Full-Body Evde Antreman Gunlugu

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Stygia tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Ertesi gün agri olup olmamasi gelismiyeceginin anlamina gelmez. Bendede ne zamandan beri agri hissetmiyorum ertesi gün. 1-2 hafta ara verince agrilar tekrar basliyor, tuhaf birsey yani. Fazla takilma

Hangi ekmegi kullaniyorsun? Katki maddesiz ekmekleri tavsiye ederim(pumpernickel)rewe edaka real da bulunur

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

Stygia bunu beğendi.
  2. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Agrilar biraz ego tatmini diyelim :p
    Ekmekler tam tahilli ekmek ancak hicbi fikrim yok ne marka cunku bunlar ev sahipleri tarafindan aliniyor.
    Ancak bu konuda aile gercekten cok ilgili ve dikkatli, katki maddeli ekmek almayacaklarindan eminim.
    Bu arada bir konu buldum, soyle ki konuda DB Fly in goguse presslerden daha cok etki gosterdigi anlatiliyor.
    Onun disinda ayaklar kollar yuksekte sinav ve bodyweight fly lara kafayi taktim,daha tam setli olarak yapmadim ama kesin yapacagim.
    Gğüs kaslarında en iyi Hipertrofi sağlayan hareket?Bench mi,Fly mı?!...) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

3. sthammer

sthammer Guest

Hazır sırt çantası almışken bir güne de weighted push up koyayım bari.. devamlı bench press bayıyor.. askerde push up kralıydım..

StormBlast ve Stygia bunu beğendi.
  4. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Iyi aksamlar,
    Harika bi antremandan ciktim. Dun yaptigim kacamaklarin cezasini cikardim bugun. Suan olu gibiyim ilk defa bu kadar hissettim tum vucudu.
    Barfiks olayi cozuldu,artik rahat rahat barfiks cekebilicem. Bu ara vucut hakkinda biraz karamsarlasmistim,ancak antreman sonundaki goruntum beni cok etkiledi.
    Neredeyse istedigim goruntuyu elde ettigimi soyleyebilirim. Tabii o antrema sonrasi goruntuydu. Hedeflerimi buyuk tutmam,hedefime ulastigimda yapacagim sey hedefe varmanin mutluluguyla dagitip birakmak yerine daha cok zorlayip daha buyuk hedefler edinmek olur.

4. Hafta 3. Antreman (Fullbody)

Squat 5×15 / 30kg
    Deadlift 2x8 / 30kg
    Bench Press 1×10 / 37kg
    Inc. Bench Press 1x10 / 45kg
    Dec DB Flyes 3x12 / 12kg
    ▪Drop set Widegrip Inc. BP. 20reps / 27kg
    Inc DB Press 2×10 / 12kg
    ▪Drop set Widegrip Inc. BP. 10reps / 27kg
    Pendlay Row 12+10+10 / 40,35,30kg
    1-Arm DB Row 2×10 / 15kg
    2x Drop set Pendlay Row 2×8 / 27kg
    DB Pullover 1x 12kg
    Bradford Press 10+8 / 22.5,30kg
    Overhead Press 6+8 / 25,17.5kg
    Single Arm Lateral Raise 1×10
    DB Lateral Raise 1×8
    Barbell Front Raise 1x8 / 12,5kg
    A-DB Front Raise 1x8
    A-Arnold Press 1x8
    (Superset)
    Bent-over Read Delt. Raise 1x10
    Pull Ups 10+8+6
    Bodyweight Flyes 1x6
    Dec. Push ups 12+8 (5kg agirlikli)

Gogusu harika hissettim bugun,hatta inc bench presste bile hissettim. Her antreman bench press yapmamin sebebi goguse vurup curmadigini kontrol etmek,sanirim zamanla hareketi oturtmaya basladim. Db flyes oldurdu beni. O son db flyes dan sonra drop inc bp ile dedim gogus gogus diye kasindik o kadar al sana gogus. 5dk gecmedi agrisi :D
    Squatlari zor cikardim. Dizleri kitlemeden cok zorluyor,son sette gidiyordum nerdeyse. Deadlift denedim ama belim cok agridi,sanirim en iyisi bi hocanin rehberinde yapmaliyim. @exsisman
    Aslinda surayi soyle burayi boyle hissettim diyemem bugun icin, heryeri knlettim vucutta. Her kas lifi bagiriyor suan yemek diye.
    Omuz cok iyi yandi her zaman ki gibi,bradford da 30kg agir geldi vallaha oluyordum :D
    Sirtta bu sefer gercekten iyi zorladim pull up da. Hakkatten pull up kadar saglam bi sirf hareketi yok.
    Dec push up larda cok iyiydi,ozellikle agirlikli olmasi. @Rinkushichi keske bi sene once uye olsaydim da bi konusabilseydik senle :p
    http://www.imgim.com/20140411_183858.jpg -push up vucudu iyice asagiya indirebilmek icin
    http://www.imgim.com/20140411_175050.jpg -inc ve dec benchlerim :p bunlara da sukur, @Dr.Steelhammer @tnakresss sizi gordukce sukrediyorum olanaklarima :/

Ek olarak bugun ant oncesi yesil caydan sonra espresso ictim 2 yudum sutle. Sanirim onun da baya etkisi oldu.
    Onun disinda @Muscleguy in su postundan sonra artik hic bi bahane kabul etmiyorum kendi adima.
    Yok bugun cok zorladim cuma dinleneyim bilmemne artik ekstrem veya aileyle ilgili durumlar olmadikca haftada minimum 3 ant. Yapilacak. Ki zaten 4 haftadir 1 kere bile aksatmadim.
    Gercekten harika motive ediyor,butun forum halki sagolsun. Ustumde emegi olan herkese tekrar tekrar tesekkurler,sikilmadan bikmadan sorularimi cevaplayan herkese,
    Tecrubelerini paylasan,en saglam motiveyi saglayan forum uyelerine tekrardan minnettarim. Bu platformu kurup,bu kadar insani birlestiren herkesin emegi ayri.
    Uzattim yine kolay gelsin :p
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Nisan 2014 ---
    Iyi aksamlar,
    Harika bi antremandan ciktim. Dun yaptigim kacamaklarin cezasini cikardim bugun. Suan olu gibiyim ilk defa bu kadar hissettim tum vucudu.
    Barfiks olayi cozuldu,artik rahat rahat barfiks cekebilicem. Bu ara vucut hakkinda biraz karamsarlasmistim,ancak antreman sonundaki goruntum beni cok etkiledi.
    Neredeyse istedigim goruntuyu elde ettigimi soyleyebilirim. Tabii o antrema sonrasi goruntuydu. Hedeflerimi buyuk tutmam,hedefime ulastigimda yapacagim sey hedefe varmanin mutluluguyla dagitip birakmak yerine daha cok zorlayip daha buyuk hedefler edinmek olur.

4. Hafta 3. Antreman (Fullbody)

Squat 5×15 / 30kg
    Deadlift 2x8 / 30kg
    Bench Press 1×10 / 37kg
    Inc. Bench Press 1x10 / 45kg
    Dec DB Flyes 3x12 / 12kg
    ▪Drop set Widegrip Inc. BP. 20reps / 27kg
    Inc DB Press 2×10 / 12kg
    ▪Drop set Widegrip Inc. BP. 10reps / 27kg
    Pendlay Row 12+10+10 / 40,35,30kg
    1-Arm DB Row 2×10 / 15kg
    2x Drop set Pendlay Row 2×8 / 27kg
    DB Pullover 1x 12kg
    Bradford Press 10+8 / 22.5,30kg
    Overhead Press 6+8 / 25,17.5kg
    Single Arm Lateral Raise 1×10
    DB Lateral Raise 1×8
    Barbell Front Raise 1x8 / 12,5kg
    A-DB Front Raise 1x8
    A-Arnold Press 1x8
    (Superset)
    Bent-over Read Delt. Raise 1x10
    Pull Ups 10+8+6
    Bodyweight Flyes 1x6
    Dec. Push ups 12+8 (5kg agirlikli)

Gogusu harika hissettim bugun,hatta inc bench presste bile hissettim. Her antreman bench press yapmamin sebebi goguse vurup curmadigini kontrol etmek,sanirim zamanla hareketi oturtmaya basladim. Db flyes oldurdu beni. O son db flyes dan sonra drop inc bp ile dedim gogus gogus diye kasindik o kadar al sana gogus. 5dk gecmedi agrisi :D
    Squatlari zor cikardim. Dizleri kitlemeden cok zorluyor,son sette gidiyordum nerdeyse. Deadlift denedim ama belim cok agridi,sanirim en iyisi bi hocanin rehberinde yapmaliyim. @exsisman
    Aslinda surayi soyle burayi boyle hissettim diyemem bugun icin, heryeri knlettim vucutta. Her kas lifi bagiriyor suan yemek diye.
    Omuz cok iyi yandi her zaman ki gibi,bradford da 30kg agir geldi vallaha oluyordum :D
    Sirtta bu sefer gercekten iyi zorladim pull up da. Hakkatten pull up kadar saglam bi sirf hareketi yok.
    Dec push up larda cok iyiydi,ozellikle agirlikli olmasi. @Rinkushichi keske bi sene once uye olsaydim da bi konusabilseydik senle :p
    http://www.imgim.com/20140411_183858.jpg -push up vucudu iyice asagiya indirebilmek icin
    http://www.imgim.com/20140411_175050.jpg -inc ve dec benchlerim :p bunlara da sukur, @Dr.Steelhammer @tnakresss sizi gordukce sukrediyorum olanaklarima :/

Ek olarak bugun ant oncesi yesil caydan sonra espresso ictim 2 yudum sutle. Sanirim onun da baya etkisi oldu.
    Onun disinda @Muscleguy in su postundan sonra artik hic bi bahane kabul etmiyorum kendi adima.
    Yok bugun cok zorladim cuma dinleneyim bilmemne artik ekstrem veya aileyle ilgili durumlar olmadikca haftada minimum 3 ant. Yapilacak. Ki zaten 4 haftadir 1 kere bile aksatmadim.
    Gercekten harika motive ediyor,butun forum halki sagolsun. Ustumde emegi olan herkese tekrar tekrar tesekkurler,sikilmadan bikmadan sorularimi cevaplayan herkese,
    Tecrubelerini paylasan,en saglam motiveyi saglayan forum uyelerine tekrardan minnettarim. Bu platformu kurup,bu kadar insani birlestiren herkesin emegi ayri.
    Uzattim yine kolay gelsin :p

Son düzenleme: 11 Nisan 2014
    Muscleguy ve tnakresss bunu beğendi.
  5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Forumca toplaşip toplu şekilde idman yapmaliyiz:p

Rin ve bikac eski üyeler kayiplarda. Rin gercekten bilgili üyeydi. En son aktif olali 1 sene gecmis :(

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

tnakresss ve Stygia bunu beğendi.
  6. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    Kimin evinde toplanıyoruz? Biz home cuyuz. :D öyle alet edevat bizi bozar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stygia ve exsisman bunu beğendi.
  7. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Iyi ki varsınız dostlar,hepinize teşekkür ederim.Bunları gördükçe mutlu oluyorum gerçekten :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aziz-han, Stygia, exsisman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    1 haftadir biceps calismadigim ve vucudun tam dinlenmediginj dusundugum icin bugun cardio-body seklinde bi antreman yapacagim
    Once sadece vucut agirligi ile 6-7 hareket,max tukenis
    3 adet x3 superset biceps-triceps
    Sonra uzun core-abs hareketleri
    Ardindan 10-15dk tukenise kadar ip atlama.

Alacagim verimi cok merak ediyorum. Tricepsleri en son carsamba bicepsleri en son gecen pazar vurmustum.
    Dun kutlama vardi baya guzel yedim, proteinin yaninda bolca karb aldim vucut suan sismis gibi patlatmak lazim :D
    Kilo 68 olmus, biraz da boy uzasa cok hos olacak :/

9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    önceden cardio günleri bodyweight ile yaptigim program

50 Air Squat
    40 Sit ups
    30 Push ups
    20 Burpess

barfiksde eklenebilir :) 3 tur yapiyordum 20 dk yetiyordu :)

Stygia bunu beğendi.
  10. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Bekledigimden uzun surdu antreman. Saglam gecti ama,baya yoruldum:)
    Pull Ups 8/8/6 (sont set 5kg)
    Dips 4x8
    Chin Up 8/6/6 (2 set 5kg)
    Dec. Push Ups 15/10 (5,10kg)
    Clock Push Up 1x
    Side-to-side Push Up 1x
    Bodyweight Flyes 1x5
    Pull ups 8+4 (son set 5kg)

A-Barbell Curl 10+10+8 (20,20,25kg)
    A-Close Grip Bench Press 3x10 (30kg)
    B-Hamer Curl 3x10 (7,5kg)
    B-DB Skullcrusher 3x10 (7,5kg)
    C-Concentra Curl 3x10 (7,5kg)
    C-DB Kickbacks 10+10+15 (5,5,0kg)
    +Abs
    7-8 Dk Ip atladim
    Jump Squat 20x2 ile bitirdim.

