Full Body mi? Bölgesel mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kanon50 tarafından 29 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kanon50

kanon50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar sormak istediğim soru başlıkta da belirttiğim gibi full body mi yoksa split antrenmanlar mı vücut gelişimi için daha iyidir.Şu anda haftanın 5-6 günü split antrenman yapıyorum. Full body antrenmanı baya bi araşaştırdım bana mantıklı geliyor ama vücut dinlenme istediğinden bu şekilde ancak haftanın 3 günü çalışabiliyoruz. Bu da bana az geliyor. Sizce vücut gelişimi için en iyi çalışma şekli hangisi? Full body mi split mi yoksa alt vücut üst vücut şeklinde mi olmalı?

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu konu herhalde forumda cok tartisilmistir. Gelismek guclenmek istiyorsan bilesik egzersizlerden olusan fullbody.

Bu konu bence tartismaya acik degil. Biri digerinden ustun degil yani. Yeri ve zamani var.

Bizlere salonda ogretilen splitin fullbody'den ustun oldugu. Bu yanlis.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Madem seni 3 gün kesmiyor,yetmiyor splite devam edeceksin yada benim yaptığım gibi 3 gün split antrenmani +1 gün full body workout

4. coty

coty Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
  5. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Split ile kıyaslanacaksa eğer upper-lower ya da push pull legs çok daha verimlidir. upper lower'ı haftada 4 gün, push pull legs'i ise 4,5 ya da 6 gün yapabilirsin. Ayrıca 3 gün yetersiz değildir, psikolojik olarak yetersiz olduğunu düşünüyorsan bahsettiğim intermediate seviye programları deneyebilirsin.

Sayfayı Paylaş