim bildigim kadariyla fullbodyden senin gozle gorulecek kadar buyuk bir hacim beklemen yanlis. Fullbody calisarak guclenirsin hacim olarakta artis saglarsin ama guclenmen daha on plandadir. Her antrenmanda agirligi arttirman gerekir ki bu 500g veya 1kg olsa bile. Eger baska bir sitenin bu konu hakkinda yazisinjn oldugu linki atmak skinti degilse atabilirim

8. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    347
    Ödül Puanları:
    73
    1 seneye yakin fullbody yaptim gayet iyi agirliklari arttirdim.simdi ppl e dondum 8_10 tekrara hacim icin birde onu dene istersen.2 ay sonra sadece bench,squad,deadlift,overhead press ten olusan programa basliyacagim.deneme yanilmayla eksik bolgelere dikkat ederek sana en uygununu bulabilirain

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bende persembe gunu fullbody ye baslayacagim programda squat bench press bentover row overheas press romen deadlift barbell curls ve calf raise var. Bu hareketlerle 12 hafta boyunca calisacagim haftalara gore setler tekrarlar ve ağırlıklar degisiyor ama daha once serbeat barla deadlift ve squat yapmadigim icin biraz endiseliyim bu konuda ve genel olarak fullbody gelisim antrenman beslenme suppent vs hakkinda yardimci olursaniz baya mutlu oluruz bence :)) Teşekkürler. ..

10. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    @condor79q

Hocam peki 1 sene içerisinde kas gelişimi nasıl oldu ? İnternette okuduğum yorumlara göre güç gelişiminin yanında kas gelişimi düşük oluyor sanırım.En azından full body için böyle anladım ben.

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sahip oldugum her şeyi bana fullbody kazandırdı.ne çok hacimliyim ne çok güçlüyüm fakat hiçbir split programla bu kadar kısa sürede iki amaca da yönelik böyle sonuç alamazdım bundan eminim,ilk birkaç ayımı split programlarla feda ederken bunu anlayamamıştım.

elite35 bunu beğendi.
  12. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    347
    Ödül Puanları:
    73
    Pro degili. Evde calisiyorum.cok hata yaptim bosa hamallik yani,seviyenizde bir ekuri bulun yardimli yapin temel hareketleri.yada son set yardim alin +2,3 tekrar daha yapmaya calisin.boy kilo spor gecmisi,temel hareketleru kac kilo,tekrar yaptiginizi yazarsaniz,fotoyla atin burda yardimci olabilen ark var.olmadi yoneticilere sorarsiniz.hardline kgt haricu bisi kullanmiyorum.protein tozu alacagima 3 yumurta kuru uzum atarim idman sonu.her idman agirlik arttirmya bakin ark en onemlisi bu.

13. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    1,5 yıldır split yaptıktan sonra full body'e geçiş yaptım. 1 aydır hem daha zevkle antrenman yapıyorum, hem de sonuçlardan memnunum. Zamandan tasarruf ediyorum. Gereksiz hareketlerle vakit kaybetmiyorsun en azından.

14. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ben asil amacim hacimlenmek ama guclu
    Hocam tam tersi olsa daha iyi olurmuydu sizce. Ilk fullbody sonra splitler halindr calissaydiniz ?
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ekim 2015 ---
    Me
    Mesajin yarisini atamamisim simdi tekrardan yazayim. Ben hacimlenmek istiyorjm fakat guclu degilim o yuzden bana en uygun fullbody calismak olacagini dusundum 16 yasindayim boy 185 kilo 70 skinny fat bir vucudun var ozellikle gouste skinti yasiyorum. Bu calisma tipi isime yararmi sizce ??

Son düzenleme: 28 Ekim 2015
  15. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    347
    Ödül Puanları:
    73
    Bir sure fullbody yap bence,kilo alip agirliklari arttirana kadar.5x5 yapmak zorunda degilsin sadece set tekrar sayilarini degistirebilirsin.

16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Squat benchpress barbell row overhead press romen deadlift barbell curl ve calf raise yapiyorum bide 2 set crunch. 2x10 yapiyorum. Ilk 2 hafta adaptasyon icin sonra set agirlik ve tekrarlarda oynama olacak ama harkeetler hep ayni 12 haftalik.

Sayfayı Paylaş