Full Body ( Anlayan Bakabilir Mi )

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Clean tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar ben yağ yakmaya çalışan birisiyim çok konu açtım ama hala istediğim vücutta değilim bel çevrem 91-92 cm bunu azaltmak ve kas eklemek istiyorum onun için full body i seçtim ama evde yapabiliyorum bu sene üniversite sınavına hazırlanacağım o yüzden salon biraz yalan oluyor gibi o yüzden etkisini görürsem devam edeceğim elimde 2 adet dumbell 3 kg luk başlangıç seviyesinde olduğum için sonradan alabilirim barfiks ve kondisyon aleti mevcut onun resmini de ekledim ve bugün bir çalışma yaptım bu çalışma uygunmu full body içn uygunsa diğer günler başka bölgeleri çalıştıracağım yok değilse baştan bakacağım full body e lafı fazla uzattım boy 176 kilo 76 bel 91-92

Başta ısınma amaçlı 7-8 dk kondisyon aletinde biraz ter attım
    Ardından 5 dk açma germe yaptım

Seated Dumbbell Curls 4 x 20

Hammer Curls 4 x 20

Lateral Raises 15 12 10 8

Dumbbell Front Raise 4 x 20

Dumbbell Squat 4 x 10

Dumbbell Lungles 4 x 10

Mekik 4 x 20

Set Aralarında 20-30 sn dinlendim hareket aralarında ise 50-60 sn arası dinlendim şimdiden teşekkür ederim herkese

Kondisyon Aleti

Ekli Dosyalar:

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    3 Kglik dumbbell lar başlangıç seviyesinde olduğun için sorun yaratmayacaktır belki ama o kilolarla herhangi bir gelişim göstermen çok zor . Kesinlikle kendine ayarlanabilir dumbbell seti almalısın . Amacın yağ yakmaksa temel hareketlere önem vermelisin ki kas kütleni artırıp yağ yakımını hızlandırabilesin . Senin Programinda ne göğüs ne sırt ne de omuzla ilgili herhangi bir temel hareket göremedim . Göğüs için Flat Dumbbell Press , Sırt için Dumbbell Rowing , Omuz için ise Dumbbell Shoulder Press eklemeni tavsiye ederim . Front raise hareketine şimdilik hiç ihtiyacin yok o yüzden onu programından çıkarabilirsin. Squat ve Lunge güzel kombinlemişsin ki bacak çalışmak yağ yağıkımı için olmazsa olmazlardandır

Clean bunu beğendi.
  3. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim ayarlanabilir dumbbell ları araştıracağım bu bugün yaptığım full body anladığım kadarıyla haftada 3 kez çalışılıyor bende pazar salı ve perşembe olarak yapmak istedim bugünlük için iyi bir antrenman planımı olmuş onu öğrenmek için konuyu açmıştım aslında ve tabi değerli yorumunuzla diğer günlere diğer bölgelere hareket için çok işime yarayacak örnekler vermişsiniz tekrardan çok teşekkür ediyorum peki bugünlük çalışmam nasıl olmuş Front raise hareketi hariç :)

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Başlangıç için gayet güzel olmus ancak dediğim gibi Asıl eklemen ve yapman gereken hareketler yukarıda saydıklarım . Programina bunları eklersen çok çok daha efektif olacaktir . Mümkün mertebe bu hareketleri ilk sırada yap . Sıralaman şöyle olsun :
    Flat Dumbbell press
    Dumbbell Rowing
    Dumbbell Shoulder Press
    Lateral Raise
    Hammer Curl veya Dumbbell Curl
    Herhangi Bir Triceps Hareketi
    Squat
    Lunge
    Mekik

Clean bunu beğendi.
  5. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım çok teşekkür ederim salı ve perşembe nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda çok bilgilisiniz bir kaç konuda gördüm de :) sizden öğreneceğim çok şey var sıkdıysam affedin :) tekrardan çok teşekkürler .

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ben şahsen salı - perşembe günleri yani boş günlerimde karın çalışıyorum ve düşük kalorili , düşük karbonhidratlı beslenerek yağ yakımını artiriyorum. Günlük alman gerken kalori miktarının altında bir kalori alırsan zaten kendiliğinden vücudunun forma girmeye başladığını görürsün ama sabırlı olman lazım. Tabi bir de en yakın zamanda dumbbell seti alman çok çok önemli

Clean bunu beğendi.
  7. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım o zaman haftada 3 gün bu programla çalışacağım beslenmemde de proteini sağlam yağı hafif karbonhidratıda çok abartmadan bir beslenme izleyeceğim programın son halini pc ye geçince atarım malum yarın dershane başlıyor :) size gerçekten çok çok teşekkür ediyorum vaktinizi bana yardım etmek amaçlı ayırdınız tekrardan teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş