Front Squat Sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cadocx tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi akşamlar

Uzun süredir uyguladığım bacak programını değiştirdim çoğu hareket yenilendi bunlardan biriside back squat yerine front squat
    fakat sorun yaşıyorum
    ilk defa yaptığım için fazla ağırlık koymadım fakat denge sorunu beni bitiriyor resmen bar bi sola bi sağa gidip geliyor 4 seti zor çıkardım kafa_
    barı köprücük kemiğinin üstüne koyup ellerimle çapraz şekilde destekliyorum tam o bölgede resmen yarık gibi bi kızarıklık meydana geldi acaba bi yerde hatamı yapıyorum ?

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bizim salonda bara değişik bir sünger sarmışlar çok yumuşak sıktığında barı hissedemiyorsun, bar acıtıyorsa onu dene. squatla ilgili hiç bir şey bilmiyorum:S

cadocx bunu beğendi.
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
  4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sadece köprücük kemiğiyle değil omuz başlarınla da sabitleyeceksin barı

FleXoR ve cadocx bunu beğendi.
  5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    omuzlar ister istemez yardımcı oluyor fakat bar gene çok dengesiz kalıyor sanırım bu sorun deneyimle alakalı onu geçtim acayip zedelendi o bölge yarın büyük ihtimal morarcak uzun bi sünger bulmam lazım bi yerden veya alışana kadar acı çekicez artık

6. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin de belirttiğiniz gibi deneyimle ilgili. Hareket oturdukça yani sinir sistemi adapte oldukça, uygulamada daha başarılı olacaksınız.

Bu arada front squat gerçekten etkili bir hareket. Quadricepsleri back squat a göre daha iyi izole ettiği izlenmini uyandırmıştı bende. Eğer bileklerinizde bir problem yoksa, military press in başlangıcı gibide alabilirsiniz barı.

cadocx bunu beğendi.
  7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.742
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Denemeyi düşündüğüm bir hareketti. Başlığın açılması iyi oldu püf nokatalarını da görmüş olduk. Yalnız rack olmadan nasıl alacağım bilemiyorum. Normal squatta 60-70 kiloyu atıyordum yerden (halterciler gibi :)) de bunu düşünmek lazım.

cadocx bunu beğendi.
  8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    front suqat femur un ön tarafına yapışık olan Qtriceps için çok iyi bir hareket fakat bundan önce mutlaka multi presste daha sonra normal suqat ile çökme olayını kavradıktan sonra girilmesi gerekir. resimdede görüldüğü gibi calvicular kemiğine değil (ince bir kemiktir o kiloda her an kırılabilir) ön deltoidlere koymanız baş ve işaret parmaklarıyla çapraz şekilde sarmanız gerekir. bar önde olacağından bel e dahada baskı yaptığı için mutlaka kemer takın ayrıca ilerlemişde olsanız ani narkolepsi (diz boşalması) yaşayacağınızı düşünerek arkada birini hazır bulundurun.

bu hareketten sonra açık leg pressi şiddetle tavsiye ederim

Akay, supersport, draft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim kemer takmamıştım artık bundan sonra eksik etmiyorum yanımdan
    omuz başlarım şimdi fena halde acıyor daha ağır çalıştığımda nasıl bi hal alıcak merak etmiyorum değil bir sonraki antremanda havlu götürücem bakalım umarım işe yarar

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    topuklarının altına küçük bir flanş koyup yükseltirsen, yük hafif öne kayar bu da köprücük kemiği üzerindeki baskıyı azaltır ve hafif ön omuz başlarına verir. ağırlık arttırırken de aceleci davranmamanı tavsiye ederim.

zoparrat, supersport ve cadocx bunu beğendi.
  11. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    üst göğüs ve omuzların çok dolu olması lazımki kemiklere kalkan görevi yapsın ileri seviyede sporcular için bu hareket onun yerine multi presste squat yap bence...

zoparrat ve cadocx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş