FreeLetics

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve D@nger tarafından 1 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Freeletics yapıyor musunuz ?

1. Evet, yapıyorum.

42,9%
  2. Hayır, yapmıyorum.

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Yapmayı düşünüyorum.

57,1%
  4. Yapmayı düşünmüyorum!

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. D@nger

D@nger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Russia
    Akadaşlar Merhaba

Henüz Freeletics ile tanışalı bir hafta oldu ve 30.07.2014 tarihinde "I.Hafta (Afrodit)" çalışma programı ile başlamış bulunmaktayım.​

Bir çoğunuz bu sporu duymuştur, duymayanlar da bu saatten sonra araştırıp öğrenmek isteyecektir. Almanyada başlayan ve avrupada hızla yayılmakta olan bu sporla ilgili internette şuanda "Türkçe" dilinde pek fazla kaynak yok. Forumda yaptığım aramalar sonucunda da pek fazla bilgiye rastlamadım, sadece bir kaç konu açan-mesaj yazan arkadaşın başladığını gördüm...

Ben istiyorumki; Forumda bu spor, bu konu başlığı altında devam etsin ve bütün paylaşımlarımızı,bilgilerimizi,duyduklarımızı,deneyimlerimizi buradan yaparak yeni başlayacak arkadaşlara ışık olalım. Eminimki forumda Freeletics yapan bir sürü arkadaşımız vardır, bu arkadaşların deneyimlerini esirgemeyeceğinden de şüphe duymuyorum.

Freeletics'in temel özelliklerinden bahsetmeye gelirsek;
    • Herhangi bir spor aletine ihtiyaç duymaksızın (barfiks barı hariç) sadece kendi vücut ağırlığınız ile yapacağınız bir spor.
    • Başlangıç olarak 15 haftayı (105gün) hedefleyeceğiniz bir spor.
    • Evde, spor salonunda, bahçede, parkta, halı sahada vb. gibi yerlerde yapabileceğiniz bir spor.
    • Website ve akıllı telefon uygulumasını kullarak yapabileceğiniz bir spor.(Uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki versiyonu vardır.)
    Freeletics size 5 haftalık ücretsiz workouts(Çalışma programları) veriyor ve devam etmek isterseniz size site üzerinden haftalığı 2,66 eurodan Coach (koç) temin ediyor. Aynı zamanda çalışmalarınızı,performans ve grafiğinizi site üzerinden takip edebiliyorsunuz. Ancak henüz ülkemizde kendini pek kanıtlayamamış bu spor'a bu kadar para vermek bir çoğunuza çekici gelmeyebilir. Freeletics yapan yabancı kaynaklı bir çok atletin "freeletics reklamı" yaptığını düşünüyorum çünkü her nedense bana bu kadar kısa bir sürede böyle mucizevi bir değişimin olması zor geliyor, tabi her bünyede bu farklılık gösterebilir...
    Çoğu arkadaş youtube videolarından hangi hafta hangi hareketleri yapmaları gerektiğini öğrenerek bu sporu uyguluyor, bu da hem zaman alıyor hemde sağlıklı bir workout(Çalışma programı) imkanı sağlamıyor. Bu yüzden amacım bu konu üzerinden, bu sporu yapan yada yapmaya devam eden arkadaşları birleştirip bütün workouts(Çalışma programları) toparlamak, Türkçeye çevirmek ve sizlere sunmak.
    En başta da söylediğim gibi henüz bende freeleticste yeniyim ve istiyorumki hep beraber ilerleyelim.(Bu yüzden konuyu "yeni başlayanlar" bölümüne açtım)
    Sizlerle ilk hafta deneyimlerimi ve 5 haftalık programı Türkçeye çevirip paylaşacağım... 5 hafta sonunda ise pek farketmeyeceğini düşünsemde resimlerimi karşılaştırmalı olarak paylaşacağım.
    Programı yapanlar, yapmak isteyenler ve yapacak arkadaşlar lütfen irtibat halinde olalım ve destek olarak bu ilk sürecimiz olan 3 ay'ı hep birlikte tamamlayalım.

"Bırakmak, çözüm değildir" diyorum ve sağlıklı, spor dolu günler diliyorum.

drsalih bunu beğendi.
  2. Muratkerim

Muratkerim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Freeletics sizlere zorunlu kayıt yenileme kabulü yaptırıp otomatik olarak paranızı çekiyor. Para çekildiği gün iptal yazısı yazsanız da firma politikası nedeniyle iptal edemem diyor.
    İki kere düşünün. freeletics.JPG

Sayfayı Paylaş