Dips de gogus baya agridi cok hosuma gitti. Ilk defa yaptim zaten. Tek sorun eller hammer pozisyonu gibi degil de barbell row pozisyonu gibi oldu. Ev yapimi anca bu kadar.
    Push up lardan sonra cok iyi pump oldu :p
    Bodyweight flyes hakatten cok zor,tam sakatlanmalik hareket. Arka on omuz baya yandi,ust goguste harap oldu.
    5 tekrar yapabildim anca,sakatlanmaktan korktugumdan devam edemedim ama onumuzdeki ant yine yapicam :D
    Barfiks ten sonra sirtta hic agri hicbisi olmuyor,sanki sadece bixepslerimle cekiyormusum gibi. Antreman bitince de sirtim kanatlarim agriyor,nasil bi isse bu, suan tek agriyan yer sirtim :p
    Supersetler cok iyi geldi kolu sasirttim baya. Yalniz tek sorunum sag ve sol bicepsteki guc farki. Sol kolum ck zorlaniyor ama sag kolla 5 tekrar daha gotururum gibi hissediyorum :/
    Abs yapmaya halim kalmadi 2-3 hareketle gecistirdim. Ip+jump squatta ter fiskirdi zaten ip atlarken nerdeyse hic ara vermedim, perfonmansim hosuma gitti.
    Clock push up yapamadim oda kucik geldi,yarim yarim anca oldu. Side to side da cok karmasikti alismam lazim biraz.
    Gayet guzel pastalarin acisini cikardim, barfiks ve dips buldugum icin cok mutluyum. Artik surekli bodyweight calisasim var :D

Blonde bunu beğendi.
  11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dips nasil yapiyorsjn evde ?
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2014 ---
    Hocam 1 günde çok fazla hareket yapiyorsun antreman ne kadar sürdü

12. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Cok iyi hatirlattin fotosunu cekmistim koymayi unutmusum
    http://i.hizliresim.com/mlrm5R.jpg
    Bisikletin kenariyla su ismini bilmedigim aletin kenarina tutunuyorum. Avuc icleri bana dogru degil yere bakiyor,hammer tutusu yapamiyorum tek sorun o.
    Bu arada omega-3 yagi dusunuyorum ek olarak kac mg almaliyim var mi tavsiye?

Blonde bunu beğendi.
  13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Banada 2 sandalye arasinda yap sandalyenin tutacaklarindan yap dediler de daha pozisyon almadan bilekler kopuyor resmen evde calisanlar icin dips çok zor.

Stygia ve Aziz-han bunu beğendi.
  14. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    [​IMG] yada şöle birşey yaptıracaksınız. Sanayide

Blonde bunu beğendi.
  15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bunun boyutlariyla vs ugrasmak uzun iş şurası ... cm bura ... cm vs. Vakitde yok onla ugrasmaya sabah aksam dersanedeyim. Bizim sitenin çocuk parkinda kaydirafin tepede tutacaklarda yapmayi düsünüyorum :D

16. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Parası olmayanlarda https://img.tapatalk.com/d/14/04/14/egupy4y4.jpg[/IMG

17. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Parası olmayanlarda [​IMG]

Blonde bunu beğendi.
  18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bunlarla ugraşmak yerine dips aleti diye bişey var ondan almak en iyisi. Senin attigin link heralde duvara monte diye biliyorjm . Ev kira oldugundan sıkıntı o :D

19. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Dips aleti dediğin [​IMG] Buda pahalı

Blonde bunu beğendi.
  20. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Ilk defa kollarda guzel bi agri hissettim bugun butun gun surdu.
    Bu ara cevremden cok tepki almaya basladim,bu yasta niye agir kaldiryosun niye bu kadar zorluyosun diye. Aklimi celmiyor ds degil. Dips ve barfkks sansini da elime gecirdigime gore bazen su calisthenics rutini aklimi celiyor. Sadece bodyweight ile calismak. Sirt gogus bacak abs rahat yapiliyor. Geri kalani lateral raise, db curl ile desteklesem sadece nasil olur acaba.
    Yas ile guclenme de vardir bilirsiniz, kesinlikle suan tam gucumu bulmadgima eminim. 3 ay calisthenics calisip eve donunce mi baslasam acaba bilemedim :/
    Yanimda beni izleyen hoca antrenor de olmadigi icin sakatlik cikartmaktan da korkuyorum acikcasi, napicam sasirdim :(
    Aklima cok guzel plyo+calisthe+cardio programlari geliyor iyice ikilemde kaldim

Sayfayı Paylaş